تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 164065 تاریخ انتشار : 10 ژانویه 2021

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: دویچه بانک آلمان برای جلوگیری از تعقیب قضایی در ایالات متحده به اتهام مشارکت در طرح های رشوه خواری و دستکاری بازارهای فلزات گرانبها، نزدیک به ۱۲۵ میلیون دلار پرداخت خواهد کرد.

به گزارش بانک مردم و به نقل از رویترز، دویچه بانک آلمان برای جلوگیری از تعقیب قضایی در ایالات متحده به اتهام مشارکت در طرح های رشوه خواری و دستکاری بازارهای فلزات گرانبها، نزدیک به ۱۲۵ میلیون دلار پرداخت خواهد کرد.

دویچه بانک که بزرگترین وام دهنده آلمان محسوب می شود، طی توافقی با وزارت دادگستری آمریکا درباره تعویق سه ساله پیگرد قضایی و توافق مدنی مربوطه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور، با پرداخت این مبلغ موافقت کرد.

مدارک دادگاه نشان می دهد که تقریباً تمام این مبلغ مربوط به اتهاماتی است که بر اساس آن دویچه بانک قانون فساد خارجی فدرال (FCPA)  را در معاملات خود در عربستان سعودی، ابوظبی، چین و ایتالیا نقض کرده است. تقریباً دو سوم این مبلغ، جریمه کیفری است.

جزئیات این پرونده روز جمعه در جلسه دادرسی در دادگاه فدرال بروکلین در نیویورک علنی شد.

ست دیوشارم، دادستان موقت این دادگاه در بروکلین گفت: دویچه بانک در یک نقشه مجرمانه برای پنهان کردن پرداخت ها به مشاوران در سراسر جهان که به عنوان مجرای رشوه به مقامات خارجی و دیگران کار می کردند، دست داشته است.

سخنگوی این بانک در ادامه تاکید کرد که “ما مسئولیت این اقدامات گذشته را به عهده می گیریم” که از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ ، به دنبال تحقیقات دقیق “داخلی” و همکاری کامل با مقامات رخ داده است.

دویچه بانک تلاش کرده است پس از متحمل شدن پنج سال ضرر، با خروج از برخی کسب و کارها و تعدیل نیروی ۱۸۰۰۰ نفر از نیروهای خود، به سودآوری بازگردد.

Twitter Google+ Facebook
35 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه