تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 164133 تاریخ انتشار : 11 ژانویه 2021

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب ۵ ماده طرح بانکداری جمهوری اسلامی و با محوریت کنترل تعارض منافع هیات عالی بانک مرکزی و لزوم تایید صورت های مالی توسط سران سه قوا خبر داد .

به گزارش بانک مردم و به نقل از اخباربانک، محمدرضا پورابراهیمی درباره جلسه عصر دیروز کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب ماده ۷، ۸، ۹ و ۱۰ و ۱۷ طرح بانکداری جمهوری اسلامی خبر داد و به خانه ملت گفت: در ماده ۷ ، احکام مرتبط با هیات عالی بانک مرکزی و شامل نحوه عزل اعضای هیات عالی با هدف تقویت استقلال بانک مرکزی، احکام تعارض منافع اعضای هیات عالی به تصویب رسید.

وی ادامه داد: در ماده ۸ هم وظایف و اختیارات هیات عالی به عنوان مهمترین مرجع تصمیم گیری در بانک مرکزی مصوب شد. طبق ماده ۹ ، هیات عالی موظف شد کمیته‌های تطبیق و حسابرسی و مرتبط با حاکمیت شرکتی و اداره  بانک مرکزی را تشکیل دهد. در ماده ۱۰ نیز نحوه اداره جلسات هیات عالی مصوب شد.

پورابراهیمی افزود: همچنین طبق ماده ۱۷، هیاتی متشکل از نمایندگان سه قوه با عنوان نظارت و حسابرسی و ناظر بر عملکرد بانک مرکزی و هیات عالی،  تشکیل و صورت‌های مالی بانک مرکزی به تایید سران سه‌قوه شود .

Twitter Google+ Facebook
56 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه