تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 164492 تاریخ انتشار : 25 ژانویه 2021

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک‌های بزرگ و قدرتمند می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کنند زیرا اگر تسهیلات در یک نقطه کانونی باشد، به راحتی می‌تواند به اقتصاد تزریق شود.

به گزارش بانک مردم و به نقل از ایبنا، علی رضایی درباره ادغام اخیر بانک‌های نیروهای مسلح و برداشته شدن یک گام در اصلاح نظام بانکی، اظهار کرد: ادغام بانک های کوچک و تبدیل آن به بانک های بزرگ جزئی از اصلاح ساختار بانک ها به حساب می آید، اما برای اصلاح باید هزینه‌هایی پرداخته شود.

وی ادامه داد: نمونه این اتفاق ادغام بانک های انصار، قوامین، حکمت و … در بانک سپه بود که جزیی از حرکت اصلاح ساختار بانکداری کشور است و طبیعتا برخی مشکلات را به همراه دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه هفته گذشته کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه ای با مدیرعامل بانک سپه داشت، گفت: درباره این ادغام ها گفت و شنودهایی انجام شد و تصمیم بر آن شد که هماهنگی های لازم در جهت حمایت از این بانک صورت گیرد.

رضایی تصریح کرد: نکته ای که وجود دارد این است که وجود بانک‌های بزرگ و قدرتمند می تواند به اقتصاد کشور کمک کنند تا بانک های متعدد و کوچک، زیرا تسهیلات در یک نقطه کانونی باشد به راحتی می‌توان به اقتصاد تزریق کرد تا در جاهای مختلف و متعدد باشد.

وی گفت: نکته ای که وجود دارد این است که بانک های کوچک و متعدد با کمبود سرمایه مواجه هستند و نمی توانند در بازارهایی مانند بازار سرمایه یا بازارهای دیگر مانند ارز و طلا موثر باشند اگر این بانک ها به یک بانک بزرگ تبدیل شوند، به راحتی می توانند در بازار سرمایه اثرگذار باشند و تبدیل به یک بازیگر درجه اول در بازار سرمایه شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تغییر و تحول در سیستم بانکی کشور، بیان کرد: ادغام سازی بانک ها می تواند کمک های شایانی به چرخه اقتصاد داشته باشد، زیرا این اتفاق سبب می شود چرخه بانکداری کشور سروسامان پیدا کند و از گستردگی بی حد و مرز دور شود.

رضایی در پایان تاکید کرد: اما دوباره تکرار می کنم که این تغییر و تحول باعث می شود مشکلاتی ایجاد شود، اما آینده خوبی برای اقتصاد کشور خواهد داشت پس باید به این سمت رفت.

Twitter Google+ Facebook
96 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه