تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 164549 تاریخ انتشار : 26 ژانویه 2021

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک مهر ایران ۱۰۰۰ میلیارد ریال از منابع خود را برای پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد تخصیص داد.

به گزارش بانک مردم و به نقل از تسنیم،‌ بانک مهر ایران در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود و به‌منظور تأمین کمک هزینه تجهیز مسکن مددجویان بی‌بضاعت با کمیته امداد امام خمینی(ره) تفاهم‌نامه‌ امضا کرد.

هدف از تفاهم‌نامه‌ای که به امضای مرتضی اکبری مدیرعامل این بانک و سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) رسید، تأمین کمک هزینه تجهیز مسکن مددجویان بی‌بضاعت و همچنین توانمندسازی قشر آسیب‌پذیر ساکن در مناطق محروم و کوهستانی است.

مدیرعامل بانک مهر ایران در آغاز مراسم امضای این تفاهم‌نامه اظهار کرد: تفاهم‌نامه کنونی در راستای مسئولیت اجتماعی بانک است و بانک بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال از منابع خود را برای بهینه‌سازی سرویس‌های بهداشتی و تکمیل خطوط لوله گاز خانه‌های مددجویان مناطق محروم کمیته امداد تخصیص داده است. هر نفر ۳۰ میلیون ریال می‌تواند دریافت کند و بالغ بر ۳۳هزار نفر می‌توانند از این وام بهره‌مند شوند. نرخ کارمزد آن ۴ درصد و مدت زمان آن نیز ۳۶ ماهه تعریف شده است.

اکبری درباره ضمانت مورد نیاز برای دریافت این وام‌ها نیز گفت: مسئله ضمانت تسهیلات حل شده و بر عهده کمیته امداد است. به همین علت خیلی سریع پرداخت خواهد شد. امیدوارم کاری که کمیته امداد در مناطق محروم به کمک بانک مهر ایران انجام می‌دهد، ماندگار شود و بخشی از دردها و آلام مناطق محروم را کاهش دهد، حداقل زیرساخت مردم در مناطق محروم اندکی بهتر شود.

مدیرعامل بانک مهر ایران در همین رابطه افزود: با همت همه همکارانم در شعب و ستاد و همچنین حمایت نهادهایی همچون کمیته امداد و بنیاد برکت، توانستیم بر این چالش غلبه کنیم، به‌طوری که به بیش از یک میلیون و ۸۵۰هزار تسهیلات پرداخت کرده‌ایم که ارزش آن به ۲۵۰هزار میلیارد ریال می‌رسد. با اینکه سال سختی بوده، اما از نظر مبلغ هدف سال خود را در طول ۱۰ ماه گذراندیم.

مدیرعامل بانک مهر ایران تصریح کرد: با اینکه برخی می‌گویند مددجویان کمیته امداد توان پرداخت اقساط تسهیلات خود را ندارند، اما ثابت شده این افراد به بازپرداخت تسهیلات خود متعهد هستند. نسبت مطالبات این بخش حدود ۲٫۵ درصد است و از انتظار ما بسیار پایین‌تر است. با پیگیری ما و کمیته امداد این امکان وجود دارد که این نسبت به زیر یک درصد برسد. البته ما در این بخش پیگیری کمتری انجام می‌دهیم تا فشاری بر مددجویان کمیته امداد در این سال سخت ایجاد شود.

اکبری با اشاره به اینکه رویکرد کمیته امداد به سمت توانمدسازی مددجویان و پرداخت‌های مربوط به اشتغال رفته، اظهار کرد: بانک مهر ایران نیز توانسته در این بخش نیز کمک کند. در صورتی که سال آینده وضعیت اقتصادی کشور بهتر شود و منابع بانک نیز افزایش یابد، سعی می‌کنیم نقش‌آفرینی بیشتری در توانمندسازی مددجویان کمیته امداد و اشتغال‌زایی آن‌ها داشته باشیم.

بانک مهر ایران تنها بانک ۱۰۰ درصد قرض‌الحسنه

در بخش دیگری از این نشست بختیاری، رئیس کمیته امداد گفت: با تمام وجودم از کار بزرگی که امروز از سوی بانک مهر ایران انجام شده، تشکر می‌کنم. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تنها بانکی است که ۱۰۰ درصد قرض‌الحسنه است و این مایه افتخار کشور اسلامی ماست. بانک مهر ایران در موارد زیادی برای توانمندسازی مددجویان کمیته امداد به ما کمک کرده است، اعم از وام جهیزیه، اضطراری و… .

وی با بیان اینکه قرض‌الحسنه باعث برکت در زندگی می‌شود، افزود: پرداخت ۲۵۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای اشتغال و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد در طول سال پرداخت شده که این عدد برای این بازه زمانی، زیاد است.

بختیاری گفت: پیش‌بینی من این است در سال ۱۴۰۰ با شغل‌های که برای مددجویان ایجاد شده و کمک‌هایی که از محل تبصره ۱۶ بانک‌های عامل پرداخت شده و همچنین کمک‌هایی که از سوی بانک مهر ایران انجام شده، پیش‌بینی ما این است ۲۰۰هزار خانوار را از تحت پوشش کمیته امداد خارج کنیم زیرا اکنون خودشان دارای شغل هستند. این یعنی ۲۰۰هزار خانوار می‌توانند روی پای خود بایستند.

Twitter Google+ Facebook
109 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه