تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 164714 تاریخ انتشار : 1 فوریه 2021

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیرعامل بازار متشکل ارزی گفت: بازار متشکل مکانیسمی برای عرضه و تقاضای اسکناس ارزهای خارجی در یک بستر امن الکترونیکی ایجاد کرده است.

به گزارش بانک مردم و به نقل از ایبنا، امیرعباس میرزایی مدیرعامل شرکت بازار متشکل ارز ایران در مورد لزوم تشکیل و تاسیس بازار متشکل ارزی اظهار داشت: در این باره باید به اهداف این بازار اشاره بکنیم که توسط شورای پول و بانک و هیات عامل محترم بانک مرکزی تعیین شده است و شرکت بر این اساس تاسیس شده و فعالیت می‌کند.

وی در خصوص این اهداف گفت: یک مکانیسمی برای عرضه و تقاضای اسکناس ارزهای خارجی در یک بستر امن الکترونیکی طراحی کرده‌ایم و در اینجا آنچه خیلی مشخص است شفافیت، کارایی و امنیت در تسویه معاملات است.

وی تاکید کرد: در اینجا قیمت ارز بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. بدین معنی که بدون دستکاری نرخ، کارگزاران یا بازیگران بازار ارز، وارد بازار شده و عرضه و تقاضای خود را ثبت می‌کنند و معاملات به صورت اتوماتیک و سیستماتیک انجام می‌شود و در پایان وقت هم تسویه معاملات انجام می‌شود. هدف دیگر ما، شناسایی بازیگران این بازار بود که در حال حاضر این امر به وقوع پیوسته است.

Twitter Google+ Facebook
112 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه