تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 165722 تاریخ انتشار : 5 آوریل 2021

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با اعلام ۱۰ برابر شدن اورانیوم غنی شده نسبت به سال ۲۰۱۷ گفت: در صورت بازگشت ایران به برجام بیش از ۵۰۰ تحریم ترامپ لغو خواهد شد.

به گزارش بانک مردم، رابرت مالی در آستانه برگزاری جلسه حضوری کمیسیون برجام که فردا در وین تشکیل می شود و وی هم حاضر خواهد بود در مصاحبه‌ با شبکه پی‌بی‌اس گفت : هدف از حضور در این نشست مشخص کردن گام‌های آمریکا و ایران برای بازگشت به برجام است.

وی ادامه داد: نتیجه سیاست فشار حداکثری ترامپ ، توسعه برنامه هسته‌ای ایران و تهاجمی تر شدن رفتار در منطقه بود . به طوریکه اورانیوم غنی سازی نسبت به سال ۲۰۱۷ و زمان حضور ایران در برجام ۱۰ برابر شده و واشنگتن می‌داند برای بازگشت به برجام باید تحریم‌ها را لغو کند. بنابراین هدف این است که نقشه راهی برای بازگشت به پایبندی به برجام از سوی دو طرف مشخص شود که البته مسیر سختی در پیش است.

این مقام مسئول افزود: ایران باید از مزایای برجام بهره‌مند شود و در صورت بازگشت به تعهدات ، دولت بایدن هم بیش از ۵۰۰ تحریم که بر خلاف قانون توسط ترامپ اعمال شده، لغو خواهد کرد. با این اوصاف بازگشت به توافق سال ۲۰۱۵ ایران و آمریکا ، پیش از انتخابات ریاست جمهوری ایران ممکن بوده و اما بازگشت صحیح به این توافق مهم است.

Twitter Google+ Facebook
29 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه