تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 165883 تاریخ انتشار : 13 آوریل 2021
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: اصلاح اساسنامه قدیمی ترین و بزرگترین بانک ایران توسط هیات دولت تصویب شد تا زمینه اصلاح اساسنامه سایر بانک های دولتی هم فراهم شود .

به گزارش بانک مردم و به نقل از اخباربانک، در جلسه هیات دولت که به ریاست حسن روحانی برگزار شد ، اصلاح اساسنامه بانک سپه مورد تصویب قرار گرفت تا زمینه اصلاح اساسنامه سایر بانک های دولتی هم فراهم شود .

براساس  این گزارش، اصلاح اساسنامه بانک سپه به استناد ماده ۶ قانون تسهیل اعطای تسهیلات بانکی و کاهش هزینه‌های طرح و تسریع در اجرای طرح‌های تولیدی و افزایش منابع مالی و کارایی بانک‌ها و نیز با توجه به گذشت نزدیک به ۴۰ سال از زمان تصویب اساسنامه بانک های دولتی و لزوم اعمال تغییرات در آن متناسب با قوانین و مقررات جدید به تصویب رسید.

تفکیک مسئولیت های اجرایی از سیاست گذاری، افزایش شفافیت و تقویت سلامت و پیش بینی احکام مربوط به نقش هیئت مدیره در ساختارهای گروهی از مهم ترین تغییرات در اساسنامه این بانک است.

براساس این گزارش ،بانک سپه درحالی عنوان دار قدیمی ترین بانک ایرانی بوده و دارای سرمایه اسمی بیش از ۲۴٫۷ هزار میلیارد تومانی است که بعد از ادغام بانک های مهراقتصاد، قوامین، انصار، حکمت ایرانیان و مؤسسه مالی و اعتباری کوثر به سپرده ۴۷۰ هزار میلیارد تومانی رسید و بزرگترین بانک ایران شد.

Twitter Google+ Facebook
77 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه