تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 166794 تاریخ انتشار : 25 خرداد 1400

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بررسی آمارها نشان می‌دهد که بانک ملت، ملی و صادارت در اردیبهشت ماه بیشترین سهم از تعداد و مبلغ تراکنش‌های شاپرکی در میان بانک‌های پذیرنده را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش بانک مردم و به نقل از ایبنا، بررسی آمار سهم بازار هر یک از بانک‌های پذیرنده از تعداد و مبلغ تراکنش‌های شبکه پرداخت در اردیبهشت ۱۴۰۰ حاکی از آن است که بانک ملت با سهم ۱۹٫۶۸ درصدی از تعداد تراکنش‌ها و سهم ۱۹٫۳۶ درصدی از مبلغ تراکنش‌ها، همچنان با اختلاف زیاد، بالاترین سهم از پذیرش تراکنش‌های بازار را به خود اختصاص داده و در جایگاه نخست در بین تمام بانک‌های پذیرنده قرار گرفته است.

پس از بانک ملت به ترتیب بانک‌های ملی، صادرات، سپه، پارسیان، کشاورزی، تجارت، رسالت و سامان بیشترین سهم را از تعداد تراکنش‌ها و بانک‌های ملی، صادرات، کشاورزی، تجارت، سپه، آینده، سامان و رفاه کارگران بیشترین سهم را از مبلغ تراکنش‌های شبکه پرداخت داشته‌اند.

 

از سوی دیگر بررسی سهم تعدادی و مبلغی بانک‌های پذیرنده از کل بازار تراکنش‌های هر یک از ابزارهای پذیرش حاکی از آن است که بالاترین سهم تعدادی از تراکنش‌های ابزار کارتخوان فروشگاهی به ترتیب به بانک‌های ملت، ملی، سپه و صادرات تعلق دارد.

بررسی این آمار بیانگر آن است که بالاترین سهم تعدادی از تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی به بانک‌های پارسیان، ملی، سپه و ملت و بالاترین سهم تعدادی از تراکنش های ابزار پذیرش موبایلی به بانک‌های ملت، آینده، اقتصاد نوین و ملی اختصاص داشته است.

 

همچنین بالاترین سهم مبلغی از تراکنش‌های ابزار کارتخوان فروشگاهی به بانک‌های ملت، ملی، صادرات و سپه، بالاترین سهم مبلغی از تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی به بانک‌های آینده،‌ ملت، سامان و پارسیان و بالاترین سهم مبلغی از تراکنش‌های ابزارهای پذیرش موبایلی به بانک‌های ملت،‌ آینده، اقتصاد نوین و پارسان تعلق گرفته و این بانک‌ها به ترتیب در مکان‌های اول تا چهارم جای گرفته‌اند.

این موارد در حالی است که در بانک‌های کشور بیش‌ترین پذیرش تراکنش از طریق ابزار کارتخوان فروشگاهی بوده و نیز بیشترین سهم از مبالغ تراکنش‌ها توسط ابزارهای کارتخوان فروشگاهی جذب هر بانک شده است.

Twitter Google+ Facebook
52 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه