تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 168181 تاریخ انتشار : 20 شهریور 1400
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: یک عضو سابق کمیته فنی شورایعالی شهرسازی و معماری ایران، طرح پرداخت وام یک میلیارد تومانی مسکن جوانان را یک طرح پوچ و بی معنی دانست و گفت که این طرح بانک مسکن هیچ دردی از دردهای بازار مسکن را درمان نمی‌کند.

به گزارش بانک مردم و به نقل از اخباربانک، بانک مسکن دیروز از افزایش وام خرید مسکن  جوانان به یک میلیارد تومان خبر داد که در این طرح در یک دوره ۱۵ ساله، متقاضی از یک میلیارد تومان وام خرید مسکن می تواند استفاده کند.

رجب پناهی اذعان داشت با این تورم زیاد، رقم یک میلیارد تومان در سال های آینده هیچ ارزشی ندارد، به نظر می‌رسد طراحان این ایده، به ارزش وام یک میلیارد تومانی بعد از ۱۵ سال فکر نکرده اند!

به گفته وی، با رقم یک میلیارد تومان حتی در شرایط فعلی هم نمی‌توان یک آپارتمان در نقاط شمالی تهران اجاره کرد، لذا به نظر می‌رسد بانک مسکن با این طرح مردم را سرکار گذاشته است!

وام ۱ میلیارد تومانی بانک مسکن فاقد کارایی است و به درد جوانان نمی خورد
ﺩﺑﯿﺮ ﮐﺎﻧﻮﻥ ﺳﺮﺍﺳﺮی ﺍﻧﺒﻮﻩﺳﺎﺯﺍﻥ مسکن بیان کرد: وام‌های اعطایی فعلی بانک مسکن هم برای جوانان، تکافوی نیاز مسکن آن‌ها را نمی‌دهد و کارایی خود را از دست داده است.

فرشید پورحاجت طرح پرداخت وام یک میلیارد تومانی مسکن جوانان ‌با توجه به تورم فزاینده در هر سال، آن را یک طرح  فاقد هرگونه کارایی دانست.

وی تصریح کرد که روند تورم در این سال‌ها همواره  افزایشی بوده و  دولت باید تلاش کند تا تورم را کنترل کند و  اگر تورم کنترل نشود، این مدل وام دادن‌ها مشکل جوانان را حل نمی‌کند.

به گزارش نود اقتصادی به گفته وی، وام‌های اعطایی فعلی بانک مسکن هم برای جوانان، تکافوی نیاز مسکن آن‌ها را نمی‌دهد و کارایی خود را از دست داده و برای یک قشر حداقلی کارایی دارد.

Twitter Google+ Facebook
156 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه