تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 168221 تاریخ انتشار : 22 شهریور 1400

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: آمارهای بانک مرکزی از افزایش ۴۷.۳ درصدی مانده سپرده‌ها و ۵۵.۵ درصدی مانده تسهیلات بانکی در پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ نسبت به پایان اردیبهشت ۹۹ حکایت دارد.

به گزارش بانک مردم، براساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰، مانده کل سپرده‌های بانکی بالغ بر ۴۲۰۹۳.۴ هزار میلیارد ریال بوده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۱۳۵۱۶.۶ هزار میلیارد ریال (۴۷.۳ درصد) و نسبت به پایان سال قبل معادل ۳۳۳۸.۸ هزار میلیارد ریال (۸.۶ درصد) افزایش نشان می‌دهد. بیش‌ترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده ۲۳۳۳۸.۳ هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۱۰۰.۳ هزار میلیارد ریال می‌باشد.

همچنین مانده کل تسهیلات بالغ بر ۳۱۰۲۶.۲ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۱۱۰۷۲.۵ هزار میلیارد ریال (۵۵.۵ درصد) و نسبت به پایان سال قبل ۳۱۰۳.۵ هزار میلیارد ریال (۱۱.۱ درصد) افزایش داشته است. بیش‌ترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۲۰۴۸۱.۷ هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۹۶.۵ هزار میلیارد ریال است.

براساس این گزارش، نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۸۱.۶ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل، به ترتیب ۴.۶ و ۱.۴ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. نسبت مذکور در استان تهران ۹۵.۸ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۸.۵ درصد است.

بانک مرکزی تاکید کرده است که یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیت‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

Twitter Google+ Facebook
117 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه