تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 168263 تاریخ انتشار : 23 شهریور 1400
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: صندوق توسعه ملی از آمادگی برای پرداخت تسهیلات ارزی به طرح‌های مورد تایید بانک‌های عامل با لحاظ توجیه فنی، مالی، اقتصادی و اهلیت متقاضی خبر داد.

به گزارش بانک مردم و به نقل از اخباربانک، صندوق توسعه ملی با توجه به ابلاغ قراردادهای عاملیت ارزی سال ۱۴۰۰ به بانک‌های عامل، آمادگی دارد نسبت به پذیرش طرح‌های مورد تأیید بانک‌های عامل با لحاظ توجیه فنی، مالی، اقتصادی و اهلیت متقاضی و طبق ضوابط و شرایط اعطای تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی اقدام کند.

قرارداد عاملیت ارزی منعقده بین صندوق توسعه ملی و بانک‌های عامل بر مبنای درخواست بانک و تا سقف مبلغ تعیین شده توسط صندوق به آن بانک اجازه‌ تأمین مالی ارزی طرح‌های دارای توجیه فنی، مالی و اقتصادی را پس از طی مراحل تصویب در ارکان اعتباری بانک عامل و تأیید صندوق توسعه ملی می‌دهد.

بنابراین گزارش، صندوق توسعه ملی به منظور حمایت هرچه بیشتر از فعالان اقتصادی در دوران تحریم، ۱۴ تیر ماه با امهال دوران تامین مالی و اقساط سررسید شده ۱۸۴ طرح ارزی از مجموع ۳۱۸ طرح تامین مالی شده برای ۳۶۸ مرتبه موافقت کرد.

این امهال‌ ها که مربوط به دوره‌های ساخت، تنفس و بازپرداخت است با هدف حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و با توجه به مشکلات ارزی ناشی از تحریم‌ها که منتج به عدم بهره‌برداری برخی شرکت ها یا عدم امکان صادرات محصول به منظور بازپرداخت ارزی تسهیلات شده، صورت گرفته است.

Twitter Google+ Facebook
112 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه