تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 168305 تاریخ انتشار : 28 شهریور 1400
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: وزیر اقتصاد از حذف ارز ترجیحی در نیمه دوم سال، افزایش درآمدهای دولت از طریق مولدسازی دارایی‌ها در ماه های آتی و کنترل نقدینگی و تورم در بودجه سال آینده خبر داد.

به گزارش بانک مردم و به نقل از  اخباربانک، احسان خاندوزی در نشست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به حذف ارز ترجیحی در نیمه دوم سال جاری گفت: باید تلاش شود با اتخاذ راهکارهای مناسب در بودجه سال آینده حجم سیلاب نقدینگی کنترل شود و با اخذ مجوزهایی از هیأت وزیران در ماه های آینده،درآمدهای دولت از طریق مولدسازی دارایی‌ها افزایش یابد.

وی افزود: باید لایحه بودجه ۱۴۰۱ طوری تدوین شود که در آن مواردی از قبیل مصارف بودجه ای کنترل شود.بطوری که با افزایش تورم کل، هزینه های دولت افزایش نیابد. در اخذ درآمدهای مالیاتی هم باید گروه های با درآمد بالا هدف گیری شوند و حوزه تولید و قشر متوسط به پایین جامعه تحت فشار قرار نگیرند.

این مقام مسئول ادامه داد: بیش از سه سال از تخصیص ارز ترجیحی و نمایان شدن آثار منفی آن بر اقتصاد می گذرد.برای حذف آن به کمک مجلس به خصوص کمیسیون برنامه و بودجه نیاز است. با توجه به اینکه این اقدام در شش ماه اول سال جاری انجام نشده ،تراکم آن به شش ماه آینده منتقل خواهد شد.

خاندوزی گفت: یکی از اهداف دولت سیزدهم، برنامه ریزی برای حل مشکل جاماندگان سهام عدالت است.برای رفع این مسئله، وزارتخانه های اقتصاد و کار  مکلف شده اند، برنامه ای به هیات دولت ارائه دهند.

Twitter Google+ Facebook
193 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه