تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 168530 تاریخ انتشار : 11 مهر 1400

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: با وجود ابلاغ بانک مرکزی، بانک‌های عامل همچنان در پرداخت وام ودیعه مسکن سخت‌گیری و بسیاری از متقاضیان را از چرخه دریافت وام خارج می‌کنند.

به گزارش بانک مردم، هفته گذشته معاون وزیر راه و شهرسازی از مکاتبه با بانک مرکزی برای تسهیل پرداخت وام ودیعه مسکن خبر داده و به تسنیم گفته بود:‌ به‌زودی مشکل کُندی پرداخت وام برطرف خواهد شد.

محمود محمودزاده درباره وضعیت وام ودیعه مسکن، گفت: «ثبت‌نام متقاضیان وام ودیعه مسکن همچنان ادامه دارد و در صورت تصویب ستاد ملی کرونا، قراردادهای نیمه دوم سال نیز مشمول این وام خواهند شد. این موضوع در جلسه آتی ستاد ملی کرونا مطرح خواهد شد».

او درباره اتمام منابع مالی پرداخت وام ودیعه مسکن، گفت: «بعضا مباحثی درباره اتمام ظرفیت یا سهمیه بانک‌های عامل وام ودیعه مطرح می‌شود که از سوی وزارت راه و شهرسازی قابل قبول نیست».

او ادامه داد: «این مسئله ناشی از یک اشتباه برداشتی است که برخی بانک‌ها در سهمیه‌ها دارند، در این راستا با بانک مرکزی مکاتباتی انجام داده‌ایم که خروجی آن، ابلاغیه این بانک به ۱۵ بانک و مؤسسه مالی برای اصلاح این مورد بوده است».

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: «به‌زودی این موضوع رفع می‌شود؛ چون از عدد تعیین‌شده برای وام ودیعه مسکن خیلی باقی مانده است و هیچ مشکلی برای پرداخت نداریم».

محمودزاده همچنین گفت: «تأمین وام ودیعه نیز جزء نظام داخلی بانک‌هاست که برای این منظور نیز با بانک مرکزی مکاتبه‌ای داشته‌ایم و درخواست کردیم تعدیل را انجام دهند تا حداقل ضمانت‌های لازم از متقاضیان اخذ شود».

Twitter Google+ Facebook
204 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه