تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 168817 تاریخ انتشار : 27 مهر 1400
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک مرکزی بانک شهر را مکلف کرد که از محل آورده نقدی و مطالبات اقدام به افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی کند.

به گزارش بانک مردم و به نقل از اخباربانک، این بانک اعلام کرد؛ بانک مرکزی این بانک را مکلف کرد که از محل آورده نقدی و مطالبات ۲۰۰ درصد افزایش سرمایه اقدام کند.

برنامه افزایش سرمایه فوق در راستای اجرای تبصره ۱ ماده ۸ دستورالعمل اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص نحوه تغییر سرمایه شرکت های مشمول ماده ۱۴۱ لایحه قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت، باید به گونه ای تدوین شود که ظرف مدت معین از مشمولیت ماده ۱۴۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت خارج شود.

در همین راستا هیأت مدیره بانک نسبت به دعوت مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام ، به منظور بررسی و تعیین تکلیف راه های برون رفت از مشمولیت مفاد ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت اقدام کرد. که مجمع مذکور در تاریخ ۱۴/۱۲/۱۳۹۹ برگزار و با توجه به گزارش هیأت مدیره بانک و نتایج حاصل از عملکرد بانک که نشان دهنده روند رو به رشد فعالیت های عملیاتی و غیر عملیاتی است، رأی به عدم انحلال و تداوم فعالیت بانک در راستای ماده ۲۰ اساسنامه را مصوب کرد.

در ضمن مجمع طبق مفاد اساسنامه، هیأت مدیره را مکلف نمود تا کلیه راهکارهای موجود به منظور خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت را بررسی و اقدامات لازم جهت برگزاری مجمع فوق العاده در خصوص کاهش زیان انباشته و افزایش سرمایه را پس از تأیید مراجع ذیصلاح به عمل آورد.

با عنایت به موارد مطروحه فوق و با عنایت به لزوم حسابرسی طرح توجیهی افزایش سرمایه توسط حسابرس مستقل و بازرس قانونی، این امر با امعان نظر به فرارسیدن پایان مدت دوره چهارساله حسابرسی در پایان سال مالی ۱۳۹۹ حسابرس قبلی بانک (موسسه آزمون پرداز) نمی توانست تا زمان انتخاب حسابرس جدید در سال ۱۴۰۰ صورت پذیرد. که خوشبختانه با عنایت به انتخاب حسابرس مستقل و بازرس قانونی جدید (موسسه حسابرسی بهمند) در مجمع عمومی عادی به طورفوق العاده درتاریخ ۳۱/۰۶/۱۴۰۰ به طور جدی دردست اقدام می باشد.

Twitter Google+ Facebook
213 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه