تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 168949 تاریخ انتشار : 5 آبان 1400
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: نماینده مجلس گفت: کشورهای خواهان عضویت ایران در FATF ، سپاه را تروریسم معرفی کرده‌ اند که در صورت پذیرش باید اقدام به مسدودن کردن حساب و عدم پرداخت حقوق نیروها کند.

به گزارش بانک مردم و به نقل از اخباربانک، فریدون عباسی در رابطه با تکرار حضور ایران در فهرست سیاه FATF به برنا گفت: این نهاد هر سه ماه یک بار گزارش جدیدی می‌دهد که طبق آن اگر کشوری مانند ایران شروط را نپذیرفته و به آن عمل نکرده باشد در فهرست باقی خواهد ماند که اتفاق تازه ای نیست و تغییری در مراودات رخ نخواهد داد.

وی افزود: در این موضوع، محل اختلاف در تعریف تروریسم است. کشورهای فشار آورنده به ایران برای عضویت در FATF ، سپاه را تروریسم معرفی کرده‌ اند و در صورت پذیرش عضویت در FATF ، نیروی نظامی کشور باید اقدام به مسدودن کردن حساب و عدم پرداخت حقوق نیروها کند.

این مقام مسئول ادامه داد: حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن از نظر ایران جزو جبهه مقاومت و از نظر FATF تروریسیت هستند اما رژیم صهیونستی که بیشترین ترورها را انجام می دهد ، کشوری مثبت تلقی می‌ شود. بیشترین قاچاق های مواد مخدر دنیا هم توسط آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها انجام می‌شود ولی بسیار راحت تبادلات مالی را انجام می‌دهند. در مقابل کشوری مانند ایران که خواهان حفظ استقلال بوده ، تحت فشار قرار می گیرد.

عباسی گفت: متن FATF به گونه‌ای نوشته شده که نمی‌توان یک جمله هم به آن اضافه کرد. بنابراین از مسئولان انتظار می رود با شفافیت ، دلایل عدم عضویت در FATF را به مردم اعلام و بگویند FATF می‌خواهد با زورگویی تعاریف را به ایران دیکته کند تا دست از اهداف انقلاب و نظام بردارد .

وی افزود: دولت ایران باید با ابزار دیپلماتیک بر FATF فشار آورده و از موضع کوتاه نیاید. چرا که برخی کشورها با استفاده از قدرت هسته‌ای ، شیمیایی ، میکروبی و الکترونیکی  به ایران فشار وارد می‌کنند .

Twitter Google+ Facebook
218 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه