تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 169486 تاریخ انتشار : 30 آبان 1400

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اینکه صرفا به قشر خاصی تسهیلات کلان داده می شود اما یک جوان برای دریافت وام ازدواج باید هفت خان رستم را پشت سر بگذارد اصلا قابل قبول نیست.

به گزارش بانک مردم, اسماعیل حسین زهی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت اصلاح نظام بانکداری، بیان کرد: مجلس در این زمینه آماده همکاری است و اصلاح نظام بانکداری که یکی از مطالبات مردم است را دنبال می کند به طوری که به این موضوع ورود پیدا کرده است و هفته گذشته نیز جلسه ای با وزیر اقتصاد و بانک مرکزی در این زمینه برگزار شد.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما بر پرداخت عادلانه تسهیلات به مردم تاکید داریم، تصریح کرد: اسامی ابربدهکاران بانکی نیز باید در روزنامه های کثیرالانتشار و رسانه ها منتشر شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید براینکه اصلاح ساختار نظام بانکداری یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، خاطرنشان کرد: اینکه صرفا به قشر خاصی تسهیلات کلان داده می شود اما یک جوان برای دریافت وام ازدواج باید هفت خان رستم را پشت سر بگذارد، اصلا قابل قبول نیست.

وی تصریح کرد: سودهایی که اخذ می شود باید برپایه نظام اسلامی باشد، متاسفانه سیستم بانکداری کنونی بر پایه ربا است و مراجع تقلید نیز از این موضوع انتقاد دارند.

حسین زهی در پایان گفت: مردم نیز مراجعات زیادی به ما داشته و بانکداری اسلامی مطالبه جدی آنان است. اینکه امکان استفاده از تسهیلات بانکی برای همه مردم به صورت عادلانه فراهم نیست یک تبعیض است که باید با اصلاح نظام بانکی مرتفع شود.

Twitter Google+ Facebook
203 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه