تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 170619 تاریخ انتشار : 13 دی 1400

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: با استفاده از صندوق‌ امانت می‌توان اشیای قیمتی خود را در بانک‌ها نگهداری کرد. شرایط استفاده از صندوق امانات چیست؟
به گزارش بانک مردم و به نقل از تجارت‌نیوز، صندوق امانت یکی از سرویس‌های جانبی بانک‌ها به مشتریان برای محافظت از دارایی با ارزش آن‌هاست.
مشتریان می‌توانند صندوق‌های کوچک امانات از بانک اجاره کنند، در نهایت بانک تامین کننده امنیت کل صندوق است.
هزینه پایین
یکی از مزیت‌های این صندوق ها هزینه پایین است. اجاره سالانه یک صندوق کوچک حدود ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است، البته باید ودیعه‌ای برای اجاره صندوق پیش بانک گذاشت که هزینه آن هشت برابر میزان اجاره سالانه است.
امنیت بالا
صندوق امانت بانک‌ها در مقایسه با گاو صندوق خانگی امنیت بسیار بالایی دارد. تدابیر امنیتی در صندوق‌های امانات بانک‌ها بالاست و به‌علاوه آن‌ها سیستم‌های ضد حریق و دیگر موارد حفاظتی و امنیتی را شامل می‌شوند.
در حال حاضر بانک‌های ملی، صادرات، ملت، اقتصاد نوین، شهر، تجارت، کارآفرین، کشاورزی، مسکن و سامان بیشترین متقاضی برای صندوق‌ها دارند.
چه مدارکی لازم است؟
مدارک لازم برای فرد شناسنامه، کارت ملی و چند قطعه عکس است. اگر بخواهید وکیلی هم به بانک معرفی کنید ارائه مدارک شناسایی وکیل هم لازم است.
شرکت‌ها نیز با ارائه رونوشت از اساسنامه شرکت و روزنامه رسمی آخرین تغییرات و صاحبان حق امضا می‌توانند صندوق امانت دریافت کنند.
فرد شرایط خاصی دارد؟
دریافت صندوق امانات شرایط خاصی ندارد، اما در برخی بانک‌ها باید حساب جاری داشت. نداشتن چک برگشتی و بدهی وامی نیز یکی از این شرایط است.
یکی از شرایط بانک‌ها در مورد صندوق امانات این است که مشتری فقط در ساعات اداری مجاز به استفاده از صندوق امانات است. این یعنی اگر به هر دلیلی در خارج از ساعات اداری نیاز قوری به دسترسی به محتوایت صندوقتان داشته باشید باید تا روز کاری بعد صبر کنید.
البته اگر مشتری به بانک بدهی داشته باشد بانک قبل از ارائه محتویات صندوق مطالبات خود را تسویه خواهد کرد. در صورت ورشکستگی و یا انحلال بانک، مشتری با حکم دادگاه می‌تواند محتویات صندوق را دریافت کند.

Twitter Google+ Facebook
218 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه