تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 170883 تاریخ انتشار : 22 دی 1400

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: در حالی که طی ماه‌های اخیر بانک‌ها از پرداخت وام امتناع می‌کردند، جدیدترین پیگیری‌ها از شبکه بانکی کشور نشان می‌دهد که بانک‌ها پرداخت وام بانکی را از سر گرفته‌اند.
به گزارش بانک مردم و به نقل از تجارت‌نیوز، از ابتدای امسال شبکه بانکی کشور در پرداخت وام به مشتریان خود امتناع کردند، حتی وام تکلیفی دولت نیز نتوانست بانک‌ها را مجاب به پرداخت وام بانکی کند. بانک‌ها علت عدم پرداخت وام را نبود نقدینگی اعلام می‌کنند.
اما جدیدترین پیگیری‌های تجارت‌نیوز نشان می‌دهد که پرداخت وام بانکی از سر گرفته‌اند، البته یک تغییر دیگر در سیستم بانکی رخ داده و آن افزایش نرخ سود سپرده است. بسیاری از بانک‌ها نرخ سود سپرده‌های خود را به بیش از ۲۰ درصد رسانده‌اند، حتی برخی بانک‌ها سود ۲۴ درصد نیز می‌دهند.
در حالی که به نظر می‌رسید بانک‌ها از طریق بالا بردن نرخ سود سپرده نقدینگی جذب کرده‌اند و با تکیه به این سپرده‌ها وام پرداخت می‌کنند، اپراتور بانک‌ها می‌گویند که بانک مرکزی به آنها بودجه پرداخت وام داده است.
بودجه بانک‌ها تامین شد
طی ماه‌های اخیر جلوی پرداخت بخشی از وام بانکی گرفته شده بود. بانک‌ها نیز اعلام کرده بودند که بودجه‌ای برای پرداخت وام ندارند.
حال پیگیری‌های تجارت‌نیوز نشان می‌دهد که نقدینگی بانک‌ها برای پرداخت وام تقویت شده و بانک شروع به پرداخت وام به متقاضیان خود کرده‌اند. البته پرداخت وام توسط بانک‌ها تا پایان بهمن ماه ادامه دارد، پس از آن وضعیت پرداختی وام‌ها مشخص نیست.
اپراتور بانک مسکن می‌گوید: بانک مرکزی بودجه ما را تامین کرده و مشکلی برای پرداخت وام نداریم. اگر مشتری امروز در شعبه ما درخواست وام بدهد حداکثر تا یک ماه آینده به حسابش واریز می‌شود.
به گفته معاون یکی از شعبات بانک گردشگری، نقدینگی شعبه ما تامین شده و تا پایان بهمن ماه مشکلی برای پرداخت وام نداریم.
اپراتور بانک شهر در این باره به تجارت‌نیوز می‌گوید: روز یکشنبه نقدینگی شعبه ما تقویت شد، از روز سه‌شنبه پرداخت وام‌های خود را شروع کرده‌ایم.
می‌توان گفت که مشکل اصلی بانک‌ها عدم تامین بودجه است. با افزایش نرخ سود سپرده بانکی سعی می‌کنند میزان نقدینگی و بودجه خود را افزایش دهند.

Twitter Google+ Facebook
231 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه