بیت‌کوین در یک قدمی کانال ۴۰هزار دلاری / برنامه آمازون برای استخدام در بخش رمزارز

  • ۵ مرداد ۱۴۰۰
  • 2972

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: پس از انتشار آگهی آمازون برای استخدام مدیر در بخش رمزارزها که باعث ایجاد گمانه‌زنی در خصوص پذیرش بیت‌کوین به عنوان وجه پرداختی توسط این شرکت شد، برترین رمزارز جهان در معاملات روز دوشنبه در نزدیکی کانال ۴۰هزار دلاری قرار گرفت.

به گزارش بلومبرگ، از آنجا که یک آگهی شغلی مرتبط با رمزارز از سوی آمازون باعث گمانه‌زنی در خصوص مشارکت این شرکت در این صنعت شد، قیمت بیت‌کوین تا نزدیکی کانال ۴۰هزار دلاری صعود کرد.
به گزارش بانک مردم و به نقل از اقتصادآنلاین، در آگهی استخدام، که هفته گذشته توسط کوین‌دسک گزارش شد، آمازون به دنبال یک مدیر برای توسعه "استراتژی ارز دیجیتال و بلاکچین" شرکت است. تحلیلگران همچنین به این فکر می‌کنند که آیا این اقدام در نهایت منجر به پذیرش بیت‌کوین به عنوان وجه پرداختی توسط آمازون خواهد شد یا خیر؟بیت‌کوین در ساعات نخست معاملات روز دوشنبه با ۱۱درصد رشد به قیمت ۳۸هزار و ۳۰۲دلار افزایش یافت و این قیمت‌های ابتدایی نشان داد که این رمزارز تنها چند صد دلار تا دستیابی به کانال ۴۰هزار دلاری فاصله دارد. از طرفی، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال نیز شاهد جهش بودند.
پس از این که رمزارزها برای چندین ماه در رکود به سر می‌بردند، این جهش در روز دوشنبه جانی دوباره به بازار بخشید. از اواسط ماه می نوساناتی برای بیت‌کوین اتفاق افتاده و خوش‌بینی نسبت به رمزارزها در میان سختگیری نظارتی چین و انتقادات نسبت به اثرات زیست محیطی آن، از بین رفته است.
برخی از تحلیلگران نیز اظهار کردند که خرید جبرانی باعث افزایش سود شد. بر اساس داده‌های ارائه شده توسط Bybt.com، بیش از ۹۴۰میلیون دلار رمزارزهایی که ابتدا فروخته می‌شدند، روز دوشنبه نقد شد که بیشترین میزان آن از تاریخ ۱۹می است.ویجی آیار، رییس صرافی رمزارز Luno مستقر در سنگاپور اذعان داشت: "میزان این جهش احتمالا ناشی از تحمیل بدهی‌های حاصل از فروش ابتدایی رمزارزها بوده است."در نمودار ارائه شده، روند تغییر قیمت بیت‌کوین را مشاهده می‌کنید؛بیت کوین

ثبت دیدگاه

ثبت