علیزاده: دولت سامانه دریافت یارانه را باز کند

  • ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • 2547

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید هر چه سریعتر سامانه رفاه ایرانیان برای ثبت اطلاعات مردم جهت دریافت یارانه باز شود.

به گزارش بانک مردم و به نقل از ایسنا، علی علیزاده در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در تذکری گفت: اطلاعات بسیاری از مردم به نادرستی در طبقه بندی دهک های ده گانه آمده و بعضا اطلاعات عده ای به غلط ثبت شده، در این شرایط هنوز سایت ثبت نام یارانه ها توسط دولت باز نشده است.

وی افزود: باید دولت هر چه سریعتر این سامانه را برای مراجعه مردم باز کند. برخی اطلاعات مردم درخصوص ازدواج، املاک و یا حتی افرادی که پیش از این شاغل بوده و اکنون بازنشسته شده اند به اشتباه ثبت شده که تاثیر در تعیین دهک آنها داشته است.

نماینده مراغه در تذکر دیگری درخصوص آزادسازی قیمت آرد برای نانوایی های صنعتی گفت: قرار است دولت به نانوایی های سنتی آرد سهمیه ای و یارانه ای بدهد اما سایر مشاغل این حوزه نیز تحت تاثیر قرار می گیرند. سنتی پزهایی که در مناطق گردشگری قرار دارند که بسیاری از آنها نیز شامل زنان سرپرست خانوار هستند، در این طرح جدید نادیده گرفته شده اند. همچنین سیستم توزیع آرد در روستاها نقص دارد، دولت در این خصوص نیز اقدامات لازم را انجام دهد.

علیزاده خاطرنشان کرد: اولین اثر اصلاح قیمت ها در طرح جدید دولت بر روی نهاده های کشاورزی است و قیمت آنها آزاد می شود در نتیجه هزینه تولید افزایش یافته و عملا کشاورزان با مشکل سرمایه در گردش مواجه خواهند شد پس دولت تدابیری اندیشیده تا کشاورزی دچار رکود نشود.

ثبت دیدگاه

ثبت