20تومان، سود هر سهم بانک تجارت

  • ۳۱ خرداد ۱۴۰۱
  • 229

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مجمع عمومی عادی سالیانه بانک تجارت با حضور بیش از 88 درصد سهامداران برگزار شد و سهامداران این بانک ضمن تصویب صورتهای مالی منتهی به 29 اسفند 1392، با توزیع 170 ریال سود به ازاء هر سهم این بانک موافقت کردند .

به گزارش بانک مردم و به نقل از روابط عمومی بانک تجارت در این مجمع که با حضور نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی ، سازمان بورس و اوراق و بهادار و سهامداران این بانک برگزار شد محمد ابراهیم مقدم مدیرعامل بانک تجارت طی گزارشی با اشاره به مهمترین تحولات این بانک طی سال گذشته اظهار داشت : طی سال 92 شاهد استقبال چشمگیر بازار سرمایه از سهام بانک تجارت بودیم ، به نحوی که میزان سهام معامله شده بانک نسبت به سال 91 از لحاظ تعداد، 12 برابر و از لحاظ مبلغ 27 برابر رشد داشت . برای نخستین بار شاهد بودیم که هر سهم بانک تجارت صعود به قیمت 4100 ریال را نیز تجربه کرد و با توجه به افزایش سرمایه انجام گرفته، سود هر سهم بانک در پایان سال مالی 1392 نسبت به سال مالی پیش از آن بیش از 62 درصد رشد یافته است .
مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به افزایش 161 درصدی سرمایه این بانک گفت : با تصویب مجمع عمومی فوق العاده بانک در تاریخ 20 اسفندماه ، سرمایه بانک تجارت با 28200 میلیارد ریال افزایش تا رقم 45700 میلیارد ریال افزایش یافت . این افزایش سرمایه که بهبود نسبت کفایت سرمایه بانک از 8 درصد به 7/11 را به دنبال داشته که این به معنای افزایش توان بانک در اعطای تسهیلات و توسعه سهم بازار می باشد. وی با اشاره به افتتاح نخستین شعبه تخصصی ارائه خدمات بورسی کشور توسط این بانک در بهمن ماه گذشته اظهار داشت : امید داریم این اقدام بانک تجارت گام موثری برای افزایش تعامل موثر بازار پول و سرمایه و مدیریت بهتر منابع بازار بورس با استفاده از ابزارهای کارا و روزآمدی باشد که باید در شبکه بانکی طراحی شوند. هدف ما این است که با تنوع بخشی به این خدمات و حضور موثر در بازار سرمایه، سهم بانک تجارت را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم.
مقدم با اشاره به مهمترین شاخصهای عملکرد بانک تجارت در بازار پول کشور گفت : در پایان سال 92 بانک تجارت همچنان با فاصله قابل توجه از رقبا ، قدرتمندترین بانک ایرانی در حوزه پذیرش تعهدات اعتبارات اسنادی و تعهدات ضمانتنامه بوده است.
وی افزود : طی سال 92 شاهد افزایش سی درصدی حجم سپرده ها و افزایش 5/29 درصدی خالص تسهیلات و مطالبات بانک بوده ایم . ضمن اینکه علیرغم تداوم مشکلات اقتصادی کشور ، نسبت مطالبات به تسهیلات بانک کاهش یافته که نشان از توفیق همکاران ما در وصول مطالبات معوق بانک دارد . برنامه بانک نیز این است که در صورت تداوم روند بهبود اقتصاد کشور ، مطالبات بانک تا پایان سال 93 همچنان کاهش یابد.
مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به برنامه این بانک برای افزایش درآمد از محل ارائه کارمزد خدمات گفت : در این مسیر ، توسعه خدمات بانکداری الکترونیک در اولویتهای بانک قرار دارد ، همانطور که طی سال 92 نیز شاهد افزایش چشمگیر دستگاه های خودپرداز ، دستگاه های POS فروشگاهی و توسعه درگاههای پرداخت اینترنتی بانک بودیم ، ضمن اینکه تعداد تجارت کارت های صادره و کاربران سرویس های تلفنبانک ، موبایل بانک و اینترنت بانک نیز به شکل قابل ملاحظه ای افزایش یافت .
مدیرعامل بانک تجارت کسب جایزه ملی مدیریت مالی ایران برای چهارمین سال متوالی ، جایزه ملی بهره وری و گواهینامه ایزو 1002 در استقرار نظام رسیدگی به شکایات مشتریان را از جمله مهمترین توفیقات بانک تجارت در سال 92 برشمرد و افزود : استقرار نظام بانکداری جامع با تاکید بر بانکداری شرکتی ، بهینه سازی شبکه شعب ، استقرار نظام بانکداری متمرکز و تکمیل سوپرمارکت مالی بانک از جمله مهمترین برنامه های محوری بانک تجارت در سال 93 خواهد بود .
پس از ارائه گزارش مدیرعامل بانک تجارت ، نماینده سازمان و حسابرسی و بازرس قانونی بانک ، گزارش خود در خصوص صورتهای مالی بانک را قرائت کردند که نکات مطروحه در این گزارش از سوی مدیرعامل بانک تجارت پاسخ داده شد و پس از آن صورتهای مالی سال منتهی به ٢٩ اسفند سال ١٣٩٢ مورد تصویب مجمع قرار گرفت و سهامداران با تقسیم ١٧٠ ریال از سود ٢٠١ ریالی این بانک موافقت کردند.
گفتنی است بانک تجارت به عنوان یکی از چهار بانک بزرگ تجاری کشور در راستای اجرای قانون سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی ، از اردیبهشت ماه سال 1388 به جرگه بانکهای خصوصی کشور پیوست .

ثبت دیدگاه

ثبت