واکنش یکی از بانک‌ها به ادعاها درباره وام کارکنان بانک‌ها

  • ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
  • 240

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: اخیرا یکی از رسانه‌ها در گزارشی به موضوع وضعیت پرداخت تسهیلات بانکها به کارکنان خود پرداخته است.

به گزارش بانک مردم و به نقل از پارسینه، در پی انتشار این خبر، خبرنگار ما به سراغ برخی مسئولان بانک‌های کشور رفت تا از صحت و سقم این ادعا، مطلع شود.

در این راستا، با بانک رفاه تماس گرفتیم و آنها با اشاره به اینکه در این گزارش آمار تسهیلات کارکنان پرداختی به بانک‌ رفاه بیشتر از یک میلیارد تومان اعلام شده، این درحالی است که  به منظور شفاف سازی موضوع ، نکات ذیل را مورد تاکید قرار دادند:

برای محاسبه میزان پرداخت تسهیلات به کارکنان ، باید مجموع کارکنان شاغل و بازنشسته را در نظر گرفت و محاسبه کرد . اما در خبر مذکور صرفا به کارکنان شاغل این بانک بدون در نظر گرفتن آمار همکاران بازنشسته پرداخته شده است.

مجموع تسهیلات پرداخت شده به کارکنان بانک رفاه در طول سالیان و به صورت تدریجی بوده و اگر این مبلغ پرداختی به تعداد کارکنان بانک یعنی 9554 نفر و 4015 نفر از کارکنان بازنشسته آن ( و در مجموع 13569 نفر ) تقسیم شود، میانگین دریافت تسهیلات کارکنان بانک رفاه کارگران 6 میلیارد و 190 میلیون ریال می شود (که این میزان کمتر از سقف تعیین شده برای کارکنان سیستم بانکی و‌ طی ادوار خدمت است ) و نه 11 میلیارد و 800 میلیون ریالی که در گزارش به اشتباه آمده است.

میزان تسهیلات پرداختی به کارکنان بانک ها تابع قوانین و مقرراتی است که توسط مراجع قانونی ذیربط تعیین شده و این بانک همواره خود را ملزم به رعایت سقف تسهیلات تعیین شده در دستورالعمل ها و آئین نامه های مربوط دانسته و می داند.

ثبت دیدگاه

ثبت