دوران پول‌پاشی به بهانه اشتغال رو به پایان است

  • ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
  • 242

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: ​وزیر امور اقتصادی و دارایی از پایان پول پاشی به بهانه اشتغال خبر داد و گفت: شبکه بانکی کشور در قالب تبصره ۱۸ بودجه در طرح‌های اشتغال با اهرم کردن منابع خود مشارکت می‌کنند.

به گزارش بانک مردم و به نقل از فارس،‌ یکی از روشهای تامین مالی برای طرح‌های دولت،‌ اهرم کردن منابع محدود بودجه از طریق مشارکت دادن و تلفیق کردن منابع داخلی بانکها است، به این معنی که هر مبلغی از منابع بودجه باشد،‌ حد اقل دو برابر آن توسط بانکها با آن تلفیق می‌شود و در قالب تسهیلات ارزان به فعالان اقتصادی پرداخت می‌شود.

در این زمینه سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در صفحه مجازی خود نوشت: « سال قبل علاوه بر بودجه اشتغال (تبصره۱۸)، منابع بانک‌های دولتی را نیز به کمک ایجاد شغل آوردیم. امسال برای توزیع منطقه‌ای و تحقق واقعی شغل، از بنیاد برکت و کمیته امداد نیز در شهرها و روستاها استفاده می‌کنیم، برای نظارت به تک‌تک پروژه‌های اشتغال. دوره پول‌پاشی رو به اتمام است.»

خاندوزی، وزیراقتصاد همچنین گفت: تفاهم ۴۰هزار میلیاردی برای ایجاد اشتغال توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی یکی از ابتکارات منحصربه فرد در سالهای اخیر است. ویژگی طرح‌های برکت، پایش مرتب و آنلاین رسیدن تسهیلات به هدف و پیگیری مشاغل ایجادشده و حمایت از کارآفرینان است و وام‌ها هدر نمی‌رود.

وزیر امور اقتصادی و داریی تصریح کرد: برنامه ما به کار گرفتن توان و اعتبار شبکه بانکی برای افزایش تولید در کشور و تسهیلات خرد منجر به اشتغال‌زایی و پروژه‌های پیشران و عدم ورود به اقدامات غیرمولد است، تخصیص اعتبارات به مردم به واسطه نهادهایی مانند ستاد اجرایی فرمان امام که ازطریق تسهیلگران خود با مردم مرتبط هستند و بعد از دریافت تسهیلات، کارآفرین را رها نمی‌کنند، می‌تواند به الگوی غالب در کشور برای تخصیص بودجه و ارائه تسهیلات تبدیل شود.

ثبت دیدگاه

ثبت