استعفای عشقی از ریاست سازمان بورس تایید شد

  • ۳۰ آبان ۱۴۰۱
  • 433

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیر روابط عمومی سازمان بورس با تایید استعفای کتبی «مجید عشقی» از ریاست سازمان بورس، گفت: این موضوع امروز در جلسه شورای‌عالی بورس بررسی می‌شود.

به گزارش بانک مردم و به نقل از ایرنا، «هادی سلیمی زاده» به در مورد استعفای «مجید عشقی» از یاست سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: وی به صورت کتبی استعفای خود ارائه داده است که این موضوع در جلسه امروز شورای‌عالی بورس بررسی می‌شود.

به گفته وی؛ برخی از موارد از جمله مخالفت با برخی پیشنهادهای سازمان بورس برای گنجاندن در لایحه بودجه سال آینده مبنی بر حمایت از بازار از جمله دلایل این استعفا اعلام شده است.

موافقت اولیه وزیر اقتصاد با استعفای «عشقی» از بورس

بر اساس این گزارش، «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی با طرح استعفای «مجید عشقی» از ریاست سازمان بورس در جلسه امروز شورای عالی بورس موافقت کرد.

خبرها حاکی از این است که از «محمد رضوانی فر»، مدیرعامل اسبق شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) به عنوان گزینه اصلی ریاست بورس نام برده می‌شود.

ریاست سازمان بورس از سال ۹۹ به این سو ثبات آن چنانی نداشته و از آن موقع تاکنون ۴ نفر به ریاست این سازمان منصوب شده که با استعفا کنار رفتند. در حال حاضر با احتساب سهام عدالت حدود ۷۵ درصد جمعیت کشور در بورس حضور دارند و این سازمان نیاز به ثبات مدیریتی و مقررات مرتبط با بازار دارد.

 

ثبت دیدگاه

ثبت