مرگ ناگهانی بنیانگذار دنیای رمزارز

  • ۹ آذر ۱۴۰۱
  • 633

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: تیانشن کالندر، از بنیانگذاران اصلی دنیای رمزارز در حالی که تنها ۳۰ سال داشت، درگذشت.

به گزارش بانک مردم و به نقل از اقتصاد ایران، کالندر، که در سال ۲۰۱۹ نام او در فهرست منتخب فوربس از ۳۰ فرد زیر ۳۰ سال قرار گرفته بود، طبق اعلام سخنگوی شرکت او، روز ۲۳ نوامبر «به طور ناگهانی» در خواب از دنیا رفت.

او که یک فرزند داشت، از بنیانگذاران شرکت سرمایه دیجیتال گروه امبر (Amber Group) واقع در هنگ کنگ بود. این شرکت به تازگی ۳ میلیارد دلار ارزش گذاری شده بود.

اطلاعات بیشتری در رابطه با مرگ او منتشر نشده است.
 
تیانشن که در میان دوستان و همکارانش به تی‌تی (TT) معروف بود، به گفته ی گروه امبر «نقشی اساسی در تأسیس امبر و یکی از ستون های موفقیت این شرکت بود».
 
این شرکت در بیانیه ای اظهار کرد: «او قلب و روحش را صرف این شرکت کرد، در همه ی مراحل رشد آن.»
«او با درایت، بخشندگی، تواضع، پشتکار و خلاقیت خود به الگویی برای دیگران بدل شده بود.»
 
«تی‌تی رهبری فکور و مورد احترام و به زعم بسیاری از پیشگامان این صنعت بود.»
«عمق دانش او، اشتیاقش به همکاری و میل همیشگی اش برای کمک به دیگران، استارت آپ ها و افراد زیادی را بهره مند ساخت.»
 
تیانشن که قبلاً در شرکت های مورگان استنلی (Morgan Stanley) و گلدمن ساکس (Goldman Sachs) به عنوان تریدر کار کرده بود، گروه امبر را در سال ۲۰۱۷ راه اندازی کرد.
در بیانیه ی این شرکت هچنین آمده: «تی‌تی همسری متعهد، پدری مهربان و دوستی حمایتگر بود. مرگ او یک تراژدی است و فکر و دعای ما با خانواده ی او است.»
«از او همسر و فرزند عزیزش باقی مانده است. از شما تقاضا می کنیم به حریم خصوصی آن ها در این دوران سخت احترام بگذارید.»
 
مرگ ناگهانی تیانشن در حالی است که تنها چند هفته قبل یک میلیونر دنیای رمزارز به نام نیکولای مشجین نیز پس از ابراز نگرانی درباره ی تلاش سی‌آی‌اِی و موساد برای کشتن او، درگذشت.


نیکولای ۲۹ ساله تنها چند ساعت پیش از مرگش در توییتر خود نوشته بود: « سی‌آی‌اِی و موساد و الیت های پدوفیل دارند در پروتوریکو و جزایر کارائیب یک جور باند قاچاق جنسی و اخاذی و باجگیری می گردانند.»
«آن ها می خواهند با یک لپ تاپ جاسازی شده برایم پرونده سازی کنند. لپ تاپ را شریک عاطفی قبلی ام که جاسوس بود جاسازی کرده بود. آن ها مرا تا سر حد مرگ شکنجه خواهند کرد.»
 
با این حال، خانواده ی نیکولای گفتند او سابقه ی مشکلات روانی داشت و تصور نمی کنند مرگ او مشکوک باشد.
این در حالی است که بسیاری از اهالی دنیا رمزارز در پورتوریکو معتقدند مرگ او در زمان مشکوکی رخ داده است.
پیکر بی جان نیکولای روز ۲۹ اکتبر در حالی که لباس به تن داشت و کیف پولش نیز به همراه بود، در نزدیکی یکی از سواحل پورتوریکو توسط یک موج سوار درون آب پیدا شد.

ثبت دیدگاه

ثبت