جزئیات پرداخت تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن

  • ۲۵ اسفند ۱۴۰۱
  • 291

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیر اعتبارات بانک مرکزی گفت: ۸۸۵ هزار نفر به مبلغ ۱۲۲.۵ همت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج دریافت کردند.

به گزارش بانک مردم و به نقل از ایبِنا، مهدی صحابی؛ مدیر اعتبارات بانک مرکزی  ، گفت: سقف تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در سال گذشته 70 میلیون و 100 میلیون بود که 100 میلیون برای مرد زیر 25 سال و زن زیر 23 سال بود، این سقف در سال جاری به 120 میلیون و 150 میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

وی افزود: از ابتدای سال که قانون بودجه ابلاغ شد، همکاران دستورالعمل‌های لازم را تهیه و به شبکه بانکی ابلاغ کردند که تا امروز 885 هزار نفر این تسهیلات را به مبلغ 122.5 همت دریافت کردند. این میزان رشد 54 درصدی در مقایسه با سال گذشته داشته است.

این مقام مسئول بیان کرد: در ابتدای سال که قانون تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری ابلاغ شد، همکاران در بانک مرکزی سامانه مربوطه را تهیه کردند و 31 فروردین ماه سامانه آماده شد. 807 هزار نفر به مبلغ 32.7 همت از این تسهیلات استفاده کردند. معمولاً در بودجه این سقف‌ها افزایش پیدا می‌کند اگر سقفی افزایش پیدا کند ما آن را به شبکه بانکی ابلاغ می‌کنیم.

صحابی تاکید کرد: ودیعه مسکن، تسهیلات خرد دیگری است که بانک مرکزی با آن ارتباط دارد. در تیرماه سال جاری شورای پول و اعتبار مصوبه‌ای داشت که تسهیلات 100، 70 و 40 میلیون تومانی مسکن به ترتیب در شهر تهران، کلانشهر‌ها و سایر مناطق از محل سهمیه قانون جهش تولید مسکن پرداخت شود. از تیرماه تا به امروز جهت پرداخت سهم تسهیلات به 222 هزار نفر پرونده تشکیل شد تصمیم بر این است که تسهیلات در سال آینده تا زمانی که این سهمیه در نظر گرفته شده پر شود و پرداخت ادامه‌دار باشد.

 

ثبت دیدگاه

ثبت