تسهیل تجارت و روابط بین اعضا در منطقه با تقویت اتحادیه

  • ۴ خرداد ۱۴۰۲
  • 308

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس کل بانک مرکزی فدراسیون روسیه در پنجاه و یکمین جلسه هیأت مدیره اتحادیه پایاپای آسیایی هدف از برگزاری این اجلاس را تسهیل تجارت و روابط بین اعضا در منطقه عنوان کرد.

به گزارش بانک مردم و به نقل از تسنیم، الویرا نابیولینا رئیس کل بانک مرکزی روسیه که به عنوان کشور ناظر در این اجلاس حضور یافته بود گفت: امسال با وجود اعمال تحریم ها بر علیه روسیه، کشور ما توانست این شوک ها را برخلاف پیش بینی ها تحمل کند. 

وی درخصوص شرایط اقتصادی کشور روسیه تصریح کرد: امسال بنگاه های اقتصادی توانستند خود را با شرایط در حال تغییر وفق  دهند و تقاضای مصرفی در حال بهبود است. 

وی درباره سیاست و راهبرد بین المللی بانک مرکزی روسیه عنوان کرد: علیرغم اینکه با برخی کشورها ارتباطمان قطع شده است اما گشایش های بانکی را با دیگر کشورها داشته ایم.

نابیولینا خاطرنشان کرد: علیرغم مشکلات و محدودیت هایی که اقتصاد روسیه با آن مواجه است، اقتصاد ما خود را با شرایط منطبق می کند و بخش های اقتصادی ما پویا و پایدار باقی مانده اند. البته به دلیل تحریم ها چالش ها همیشه پیش روی ما هستند.

گفتنی است در دیدار روز گذشته روسای کل بانک مرکزی ایران و روسیه، تقویت مبادلات تجاری و بکارگیری پول‌های ملی دو کشور در تجارت دوجانبه مورد تاکید قرار گرفت.

نابیولینا رئیس‌کل بانک مرکزی فدراسیون روسیه در این دیدار ضمن تاکید بر تقویت مبادلات پولی و بانکی و استفاده بهینه از زیرساخت‌های بانکی دو کشور در جهت توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی تصریح کرد: تبادل هیات‌های فنی و تخصصی بانک‌های مرکزی دو کشور با هدف توسعه و تعمیق روابط پولی و بانکی در این راستا مهم قلمداد می‌شود که اجرایی شده است.

ثبت دیدگاه

ثبت