چک بی‌محل کم شد

  • ۲۴ تیر ۱۴۰۲
  • 2607

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: صدور چک الکترونیکی و افزایش امنیت در این حوزه باعث شده تا حجم جرائم و در نتیجه پرونده‌های قضایی کاهش چشمگیری داشته باشد.
  
به گزارش بانک مردم، جبار کوچکی نژاد، عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ایبِنا گفت: صدور چک الکترونیکی باعث افزایش امنیت و تضمین چک در این حوزه شده است.


وی افزود: علاوه بر این، در بحث صدور الکترونیکی صادر کننده چک، تنها به میزان منابع مالی که در اختیار دارد می‌تواند چک صادر کند و همین مسئله باعث کاهش جرائم و کاهش صدور چک‌های بی‌محل شده است.


عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: افزایش تضمین و اعمال یک سری محدودیت‌ها در بحث صدور چک، باعث افزایش اعتبار چک در مبادلات بانکی شده است.

کوچکی نژاد خاطرنشان کرد: صدور چک الکترونیک و وجود تضمین‌ها در این حوزه باعث شده تا صدور چک‌های بی محل کاهش یابد و پرونده‌های قضایی ناشی از جرائم در این حوزه نیز به شدت کاهش یابد.

جبار کوچکی نژاد در پایان تاکید کرد: صدور چک الکترونیک گامی بلند در مسیر الکترونیکی شدن خدمات بانکی و همچنین بالا بردن امنیت و احیای اعتبار چک در سیستم مبادلات بانکی است.

ثبت دیدگاه

ثبت