بانک‌هایی که بیشترین سود را می‌دهند

  • ۱۰ فروردین ۱۴۰۳
  • 286

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: آمارهای مربوط به پرداخت سود سپرده‌های بانکی در اسفند ماه منتشر نشده، در این گزارش آمارهای ۱۱ ماهه نخست سال ۱۴۰۲ مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش بانک مردم و به نقل از اکوایران، از میان ۲۹ بانک کشور تنها بانک‌های پاسارگاد، ملت، اقتصاد نوین، پست بانک ایران، صادرات، کارآفرین، سینا، دی، خاورمیانه، سامان، پارسیان، موسسه اعتباری ملل، گردشگری، رسالت و تجارت نسبت به انتشار گزارش عملکرد ماهانه خود اقدام کرده‌اند.

در سال ۱۴۰۲ (۱۱ ماهه نخست) میزان سودی که بانک‌های مورد اشاره به سپرده‌های سرمایه‌گذاری مشتریان خود پرداخت کردند بیش از ۳۵۲ همت بود که در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۱ معادل ۵۴.۴ درصد رشد داشته است.

این بانک‌ها در ۱۱ماهه نخست سال ۱۴۰۱ معادل ۲۲۸ همت سود به سپرده‌گذاران پرداخت کرده بودند که پس از افزایش نرخ سود سپرده‌ها در اواخر سال ۱۴۰۱، میزان سودهای پرداختی آنها نیز در سال ۱۴۰۲ افزایش یافت.

کدام بانک‌ها بیشترین سود را به سپرده‌گذاران خود دادند؟
بررسی گزارش عملکرد این بانک‌ها نشان می‌دهد، در سال ۱۴۰۲ (۱۱ماهه نخست) بیشترین سود پرداختی به سپرده‌های مشتریان توسط بانک پاسارگاد صورت گرفت.

 بانک پاسارگاد طی این دوره هزینه‌ای بیش از ۶۶ هزار میلیارد تومان را بابت سپرده‌ها پرداخت کرد.

بر اساس آخرین آمارهای مربوط به پایان بهمن ماه سال ۱۴۰۲، بانک پاسارگاد حدود ۵۹۰ همت سپرده در اختیار دارد.

بیشترین سود پرداختی بانک پاسارگاد بابت سپرده‌های بلندمدت سه ساله بوده، به طوری که این بانک قریب به ۴۲ همت سود به این دسته از سپرده‌های بلندمدت طی ۱۱ ماهه نخست سال ۱۴۰۲ پرداخته کرد.

بعد از بانک پاسارگاد، بیشترین سود پرداختی مربوط به بانک‌های ملت و تجارت بوده است، به طوری که این بانک‌ها طی دوره مورد اشاره به ترتیب ۶۴.۷ و ۴۹.۸ هزار میلیارد تومان را بابت سپرده‌ها پرداخت کردند.

با توجه به این مساله که بانک قرض‌الحسنه رسالت سودی بابت سپرده‌ها پرداخت نمی‌کند می‌توان گفت کمترین سود پرداختی به سپرده‌ها در سال ۱۴۰۲ (۱۱ماهه نخست) مربوط به پست بانک بوده، به طوری که این بانک تنها ۲ هزار میلیارد تومان بابت سپرده‌ها سود پرداخت کرده است.

یادآور می‌شود بانک‌ها عموما متناسب با میزان سپرده‌هایی که در اختیار دارند سود سپرده پرداخت می‌کنند و حجم بالای پرداخت سود سپرده در برخی بانک‌ها به معنای بالا بودن نرخ سود در آن بانک نیست.

ثبت دیدگاه

ثبت