واگذاری سرخابی‌ها نقطه‌عطفی در فوتبال ایران خواهد بود

  • ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • 575

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:‌ سرپرست سازمان خصوصی سازی گفت: امیدواریم امروز پنج اردیبهشت، خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس سرآغاز دوره شکوفایی و پیشرفت و نقطه عطفی در جهت شکوفایی بیشتر ورزش فوتبال و فعالیتهای این دو باشگاه قرار بگیرد.

به گزارش بانک مردم و به نقل از ایسنا، ابراهیم بازیان ـ رییس سازمان خصوصی سازی در آیین واگذاری مالکیت استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی اظهار کرد: روز ۵ اردیبهشت روز واگذاری استقلال و پرسپولیس به عنوان یک روز تاریخی ثبت می شود.

وی افزود: این رخداد با همت، تلاش و مدیریت جهادی همه ارکان ذی‌مدخل در موضوع مردمی سازی بخشی از اقتصاد دولتی در ایران پیرو تلاشهای صورت گرفته در بیش از دو دهه از تاریخ تصویب واگذاری این دو باشگاه عظیم القدر انجام می شود. نهایتا قطار واگذاری به ایستگاه آخر رسید و به طور رسمی و نمادین واگذاری این دو باشگاه از دولت به بخش خصوصی انجام می شود.

بازیان تاکید کرد: امیدواریم پنج اردیبهشت سرآغاز دوره شکوفایی و پیشرفت و نقطه عطفی در جهت شکوفایی بیشتر ورزش فوتبال و فعالیتهای این دو باشگاه قرار بگیرد.

سرپرست سازمان خصوصی سازی بیان کرد: پس از هشت بار مزایده بالاخره وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی در تعامل نزدیک با وزارت ورزش و در یک نگاه همگام، همراه و همه جانبه با همه ارکانی که به نوعی نقش و سهمی در این واگذاری داشتند در یک بازه زمانی اندک کمتر از دو ماه به ثمر رسید.

به گفته بازیان، با همت دولت، وزیر اقتصاد و ورزش این اتفاق به میمنت شکل گرفت. در گام اول پذیرش این دو باشگاه در بازار فرابورس ایران ۱۰ درصد این دو باشگاه به مردم واگذار شده بود که اگر این اقدام نبود امروز شاید توفیق واگذاری سهام این دو باشگاه را به این زودی نداشتیم.

وی خاطرنشان کرد: گام مهم دیگر باز هم در دولت سیزدهم در طلیعه سال جهش تولید با تاکیدات صریح، واضح و متقن مقام معظم رهبری، وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی توانست این امر مهم را در یک حرکت همگام و همسو به نوعی که همراهی رسانه و افکار عمومی انجام دهد.

سرپرست سازمان خصوصی سازی گفت: واگذاری سرخابی ها برگ برنده دولت بود که در این گام عملیاتی شد. در تاریخ ۳ اردیبهشت این مزایده در بازار فرابورس ایران به وقوع پیوست و با اعلام نتیجه با تشکیل دو کنسرسیوم که یکی نفتی شامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و دیگری شش بانک خصوصی بود انجام شد. امیدواریم این واگذاری نقطه عطفی در ورزش و فوتبال کشور خواهد بود.

ثبت دیدگاه

ثبت