بانک‌های خصوصی نقشی در توسعه کهگیلویه وبویراحمد ایفانمی‌کنند

  • ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • 161

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:‌ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانک‌های خصوصی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای نقشی در توسعه استان ایفا نمی‌کنند.

به گزارش بانک مردم، سیداحسان عسکری در گفت‌وگو با تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد بانک‌های خصوصی فعال در کهگیلویه و بویراحمد اغلب منابع مردم را به خود اختصاص داده‌اند، اما در توسعه استان هیچ نقشی ندارند.

وی به وضعیت فروشگاه‌های زنجبره ای اشاره کرد و افزود: فروشگاه‌های زنجبره ای خود مختار عمل می‌کنند و شعبه مرکزی در هر استانی که بخواهد شعبات این فروشگاه را دایر می‌کند، اما تراکنش‌های آنها همه برای شعبه مرکزی در تهران است و سودی برای استان ما ندارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: در سال‌های اخیر بارها این گلایه توسط مسئولان مختلف استانی مطرح شده که فروشگاه‌های زنجبره ای در استان حساب داشته باشند، اما بی فایده بوده که انتظار می‌رود در این راستا توسط مسئولان و متولیان امر تدبیری اندیشیده شود.

عسکری اضافه کرد: این استان به لحاظ مالی ضعیف و ندار بوده و با این حجم فروشگاه‌های زنجبره‌ای ندارتر شده است که از دستگاه‌ قضایی می‌خواهیم در این خصوص به ما کمک کند.

وی با تأکید بر اینکه احکامی که علیه واحدهای تولیدی استان صادر می‌شود مشکلاتی را ایجاد کرده که ضرورت دارد این موضوع مورد توجه واقع شود، خاطرنشان کرد: رفع مشکلات واحدهای تعطیل و نیمه فعال به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار مسئولان استانی است و در این زمینه تاکنون گام‌های مهمی برداشته شده است.

عسکری به تلاش‌ها برای احیاء واحدهای راکد اشاره کرد و افزود: مدت ها تلاش می‌کنیم تا یک واحد تولیدی به چرخه بازگردد همین که واحد به چرخه تولید باز می‌گردد سر و کله طلبکاران، بخش خصوصی و بانک ها پیدا می‌شود که انتظار است دستگاه قضا در این زمینه به ما کمک کند.

ثبت دیدگاه

ثبت