تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 11033 تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۴

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: برنامه تلویزیونی “توقف ممنوع” این هفته به چگونگی شکل گیری موسسات مالی اعتباری غیرمجاز اختصاص داشت. به گزارش بانک مردم، در تازه‌ترین برنامه «توقف ممنوع» که تلاش می‌کند موانع پیشرف ایران را مورد بررسی قرار دهد و با مورد بحث قرار دادن آن‌ها راه‌حل‌هایی برای آن‌ها بیاید؛ محمد طالبی، مدیر عامل صندوق ضمانت بانک مرکزی مهمان برنامه بود و به سوالات محمد دلاوری درباره موسسات مالی غیر مجاز پاسخ داد، در ادامه ارسلان فتحی‌پور، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و غلامعلی صادقی، دادستان عمومی و انقلاب مشهد نیز با آن‌ها همراه شدند.

ضعف قانون باعث به وجود آمدن این موسسات شده است
محمد طالبی که یکی از مدیران بانک مرکزی است، ریشه به وجود آمدن این موسسات را موضوعات مختلفی دانست و گفت: شاید ضعف قانون و مقررات را بتوان یکی از مشکلات اصلی دانست که باعث می‌شد سازمان‌های مختلفی مجوزهای تعاونی اعتبار صادر کنند. تعاونی‌هایی که با ماهیت سپرده‌گذاری تسهیلاتی را برای کارکنان شرکت‌ها به وجود بیاورند. برخی از این تعاونی‌ها ممکن است همچنان وجود داشته باشند. همچنین در برخی موارد افرادی به شکل خیرخواهانه پول جمع می‌کردند و به دست نیازمندان می‌رسانند، اما به هر حال سواستفاده‌هایی نیز اتفاق می‌افتاد.
او در ادامه توضیح داد: امتیاز موسسات این است که سود بیشتری به سپرده گذارها می‌دهد و یادتان باشد هیچ موسسه مالی یا صندوقی پا نمی‌گیرد مگر اینکه مردم و کسانی که در آن پول می‌گذارند، استقبال کنند. انگیزه سود باعث می‌شود که مردم به سراغ آن‌ها بروند و مایه حیات آن‌ها را فراهم کنند. از همین رو بانک مرکزی در ابتدا از مردم می‌خواهد که به سمت‌ آن‌ها نروند.
او ادامه داد: در این مسیر بانک مرکزی باید قانون‌هایی را هم اجرا کند و با اینکه همه می‌خواهند در این زمینه کمک کنند و نیت‌ خیری هم دارند، اما گاهی شرایط به این شکل نیست و حرکت‌های مفید برخی نهادهای دیگر تاثیر منفی روی عملکرد بانک مرکزی دارد. همچنین می‌دانیم در همه کشورها وقتی مشکلات مالی پیش می‌آید، بانک مرکزی دخالت می‌کند تا موضوعات حل شوند، اما در کشور ما قانون‌هایی وجود دارد که حتی ممکن است دست بانک مرکزی را ببندد و اجازه ندهد کارها انجام شود.

تکلیف موسسات مالی را مشخص کنید
دکتر ارسلان فتحی پور، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس که با تماس تلفنی به جمع آمده بود، گفت: ما خطر این موسسات را در بخش‌های اقتصادی، پول‌شویی و مالباختگی هموطنان دیده‌ایم و تاکید داریم تکلیف آن‌ها مشخص شود. اتفاق خوبی که درباره موسسه میزان افتاد و با بانک صادرات ادغام شد. ما مقصر را وزات تعاون می‌دانیم که در دوره‌های مختلف مجوز فعالیت به این موسسات داده و حالا زیاد شده‌اند. ما حمایت‌های خودمان از فعالیت‌های بانک مرکزی را داریم و حتی می‌گویم کارهایی که انجام می‌دهند را با شتاب بیشتری پیش ببرند.
بانک مرکزی شکایت نکرده است
غلامعلی صادقی، دادستان عمومی و انقلاب مشهد نیز در تماس تلفنی با تاکید براین‌که این استان از کانون‌هایی که این موسسات در آن‌ها زیاد دیده می‌شود، اظهار کرد: وقتی بانک مرکزی به عنوان متولی بازار پولی و نقدینگی کشور شکایتی را از این موسسات ارائه دهد، ما هم پیگیری و همکاری می‌کنیم. اما به جز درباره موسسه میزان، هنوز شکایت کتبی به دست ما نرسیده است.

کارها باید بی‌سر و صدا پیش برود/تنها مرجع بانک مرکزی است
مدیر عامل صندوق ضمانت بانک مرکزی با اشاره به اینکه این موسسات وصله‌های زیادی دارند، عنوان کرد: بانک مرکزی باید کارها را با آرامش پیش ببرد، ما از فعالیت‌ این موسسات دفاع نمی‌کنیم اما نمی‌توانیم با حرکت‌های نسنجیده سپرده‌گذارها را نگران کنیم. اولویت ما در تعامل با موسسات است که بتوانیم ادغام انجام دهیم و هرکدام تعامل نکنند، ما هم از مرجع قانونی پیگیری می‌کنیم. مردم هم به این موضوع توجه داشته باشند هیچ فعالیت اقتصادی نیست که چنین سودهای بالایی را به ارمغان بیاورد، این‌ها کارهایی است که به اقتصاد و اوضاع جامعه صدمه وارد می‌کند.

توقف ممنوع۱

ثامن الحجج در توقف ممنوع

او در پایان نیز تاکید کرد که بهترین مرجع برای آگاهی از مجاز بودن یا نبودن موسسات سایت بانک مرکزی است و هر نامی که در این لیست نبود، حتما غیر مجاز است و مردم به سراغ آن نروند.

به گزارش بانک مردم در برنامه توقف ممنوع نامی از موسسه اعتباری ثامن الحجج برده نشد اما لوگوی این موسسه و حتی بخشی از عکسهای اعتراض سپرده گذاران و اظهارات آنها بارها پخش شد. سپرده گذاران اعتقاد داشتند بانک مرکزی مقصر اصلی به وجود آمدن مشکلات است چراکه در چند سال اخیر می توانست با این موسسه برخورد کند یا حداقل، غیرمجاز بودن آن را اطلاع رسانی کند.

به هر حال در این برنامه به سپرده گذاران قول داده شد که سپرده آنها محفوظ است و نباید نگران باشند اما چیزی که مشخص نشد این بود که سپرده گذاران تا چه زمانی نباید نگران باشند و در چه زمانی مشکل آنها حل می شود. در زیر می توانید فیلم این برنامه را ببینید:

فیلم درددل سپرده گذاران موسسه اعتباری ثامن الحجج در برنامه توقف ممنوع شبکه ۵

فیلم کامل برنامه توقف ممنوع ۲۵ آذر ۱۳۹۴ 

 

بیشتر بخوانید:

تهدید به خودسوزی یک سپرده گذار ثامن الحجج در شهرستان انار

خبر خوش سیف به سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج!

گزارش ویژه؛برج موسسه ثامن‌الحجج در چشم سپرده‌گذاران!+عکس

تصمیمی بر انحلال ثامن‌الحجج گرفته نشده؛ سپرده‌گذاران نگران نباشند

پورابراهیمی: بانک مرکزی با موسسه ثامن‌الحجج پدرکشتگی ندارد

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج مقابل سرپرستی موسسه در تهران

سرانجام یک خبرگزاری تجمع ثامن الحجج را پوشش داد

اعضای خانواده میرعلی،مدیرعامل “ثامن‌الحجج” هم ممنوع‌الخروج شده‌اند

سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج این هفته را هم با تجمع آغاز کردند+عکس روز

این ثامن، آن ثامن نیست!/اشتباه و دردسر برخی از سپرده‌گذاران

موسسه اعتباری آرمان ایرانیان در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید

سپرده‌گذاران افضل‌توس هم خواهان مجوز از بانک مرکزی شدند

روز پرخبر؛درخواست سپرده‌گذاران چند موسسه غیرمجاز+عکس

مدیرعامل تعاونی ثامن‌الحجج ممنوع‌الخروج شد!

هیات نظارت بر فعالیت ثامن‌الحجج تشکیل شد/گام مهم برای مجوز

پلمب شعب ثامن‌الحجج در البرز تکذیب شد+عکس

سپرده گذاران ثامن الحجج در اصفهان هم کلافه شدند

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج مقابل بانک مرکزی+عکس روز

آیا موسسه ثامن‌الحجج مجوز می‌گیرد؟ از تجمع تا امید

ثروتی: چرا بانک مرکزی پاسخ سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج را نمی‌دهد؟

ورود دادستانی کل کشور به مساله موسسات مالی غیر مجاز

تجمع دوباره سپرده‌گذاران ثامن الحجج مقابل بانک مرکزی+عکس روز

مذاکره با بانک مرکزی برای مجوز دادن به ثامن‌الحجج

حمایت تلویحی یک مدیر وزارت کشور از ثامن‌الحجج!

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج؛ دوشنبه ۹ آذر

دغدغه فراوان سپرده‌گذاران موسسه اعتباری ثامن‌الحجج

خودسوزی یک سپرده‌گذار ثامن‌الحجج در اصفهان!+خبر تکمیلی

رسیدگی به وضعیت موسسه ثامن‌الحجج توسط نهادهای امنیتی!

تجمع سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج مقابل مجلس/شعار علیه میرعلی

آیا سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج به پول خود می رسند؟

Twitter Google+ Facebook
4,883 views
نظرات
 1. یرمایه گزار جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  اطلاعیه شماره ۵ شورای نمایندگان شعب تهران و کرج”

  👈 مردم سپرده گذار و همراهان گرامی با سلام

  نظر به جلسه امشب نمایندگان شعب و به اتفاق آراء اخذ شده، به اطلاع آحاد سپرده گذاران گرامی می‌رساند، تجمع اعتراضی ما مردم متضرر و پیگیر و مصمم، در روز یکشنبه مورخ ۲۹ آذر ماه در مقابل دفتر سرپرستی موسسه ثامن الحجج، واقع در خیابان آفریقا تقاطع دستگردی (ظفر) برگزار خواهد شد.
  لذا از تمام مردم سپرده گذار محترم تقاضا می‌گردد ضمن اطلاع رسانی به دیگر افراد، در این تجمع فعالانه، پرشور و با حداکثر جعیت حضور بهم رسانند.

  پیگیر، مصمم، قانون مند و همراه هم باشیم.
  ۲۶ / آذر / ۹۴

  کانال اطلاع رسانی کمپین سپرده گذاران موسسه مالی ثامن الحجج
  https://telegram.me/samen_alhojaj_iran

 2. دکترآریا جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  آقایان محترم من ازشما چتدتاسوال داشتم
  ۱٫اولا بفرمائیدتاکنون اینهمه تجمع کردیدچه نتیجه مثبتی داشته است؟
  ۲٫ثانیا بفرمائیدازکجامعلوم تجمعات بعدی شمانتیجه مثبتی داشته باشد؟
  ۳٫ثالثابفرماییدشماازکجاوچگونه وبارای مستقیم چه کسی نمایندگی ماسپرده گذاران راکه نزدیک به سه ملیون نفرهستیم رابه عهده گرفتیم؟
  ۴٫مهمترازهمه اینکه اگربااین کارهای شماثامن الحجج منحل شدوهمه مابه یکی دوسال بعدپرتاب شدیم شما چگونه پاسخگوی میلیونهاسپرده گذاربه خاطر عواقب کارهایتان خواهد بود؟
  ۵٫تجمعات شما که روشی است که چندان هم به به نظرنمیرسدروش مناسبی برای احقاق حقوق حقه همه ماسپرده گذاران باشدچرابه جای استفاده ازاین روش پرزحمت وپردردسرشکایت دسته جمعی علیه ثامن الحجج راکه روشی قانونی است ونتیجه بخش خواهدبودرا امتحان نمیکنیدچراکانال قانونی ورسمی دادگستری راپیگیری نمیکنیدکه نتیجه بخش است وبه سراغ اعتراضات غیرقانونی بی نتیجه میروید؟

 3. محمد جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  دکتر جان در مورد مطلب قبلی که این سایت گذاشته بود برای برج ثامن الحجج هم مردم اومدند جوابای لازم رو بهت دادند و ازت خواستند دیگه دست از حمایتهای بدون پایه و أساست از موسسه برداری ، اون میرعلی اگه مرد بود و یه کم احساس مسئولیت میکرد این برخورد رو با ما سپرده گذارا نمیکرد و نمیرفت مخفی بشه ، میومد مشکل به قول شما سه میلیون نَفَر سپرده گذار رو سریع حل میکرد ، این مردم متحصن با نماینده هاشون بیکار نیستند که تو این سرما هر روز یه جا تجمع کنند ، دلیل این تجمعات فقط عدم پاسخگویی مسئولین موسسه ثامن الحجج هست و این تجمع کننده ها کسایی هستند که فقط حقشون رو میخواند همین، مثل أمثال شما نیستند که از جای دیگه خط میگیرید

 4. دکترآریا جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  جالبه آقای طالبی نماینده بانک مرکزی فرمودندتاکنون ثامن الحجج هیچگونه همکاری در مدت اخیرننموده است خب اگراینطورباشدوقتی موسسه بابانک مرکزی همکاری وهمراهی وهمدلی نکندازمجوز خبری نخواهدبود.
  فعلا ریش ما وقیچی دست ثامن الحجج است یعنی فعلاتازمانیکه بانک نرکزی یا دادگستری نخواهداقدامی کندثامن الحجج هرجوردلش بخواهدبامارفتارمیکندیعنی اصل پول ما رابدهدیا ندهد،؟
  سودبه مابدهدیاندهد؟
  همه سودمارابدهدیابخشی از آن رابدهد؟
  یا اصل پول ما را کی بدهدیکماه دیگر.۶ماه دیگر.یا یکسال دیگر؟

  به هرحال اوضاع غم انگیزیست وهمه چیز درهاله ای ازابهام وتاریکی فرورفته است.
  خداعاقبت ثامن الحجج وماسپرده گذارانش رابه خیرکندهرچندمن بعیدمیدانم بااین رویه غلطی که ثامن الحجج درپیش گرفته عاقبت خوشی برای ما درپیش رو باشد.

 5. اصلاحیه جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  اصلاحیه اطلاعیه ۵
  با عرض سلام خدمت تمام سپرده گذاران عزیز تهران و کرج
  شایان ذکر است که با توجه به تلاش زیاد نمایندگان شما در کسب مجوز از نیروی انتظامی برای تجمع روز یکشنبه متاسفانه نیروی انتظامی تهران بزرگ از صدور مجوز خوداری کرد.لذا تاریخ جدید تجمع به زودی اعلام خواهد شد.
  نمایندگان سپرده گذاران

 6. سرمایه گزار جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  همیچین چیزی نیست تجمع به جای خودش هست دروغ پراکنی نکنید دوستان اگه تجمع کنسل شد فقط توی تلگرام اعلام خواهد شد

 7. اصلاحیه اطلاعیه 5 جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  طبق اصلاحیه اعلام شده تجمع در روز یکشنبه به دلیل عدم همکاری نیروی انتظامی کنسل شد……
  خواهشا به دیگران هم اطلاع رسانی کنید

 8. کسری جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  حرف زیادی میزنی…

 9. ارش جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  دوستان تجمع به قوت خود باقیست ، کسایی که میگند تجمع نیست از عوامل موسسه ثامن الحجج هستند ، تنها کانال سپرده گذاران برای تجمع و یا کنسل هر تجمعی معتبر هست که لینک کانال تلگرام در زیر همین اطلاعیه هست
  “اطلاعیه شماره ۵ شورای نمایندگان شعب تهران و کرج”

  👈 مردم سپرده گذار و همراهان گرامی با سلام

  نظر به جلسه امشب نمایندگان شعب و به اتفاق آراء اخذ شده، به اطلاع آحاد سپرده گذاران گرامی می‌رساند، تجمع اعتراضی ما مردم متضرر و پیگیر و مصمم، در روز یکشنبه مورخ ۲۹ آذر ماه رأس ساعت ۱۰ صبح، در مقابل دفتر سرپرستی موسسه ثامن الحجج، واقع در خیابان آفریقا تقاطع دستگردی (ظفر) برگزار خواهد شد.
  لذا از تمام مردم سپرده گذار محترم تقاضا می‌گردد ضمن اطلاع رسانی به دیگر افراد، در این تجمع فعالانه، پرشور و با حداکثر جعیت حضور بهم رسانند.

  پیگیر، مصمم، قانون مند و همراه هم باشیم.
  ۲۶ / آذر / ۹۴

  کانال اطلاع رسانی کمپین سپرده گذاران موسسه مالی ثامن الحجج
  https://telegram.me/samen_alhojaj_iran

 10. اطلاعیه جدید تجمع شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  توجه توجه

  تجمع به علت خبرهای که در خصوص معرفی مدیرعامل جدید موسسه در هفته جاری از روز یکشنبه به روز چهارشنبه موکول شد تا شورای پول و اعتبار روز سه شنبه قطعیت موضوع را اعلام کند . لطفا پیگیری و پخش نماید باتشکر

 11. اطلاعیه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  توجه توجه

  تجمع به علت خبرهای که در خصوص معرفی مدیرعامل جدید موسسه در هفته جاری از روز یکشنبه به روز چهارشنبه موکول شد تا شورای پول و اعتبار روز سه شنبه قطعیت موضوع را اعلام کند . لطفا پیگیری و پخش نماید باتشکر

 12. سپرده گذار تهران جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  کی شمارا به عنوان نماینده ما معرفی کرد؟؟؟؟؟؟؟؟!؟!!!!!!!
  من از اینجا اعلام میکنم که اکثر کسانی که نماینده شده و در تجمعات شرکت می کنند مشتری ثامن الحجج نیستند
  من و اکثر سپرده گذاران تهران صبر رو ترجیح میدیم

 13. دکترآریا جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  راه درست اول این است که صبرپیشه کنیم وحداکثریکماه دیگربه ثامن الححح وقت بدهیم که تکلیف پول ما وسودپول ما رامشخص کندولی اگرمیرعلی ودیگرمدیران موسسه به لجبازی بابانک مرکزی ادامه دادند
  وهیچ اطلاع رساتی وپاسخگوئی به ماسپرده گذاران نکردندوخواستندمارانادیده بکیرندوبه ناوخانواده های ما استرس واردکنندوزندگی ما رابابحران روبرو کنندراه دوم این است که به صورت دسته جمعی به منظوراحقاق حقوقمان به دادگستری شکایت کنیم

 14. مستاجر شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  دکتراین یکی روموافقم
  شکایت اول ازبانک مرکزی بعلت تعلل واشتباهات واجازه افتتاح حسابهای
  متعدد بانام ثامن الحجج درسراسرایران ازسالیان دور
  دوم ازثامن الحجج
  الیته اگرجائی بیطرفی برای شکایت پیدا کنیم

 15. فرناز شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  سپرده گذاران گرامی…

  هوشیار باشیم تا به دامِ خبرهای کذب و به اصطلاح میرت بخشِ کارمندان ، حقوق بگیران و مسوولین موسسه ی غیرپاسخگوی ثامن نیافتیم … ایشان قصد دارند با تمام قوا ضعف عملکرد خود را در تسریع پرداخت سود معوقه ی مردم و تمکین به شرایط بانک مرکزی جهت اخذ مجوز از چشم و دایره ی عمل و اعتراض ما پنهان نگاه دارند…

  کانال تلگرامی که معرفی می کنند نیز از خودشان و کاملا جهت دهی شده و در راستای منویات جناب آقای میرعلی غایب از انظار می باشد!

  کانال حقیقی سپرده گذاران که در دست سپرده گذاران ِ “حقیقی” و نمایندگانمان اداره می شود به پیوست زیر است:

  https://telegram.me/samen_alhojaj_iran

  ضمناً فردا مورخ یکشنبه ۲۸ آذرماه تجمع گسترده پرده گذاران معترض در مقابل سرپرستی موسسه واقع در خیابان جردن نبش ظفر غربی راس ساعت ۱۰ برگزار می شود…
  حضور پر رنگ تک تک ما به همراه خانواده هایمان می تواند ابعاد مشکل خانمان براندازی که موسسه ی بدعهد خانواده های آبرودار را گرفتارش کرده را عیان و مسوولین را وادار به پاسخگویی و علاج سریعتر کند….

 16. اصلاحیه اطلاعیه 5 شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  🔸به اطلاع کلیه سپرده گذاران محترم می‌رساند که بر مبنای “اطلاعیه شماره ۵ شورای نمایندگان” فعلا، برنامه تجمع روز یکشنبه در برابر “ساختمان سرپرستی تهران” مورد تایید شورای نمایندگان نمی‌باشد.
  بدیهی است هر برنامه دیگر این شورا، از طریق اطلاعیه‌های رسمی به مردم سپرده گذار اطلاع رسانی خواهد شد.

  از عموم سپرده گذاران محترم تقاضا می‌گردد تا نسبت به اطلاع رسانی و انتشار خبر کنسل شدن تجمع فردا به دیگر سپرده گذاران، کمال همکاری را بعمل آورید

  کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی
  میرزایی – سرشاد

  @samen_alhojaj

 17. هادی شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  http://www.eghtesadonline.com/fa/content/24753
  سیف گزینه مناسبی برای بانک مرکزی نیست

 18. ارش یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴

  طبق آخرین اخبار حسابرسی موسسه مثبت بوده و حتی پول بانک مرکزی رو هم واریز کرده و مدیر عامل و هیت همراه جدیدش رو هم اعلام کرده این بانک مرکزی هستش که داره بازی در میاره امروز مدیران ثامن الحجج میخوان برن بانک مرکزی . سپرده گذارای محترم شماهم یاریشون کنید . ثامن الحجج از بانک مرکزی به مجلش شکایت کرده و بخاطر اون هست که امروز وزیر اقتصادو کشیدن مجلس . امروز بجای تجمع در مقابل سرپرستی بریم و مقابل بانک مرکزی تجمع کنیم ببینیم چرا مجوز موسسه را نمی دهن . علت چیست ؟ چرا شفاف نمی گن؟ آقای سیف منظورش از همکاری چی هست ؟ چرا صریح نمیگه؟

 19. علی جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  به نظر من این موسسه از درون متلاشی شده و آنچه مانده است فقط تعدادی املاک و کارخانه کوچک است و پول چندانی نمانده است و تنها راه باقیمانده انحلال این موسسه و ورود قوه قضایی و محاکمه … و مسولانی است که درطی این چند سال با اعمال نفوذ خود در برابر قانون ایستادند و مانع برخورد بانک مرکزی با این قبیل موسسات شدند و با دریافت وامهای کلان از این موسسه (از محل سپرده های مردم) و با نرخ بهره پایین(به خاطر دستور بچه های بالا) و سپرده گذاری در بانکی دیگر با نرخ سود بالاتر برای خودشان نان دونی ساختند که یک نوع پولشویی است و باعث استمرار فعالیت این موسسه و جلب اعتماد عده زیادی از مردم شدند و موسسه هم با همان روش معروف پونزی باعث دردسر وگرفتاری عده کثیری شدند و در حال حاضر هم با سخنان دوپهلو می خواهند سپرده گزاران را تا مدتی دست به سر کنند و با مرور و گذر زمان کم کم املاک را بفروشند و سپرده ها را پرداخت کنند که این روش در سخنان سیف و طالبی کاملا مشخص است و همچنین با این گفته ها می خواهند باعث امید دادن به مردم شده و از تجمعات … جلوگیری خواهد شد.
  (این پیام به علت داشتن محتوای موهن ویرایش شده است…بانک مردم)

 20. رضا جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  تعدادی املاک و کارخانه کوچک؟ اگه اطلاعات نداری صحبت نکن.
  این موسسه یکی از دارائی های کوچیکش یه برجه تو خیابون تهران در مشهد مقدس که ۱۵۰۰ میلیارد تومن خواهان داره. و خیلی دارایی های دیگه که منو شما خبر نداریم.

 21. مسناجر جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  رضا شما اصلا میدانید۱۵۰۰میلیارد تومان چندتاصفردارد
  لطفا مواظب باش اینقدر دیگر عقبی نرو که ازپشت بام همان برج بیفتی دوست عزیز وهم درد

 22. اطلاعیه جدید تجمع شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  توجه توجه

  تجمع به علت خبرهای که در خصوص معرفی مدیرعامل جدید موسسه در هفته جاری از روز یکشنبه به روز چهارشنبه موکول شد تا شورای پول و اعتبار روز سه شنبه قطعیت موضوع را اعلام کند . لطفا پیگیری و پخش نماید باتشکر

 23. تحلیل گر جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  خیابان تهران در مشهد مقدس!!!!!
  پس این برج را که می گفتید ۹۰۰ میلیارد حالا یه هفته ای شد۱۵۰۰ میلیارد!!!!
  عزیزم قیمت این برج در خوشبینانه ترین حالت ۵۰۰ میلیارد است.البته قیمت واقعی ان به زحمت به۳۵۰ میلیارد می رسد.محاسباتش را در خبر ی که بانک مردم برای این برج گذاشت نوشته ام.
  در ضمن این برج که در اوج گرانی خرید شده نماد بی تدبیری است چراکه این حجم پول چند سال است بدون بازدهی باقی مانده ولی موسسه باید به ازای هر ۱ میلیاردش سالانه۲۵۰ میلیون سود بدهد

 24. احمد جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  دوست عزیز در جریان نیستی. موسسه زمانی که پروژه روی فونداسیون بود توسط ثامن الحجج از بانک انصار خریداری میشه. و بعد شروع میکنه به تکمیل پروژه. این برج که اولش اینجوری نبوده عزیزم. سال ۸۸ از بانک انصار خریداری شده و به اینجا رسیده. بله درست نوشتن ۱۵۰۰ میلیارد تومن. تازه این حداقل قیمتیه که برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس خواهان درخواست خریدشو دارن.

 25. تحلیل گر جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  آخه ۱۵۰۰ میلیارد را از کجا اوری
  متری چند…کیلوی چند
  همینطوری ۱۵۰۰ میلیارد….
  شرط می بندم پارچه بزنند بگند ۳۵۰ میلیارد می فروشیم کسی طرفش هم نمیاد…۳۵۰ میلیارد باید سالی حداقل۷۰ میلیارد سود به صاحبش برساند.اصلاً این برج چنین پتانسیل سود رسانی ندارد
  الان کل شرکت سایپا با همه زیر مجموعه اش،تمام کارخانه هایش و …. را ۱۵۰۰ میلیارد می فروشند.(طبق معاملات بورس و قیمتی که هر سهم این شرکت معامله می شود)آنوقت یک زمین ۲۶۰۰ متری با۲۰ هزار متر زیربنا را با کل شرکت سایپا مقایسه می کنید.
  لطفاً اول یه دو دو تا چهار تا کنید و بعد در خیال و رویاهایتان قیمت گذاری کنید

 26. سپرده گذار تهران جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  به نظر من اونچیزی که متلاشی شده مغز شماست…شما که اطلاعات نداری صحبت نکن

 27. سپرده گزار کرج جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  صحبت ها و سوالات مشخص است ولی پاسخ ها همه مبهم و چیزی که مشخص نشد این بود که سپرده گذاران تا چه زمانی نباید نگران باشند و در چه زمانی مشکل آنها حل می شود.آیا یک ماه دیگر- دو ماه دیگر – …….. ..یکسال دیگر -………….دو سال دیگر ………………….و شاید هم بیشتر طول بکشد. عجب تدبیری دارند در وعده دادن به مردم سپرده گزار .

 28. هادی جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  موسسه اعتباری ثامن ثمره اعتماد شما
  telegram.me/samen_ir

 29. علی جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  اقا چنتا ثامن مگه داریم

 30. رضا جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  ثامن هم نقدینگی نداره تا چند روزه دیگه مثل ثامن الحجج میشه

 31. امیر محمد جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  موسسه ثامن موسسه امروز یا دیروز نیست که بخوایم در مورد عملکردش یا صحبت کنیم بلکه بیست ساله فعالیت داره و مثل موسسات زمان ا.ن نیست که مثل قارچ سربراورده باشه…حتی زمان صندوق محمدرسول الله اصفهانم با اون هجوم مردم واسه سپرده هاشون گذرونده و خم به ابرو نیاورده.الانم که کاراش قانونیه و مجوز پذیره نویسیش صادر شده سپرده قانونیشم بحساب ریخته و انشالله دیماه پذیره نویسیش تمومه و مجوزش نهایی شده.شما هم بهتره با این اظهارنظرات خودتو کوچیک نکنی.اینم اخرین نظر رییس کل مجوزهای بانک مرکزی راجع به ثامن الحجج و ثامن…شایدم شما بهتر از ایشون در جریان کارهایی.حالا برو گریه کن کارمند موسسات یا بانکهاد دولتی…
  http://isna.ir/fa/print/94081911715/آخرین-اظهارنظر-بانک-مرکزی-درباره-موسسه-ثامن

 32. احمد جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  باسلام
  لطفا از هرگونه حرکت احساسی خودداری فرمایید. تجمع شما باعث به هم خوردن تمام تصمیمات صحیح میشود. مسئولان موسسه و مسئولان بانک مرکزی دارن شبانه روزی برای رفع مشکل جلسه میزارن. و انشاءا… بزودی مشکل نقدینگی مرتفع خواهد شد.

 33. عباس جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  میرعلی قهرمان
  بگو که پولا کجان
  وگرنه سیف میاد سراغت با پاسبان

 34. ثامن الحجج پرچم بالا بالا بالاتر جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  میر علی سردار سازندگی
  حیف که سپرده گذاران از پشت بهش خنجر زدن…..
  … اگه زورش به موسسه ثامن الحجج می رسید دست به روشهای ناجوان مردانه نمیشد
  ولی ثامن الحجج اول خداروداره بعدم سپرده گذاران وفادارش که با کمک هم به زودی این روزها سپری و روزهای پر افتخارش خاری خواهد شد به چشم دشمنانش
  زنده باد ثامن الحجج سپرده گذاران وفادار و کارمندان

 35. عیسی جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  اگر هیچ فعالیت اقتصادی نیست که این سود بالارو داشته باشه چرا بانکای دولتی دارن سود بالا میدن؟یک بوم و. دو هواست یا همه پولارو واسه اختلاسهای سه هزار میلیاردی میخواین تو بانکای دولتی باشه؟هروقتم پول کم بیارید کی به کیه پول بدون پشتوانه چاپ میکنید و میریزید تو بازار.گور پدر مردم و نتایج حاصل از تورمش.هان؟مشکل مردم ما امروز این موسسات یا اون موسسات نیستن مشکل مدیریت شماهاست که همیشه بلا سر مردم اورده

 36. مسناجر جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  موافقم باشما
  میگویند موسسه یاجائی نمی تواند سود۳۰درصدی بسازد
  ولی من میگویم میتوانند به قبوض اب وبرق وتلفن گازو…
  که هرکدام با ده ها بند وتبصره فقط پول دریافت میکنند تازه هم ۶ماه یکبار ۳۰درصد رویش میگذارند

 37. سپرده گذار تهرانی جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  تجنعات فقط روند رو کند میکنه تا جایی که من اطلاع دارم داره کارای خوبی انجام میشه
  خوب شد تجمع دوشنبه کنسل شد

 38. اشکان جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  با سلام
  دوستان عزیز اگر به قول آقای دکتر آریا نتیجه تجمعات انتحلال موسسه شد این نمایندگان پاسخگو هستند . من خبر دارم که این کسانی که نماینده سپرده‌گذاران شدند با پارتی بازی کل پول سپرده شان را گرفته اند یا در شرف گرفتن هستند برای همین هم نماینده شدند که سنگ خودشون را به سینه بزنند فکر هیچ کس هم نیستند . آقا مملکت قانون داره چرا از طریق مراجع قانونی پیگیری نمیشه . دوستان در کرمان که اوضاع اول ماه کمی شلوغ شد و تجمع زیاد در شعبات بود که بخدا هر روز داره از طریق بازپس گیری وامها و فروش املاک و سپرده گیریهای جدید که با بهره ۲۰ درصد مطابق بانک مرکزی هست اونایی که ناراحتند پولشان را پرداخت میکنند . سودها هم تمام و کمال پرداخت شده اند.
  (این پیام ویرایش شده است. در ضمن بانک مردم محتوای این پیام علیه نمایندگان سپرده‌گذاران را تایید نمی‌کند)

 39. مسناجر جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  مسئول اصلی بانک مرکزی میباشد بیراهه نروید.بایدپاسخگوباشد
  یک سئوال ساده ازرئیس بانک مرکزی داشتم لطفا جواب دهید.
  دررابطه با ثامن الجج داشتم
  ایا بانک مرکزی ازهزاران حساب درشعب بانکهای مختلف دولتی بانام ثامن الجج درسراسرایران دراین چندسال گذشته خبرنداشت.
  ایابانک مرکزی متوجه نمیشد که ملیون ها تومان پولی که به این حسابهاریخته میشود.دراین موسسه بقول بانک مرکزی غیرمجازسپرده میشود.
  ایا اقای سیف (بانک مرکزی)که میفرمایند ازاول این موسسه مجوزنداشته
  اگر ازهمان اولی که ایشان اعلام مینمایند این حسابها مسدودمیشد ایا مردم باگونی پول به این موسسه می اوردنندوسپرده میکردنند
  ایامقصراصلی این گرفتاریها بانک مرکزی نمیباشدکه بابستن حسابهای این موسسه (ازهمان اولی که اعلام میدارند) این همه گرفتاری برای مردم وبرای خودایجادنمیکرد

 40. عیسی جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  تمام بدبختی این مردم زیر سر همین بانک مرکزیست مردم شدن گربه رقصان دست این اقایون و اونا هم از قبل همین فیلمهایی که هرروز سر مردم بدبخت و بیچاره در میارند خودشونو اقازاده هاشون همگی بنزسوار و پورشه سوار شدن و به ریش مردم قاه قاه میخندند

 41. موسسه مالی واعتباری ثامن الحجج جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  سلام
  با عرض ادب و احترام خدمت تمام سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج
  لطفا برای پیگیری اخبار مسرت بخش موسسه عضو کانال تلگرام موسسه شوید.
  https://telegram.me/samen_alhojaj
  مشاهده شده عده ای اخلال گر با ایجاد کانال ها و گروه های جعلی موسسه سعی در برهم زدن آرامش شما و به وقفه افتادن روند پیگیری این مشکل از سوی موسسه و بانک مرکزی شوند.
  خواهشا یار همراه و پشتیبان ما باشید
  موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج

 42. مستاجر جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  اگر میخواهید یار وهمراه شما باشیم
  تورا به همان امام رضا اینقدر بمادروغ نگوید
  سپرده گذار یارشما از۵سال پیش تابه حال متاسفانه

 43. علي جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  اگر مسیولین موسسه ثامن الحجج از روز اول بوجود آمدن این مشکل با سپرده گذارا صادق بودند و اقدام به جوابگویی میکردند ، این مشکلات بسیار کمتر رخ میداد ، ولی در عوضش با انجام خیانت در أمانت و عدم جوابگویی و دروغگویی و فرافکنی از مسئولیت خودشون شانه خالی کردند و بسیاری از خانواده هایی که گرفتاری های زیادی از قبیل داشتن بیمار ، اجاره خانه و داشتن فرزندان دانشجو و …. دارند رو تنها بذارند ، سپرده گذاران درمونده برای احقاق حقشون چاره ای ندارند که با هم متحد باشند که یکی از این اقدامات ایجاد کانال و گروههای تلگرام هست.
  لطفا اگر هنوز وجدانی در شما هست با سپرده گذارانی که بعضا تمام سرمایه زندگیشون رو به رسم أمانت در اختیار موسسه شما قرار دادند صادق باشید و اخلالگری که یکی از اقدامات شما بوده رو به این سپرده گذاران بی کس تعمیم ندهید

 44. حبيب جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  همین تجمع ها باعث شد که نماینده بانک مرکزی بگه همه افتادند دنبال حل مشکل ، والا موسسه با گردن کلفتی و یا نداشتن نقدینگی و یا ورشکستگی و یا هر چیز دیگه ای جلوی پول ما رو گرفته و پرداختی نداره ، شمایی که میگی صبر کنیم ، تا کی باید صبر کرد ، مردم ابروشون در خطره ، مریض دارند ، هزار تا مشکلات دارند ، مثل شما نیستند که حقوق میگیری بیای اینجا از خیانت در أمانت اقای میرعلی دفاع کنی

 45. حسینی جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  با سلام
  یک آقایی به نام داوود سیدی گرفام که ادعا می‌کند سپرده‌گذار ساعی است از دوستان در تلگرام طلب ۱۰۰ هزار تومان پول کرده است. وی مدعی است به علت پیگیری کار سپرده‌گذاران از کار و زندگی افتاده و هزینه بسیاری را می‌دهد. ایشان تنها کاری که کرده چند تا بنر زده است آخه اینها آنقدر هزینه دارد که بخواهد از هر سپررده‌گذار ۱۰۰ هزار تومان بگیرد؟
  از سپرده‌گذاران محترم می‌خواهم به ایشان پول ندهند مگر کسی ایشان را مجبور کرده که از کار و زندگی بیفتد و پیگیر کار بچه‌ها باشد؟
  گرفتن پول از سپرده‌گذارانی که خودشان مشکل دارند کار زشتی است.
  از سپرده‌گذاران خواهش می‌کنم که به هر کسی که طلب پول برای رفع مشکل دیگران می‌کند اعتماد نکنند.

 46. سپرده گذاران پاسداران جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  الان ما نماینده نخاهیم کی رو باس ببینیم ؟؟؟؟؟؟
  کی این آقایون رو به عنوان نماینده معرفی کرده!!!؟؟
  جدیدا دارن هزینه دریافت میکنند از سپرده گذارا!!!!!چرا؟؟!؟؟؟
  اصلا این آقایون مشتری ثامن هستن؟
  چرا فقط درخواست تجمع و برهم زدن نظم عمومی دارند؟؟؟؟؟؟؟

 47. سپرده گذار پاسداران جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  سپرده گذاران پاسداران!
  اولا حق گرفتنی هست ، شما فکر میکنید کسایی که با إهمال و خیانت در أمانت باعث شدند اوضاع موسسه به این روز بیوفته و ما سپرده گذاران رو به این روز انداختند ، اصلا براشون اهمیتی داره این اوضاع ما ، دوستانی که فکر میکنند با نشستن تو خونه به پولشون میرسند میتونند تو خونه بشینند ، تنها کاری که باعث میشه این مسئولین موسسه به فکر سپرده گذارا بیوفتند همین تجمعات هست که باعث میشه که مشکل ما دیده بشه تو رسانه و یه فکری به حال ما مالباخته ها بکنند،

 48. جمشيد جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  اون کسایی نظم عمومی رو بهم زدند که مال مردم رو نمیدند و حق الناس به گردنشونه ، شما برو از رئیسات تو موسسه بپرس چرا با جان و مال مردم بازی میکنند و نظم عمومی رو بهم میزنند

 49. ابراهيم جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  دوستان تجمع به قوت خود باقیست ، تنها راهی که میتونیم سریعتر به حق و حقوقمون برسیم این تجمعات هست ، این تجمع بدلیل این هست که اقای جورابلو مسئول سرپرستی موسسه ثامن الحجج در تهران باید جوابگوی وعده هایی که به هیچکدومش عمل نکرده باشه ، تنها جایی که اخبار ان صحت داره همین کانال هست که لینکش در زیر اطلاعیه اومده
  “اطلاعیه شماره ۵ شورای نمایندگان شعب تهران و کرج”

  👈 مردم سپرده گذار و همراهان گرامی با سلام

  نظر به جلسه امشب نمایندگان شعب و به اتفاق آراء اخذ شده، به اطلاع آحاد سپرده گذاران گرامی می‌رساند، تجمع اعتراضی ما مردم متضرر و پیگیر و مصمم، در روز یکشنبه مورخ ۲۹ آذر ماه رأس ساعت ۱۰ صبح، در مقابل دفتر سرپرستی موسسه ثامن الحجج، واقع در خیابان آفریقا تقاطع دستگردی (ظفر) برگزار خواهد شد.
  لذا از تمام مردم سپرده گذار محترم تقاضا می‌گردد ضمن اطلاع رسانی به دیگر افراد، در این تجمع فعالانه، پرشور و با حداکثر جعیت حضور بهم رسانند.

  پیگیر، مصمم، قانون مند و همراه هم باشیم.
  ۲۶ / آذر / ۹۴

  کانال اطلاع رسانی کمپین سپرده گذاران موسسه مالی ثامن الحجج
  https://telegram.me/samen_alhojaj_iran

 50. سپرده گذار تهرانی جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  چرا از مردم پول میگیرید مگه شمارا محبور کردن نماینده ما باشید؟!!؟؟!!
  آخع دوتا بنر ۱۰۰هزارتومن از هر نفر ؟؟؟؟؟مسخره کردین خودتونو بخدا با این کاراتون موسسه منحل میشه کارش سختتر میشه میره واسه چند سال دیگه……
  بهدا موسسه حق داره ما نباید همه باهم هجوم می بردیم ….الانم دیر نشده با صبر حل میشه
  خداروشکر تجمع کنسل شد حتما باز ۲۰۰هزارتومن پول میخاین؟؟؟؟

 51. مالباخته شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  کی به شما گفته نماینده ما باشید . این چه وضعیتی که مار رو گرفتار کردید تو این مملکت هرکس هر جور که می تونه از آدم کلاه برداری می کنه اقا ما از این پولا نداریم برا دو تا بنر خرج کنیم . نفری ۱۰۰ هزار تومان مگه می خواید چکار کنید . خدا همتون رو …کنه . کلا همتون …
  (این پیام به علت داشتن محتوای موهن ویرایش شده است… بانک مردم)

 52. جواد جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  کاش که درک میکردین عامل و باعث و بانی این مشکلات کیه
  اگه این موسسه قبلا مجوز نداشته پس این چند صد میلیار تومان دست بانک مرکزی چکار میکنه
  اگه این موسسه قبلا مجوز نداشته پس تا قبل این دولت چرا اسمش تو موسسات مجاز بود و جز یکی ازین ۶تا موسسه مجاز بود
  اگه این موسسه قبلا مجوز نداشته پس چرا خود بانک مرکزی ساماندهی ۲۴تا تعاونی از هم پاشیده رو به ثامن الحجج واگذار کرد و در نهایت تقدیر و تشکر کرد
  اگه این موسسه قبلا مجوز نداشته و….
  این که بانک مرکزی میاد هرروز تو صدا سیما هی میگه که پول نزارید در غیر اینصورت به ما ربطی نداره برای موسسه ای خوبه که تازه شروع به کار کرده نه جایی که حداقل ۸سال سابقه داره
  وقتی هررزو داره ازین حرفا میزنه خب ظبیعیه که مردم هجوم میبرن و پولشونو میخوان و بالبع شعب نمی تونن جواب بدن.حتی اگه بانک ملی باشه
  این بانک مرکزی فقط داره از مسولیتاش شونه خالی میکنه
  واقیت اینه که ۲تا راه برای ساماندهی موسسات داشت.۱راه مثل دولت قبل بود که بی سروصدا این همه تعاونی و جمع و جور کرده و ادغام کرد و خیلی ها رو جمع کرد.. و راه دوم هم که این دولت انتخاب کرد همین راه پیش روی مردمه.خیلی راحت خودشو درگیر نکرد.کاری که کرد این بود که با تبلیغات منفی علیه موسساتی که یه زمانی از بانک مرکزی مجوز داشتن مردم و علیه این موسسات قرار داد تا برن پولشونو ور دارن و میدونست که موسسات هم مثل بانک ها و طبق قانون ۸۰درصد منابعشونو خرج کردن(یا وام یا سرمایه گداری)و فقط ۲۰درصد نقدینگی دارن و مظمئنا نمیتونن پول همرو برگردونن و ازدحام پیش میاد/پس با علم به اینکه موسسات و دچار بحران کنه مردمو مقابل موسسات قرار داد تا به اهداف خودش(…)برسه و در نهایت به بهانه شلوغی موسسه رو منحل بکنه و با… مردم که پولشون بر باد بره(موسسه میزان)البته تهرانفر گفت که در مورد میزان اشتباه کردیم…

  بله اینه کار دولت تدبیر و امید .انشا.. …
  مطمئنا این تبلیغات علیه هر بانکی هم باشه همین اتفاق میفته
  اقای سیف به جان همون پسرت خیلی راحت و بی سرو صدا همه این کاراو متونستی انجام بدی بدونه این که مردم چیزی بفهمن و این همه سروصدا پیش بیاد

  اخه این ثامن الحجج بجز خدمت به مردم کاره دیگه ای کرده؟
  به گفته حسابرسای بانک مرکزی
  تمام املاک این موسسه به نام ثامن الحججه
  بیشتر از پول مردم املاک و دارایی داره
  تراز موسسه مثبته و این یعنی سود دهی که تو هیچ بانکی اتفاق نیفتاده
  و مطمئن باشی چشم همه به این سودس که بالا بکشن ولی دکتر میر علی گفته تا من زنده ام حافظ اموال مردمم و اجازه نمیدم دسته ادمایی بیفته که سابقشون کاملا روشنه وگرنه چرا با موسساته دیگه کار نداره
  بله این حکایت بانک مرکزیه
  بانک مردم عزیز خواهشا تایید کن تا مردم روشنتر بشن چه خبر تو این مملکت
  (این پیام به علت داشتن محتوای موهن و افترا ویرایش شده است… بانک مردم)

 53. معین جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  بانک مردم
  هر خبری که به طرفداری از مووسه هست زیرش نوشتی بدلیل محتوای موهن یا ویرایش شده یا حذف شده یا تایید نمیکنید . بخدا به این نتیجه رسیدم سایت شما فقط دنبال زمین زدن این موسسه هست . چرا اخبار از همه جای ایران نمیگذاری که تمام شعبات دارن خدمت رسانی میکنند و فقط چند شعبه تهران و چند شعبه اصفهان و کرمان ((( که البته در اصفهان و کرمان بسیار اوضاع آروم شده ))) در بقیه تمام شهر ها اوضاع کاملا آروم هست و پرداخت ها کامل انجام شده است . یک ماه دارم اخبار شما را دنبال میکنم امشب به این نتیجه رسیدم سایت شما فقط غرض ورزی داره .منم سپرده گذار استان یزد هستم شعبه کاشانی و هیچ مشکلی در پرداخت سودها و سپرده ها نیست و همه چیز عادی هست .
  من نمیگم مشکل اصلا نیست مشکل هست برادر خودم در شعبه قلهک ۴۳ میلیون سپرده داره اما داره صبر میکنه . بابا یک ماه فرصت بدین اگر مثلا تا ۱۵ دی هیچ کاری نشد تجمع کنذ نه هر روز تجمع که وقت پرسنل بجای رسیدگی به مشکلات و فراهم کردن پول بفکر جواب دادن به تجمع کنندگان باشه . اگر این تجمعات مثل موسسه میزان که الان قول میدم اکثرشون از تجمعاتشون پشیمانند چون منحل شد و بعد یکسال فقط سپرده های تا ۱۰ میلیون اونم با کلی کسر سود پس گرفته اند چی در برداشته ؟؟؟
  گر چه مطمینم این نظر من هیچگاه پخش نمیکنی و یا ویرایش میکنی دستتون رو شده برای سپرده ذاران حقیقی بانک مردم .

 54. سپرده گذار شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  اگه موسسه موسسه بود که نباید هیچکدام از شعباتش مشکل می داشت واقعا ابرو ریزیه که هرروز بابت طلب بدهی سپرده گذارا رو الاف قولهای دروغینتون کنید

 55. سپرده گذار تهرانی شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  داداش کاملا باهات موافقم هیچکسی نیست که قبل از این اتفاقا از موسسه ناراضی باشه….
  تفلی میرعلی چقد دشمن داره این یعنی کارش درست اگر بزار
  من که یک ماه دیگه هم صبر می کنم خدایی بدی ندیدم از موسسه
  ماهم به اتیش عده ای نادان و اغفال شده سوختیم
  تجمع هم کنسل شد خداروشکر
  درصورت حضور پرداخت ۱۰۰تومان برای بنر و نمایندگان الزامی است

 56. اگر تو سپرده گذاری لابد منم کارمندم شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  درصورت حضور پرداخت ۱۰۰تومان برای بنر…
  ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^
  لعنت خداوند بر آدمهای درغگو و شایعه ساز

 57. علی شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  لابد من هم دکتر آریا۲ هستم

 58. سرمایه گزار 200 میلیونی جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  من یادمه پارسال بانک تات هم منحل کردن یه سری بهونه آوردن بعد با ۲ تا موسسه ادغام شد شدند بانک آینده…این ینی اینکه اگه بانک مرکزی بخاد و موسسه هم کوتاه بیاد اینکارا شدنیه مسئله اصلی بنظرم موسسه کوتاه نمیاد و قلدری داره میکنه و آخرش هم دودش توی چشمه ما سرمایه گزارای بدبخت میره…چطور آقای رسولف مدیر بانک تات با اونهمه سابقه توی بانکداری و اعتبارش کوتاه اومد و مشکل مردم حل شد ولی این آقای میرعلی از خدا بی خبر عین خیالش هم نیست و ککشم نمیگزه…بنظرم شکن نکنید مشکل از مدیریت موسسه هستش خون این موسسه که رنگین تر از بقیه نیست پس باید تمکین کنه تا ما به پولی که با بدبختی جمع کردیم برسیم……..میرعلی انشالله امام رضا…
  (این پیام به علت داشتن محتوای موهن ویرایش شده است…بانک مردم)

 59. سپرده گزار شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  کی به شما گفته نماینده ما باشید . این چه وضعیتی که مار رو گرفتار کردید تو این مملکت هرکس هر جور که می تونه از آدم کلاه برداری می کنه اقا ما از این پولا نداریم برا دو تا بنر خرج کنیم . نفری ۱۰۰ هزار تومان مگه می خواید چکار کنید . خدا همتون رو …کنه . کلا همتون …
  (این پیام به علت داشتن محتوای موهن ویرایش شده است… بانک مردم)

 60. فرناز شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  سپرده گذاران گرامی…

  هوشیار باشیم تا به دامِ خبرهای کذب و به اصطلاح مسرت بخشِ کارمندان ، حقوق بگیران و مسوولین موسسه ی غیرپاسخگوی ثامن نیفتیم … ایشان قصد دارند با تمام قوا ضعف عملکرد خود را در توقف پرداخت سود معوقه ی مردم و عدم تمکین به شرایط بانک مرکزی جهت اخذ مجوز از چشم و دایره ی عمل و اعتراض ما پنهان نگاه دارند…

  کانال تلگرامی که معرفی می کنند نیز از خودشان و کاملا جهت دهی شده و در راستای منویات جناب آقای میرعلی غایب از انظار می باشد!

  کانال حقیقی سپرده گذاران که در دست سپرده گذاران ِ “حقیقی” و نمایندگانمان اداره می شود به پیوست زیر است:

  https://telegram.me/samen_alhojaj_iran

  ضمناً فردا مورخ یکشنبه ۲۸ آذرماه تجمع گسترده سپرده گذاران معترض در مقابل سرپرستی موسسه واقع در خیابان جردن نبش ظفر غربی راس ساعت ۱۰ برگزار می شود…
  حضور پر رنگ تک تک ما به همراه خانواده هایمان می تواند ابعاد مشکل خانمان براندازی که موسسه ی بدعهد خانواده های آبرودار و تحت فشار را گرفتارش کرده را عیان و مسوولین را وادار به پاسخگویی و علاج سریعتر کند….

 61. احمد شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  دوستان درخصوص پیام بالا حواستون باشه تجمع نکنین. نیروی انتظامی گفته در صورت تجمع برخوردخواهد کرد. ضمنا برای تجمع رفتن مجوز بگیرن مجوز ندادن.

 62. اصلاحیه اطلاعیه 5 شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  🔸به اطلاع کلیه سپرده گذاران محترم می‌رساند که بر مبنای “اطلاعیه شماره ۵ شورای نمایندگان” فعلا، برنامه تجمع روز یکشنبه در برابر “ساختمان سرپرستی تهران” مورد تایید شورای نمایندگان نمی‌باشد.
  بدیهی است هر برنامه دیگر این شورا، از طریق اطلاعیه‌های رسمی به مردم سپرده گذار اطلاع رسانی خواهد شد.

  از عموم سپرده گذاران محترم تقاضا می‌گردد تا نسبت به اطلاع رسانی و انتشار خبر کنسل شدن تجمع فردا به دیگر سپرده گذاران، کمال همکاری را بعمل آورید

  کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی
  میرزایی – سرشاد

  @samen_alhojaj

 63. الف الف شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت:
  فردا (یکشنبه ۲۹ آذر) علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی با حضور در کمیسیون اقتصادی درباره آخرین وضعیت موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج گزارش خواهد داد.

  از مدیریت سایت خبری بانک مردم تقاضا میگردد فردا همه خبرنگاران را به تجمع مردم نفرستد و از مجلس هم گزارش تهیه کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه