تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 135702 تاریخ انتشار : ۱۸ شهریور ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک رفاه کارگران در پاسخ به یک گزارش که در پایگاه خبری بانک مردم منتشر شد جوابیه‌ای ارسال کرد.

پایگاه خبری بانک مردم دیروز در خبری با عنوان “اعلام غیر قانونی ۹۹ میلیارد ریالی سود بانک رفاه” اعلام کرد که حسابرسان بانک رفاه نسبت به برخی از موارد گزارش هیات مدیره ملاحظاتی داشته‌اند. بانک رفاه کارگران در پاسخ به این گزارش جوابیه‌ای به شرح زیر ارسال کرد:

بسمه تعالی
مدیر مسئول محترم پایگاه خبری بانک مردم
باسلام،
احتراماً، در پی درج خبری در آن پایگاه خبری در تاریخ ۱۷/۰۶/۹۸ تحت عنوان” اعلام غیر قانونی ۹۹ میلیارد ریالی سود بانک رفاه ” بدینوسیله توضیحات روابط عمومی این بانک به شرح زیر ایفاد می شود.
خواهشمند است دستور فرمایید به منظور تنویر افکار عمومی نسبت به درج پاسخ این بانک در آن پایگاه خبری اقدام لازم به عمل آورند.
متن جوابیه بانک رفاه کارگران:

اعلام سود واقعی و قانونی بانک رفاه در سال مالی ۹۵

پایگاه خبری بانک مردم در گزارشی مدعی شده که بانک رفاه کارگران در سال مالی ۹۵ و بر اساس اعلام حسابرس قانونی در سامانه کدال، سود خود را غیرقانونی و غیر واقعی اعلام کرده است.

این ادعای نادرست در شرایطی مطرح شده که بانک رفاه کارگران صورت های مالی از جمله سود و زیان خود را طبق استاندارد های حسابداری تهیه کرده و با قرائت گزارش در مجمع سهامداران مورد تایید قرار گرفته است.

بر این اساس و بر خلاف ادعای مطرح شده از سوی پایگاه خبری بانک مردم گزارش حسابرس مستقل بانک در هیچ سالی از جمله سال ۱۳۹۵ ، ناظر بر غیر قانونی و غیر واقعی بودن سود نبوده و تصویب صورت های مالی در مجمع سالانه بانک مؤید این است که صورت های مالی تهیه شده علیرغم توضیحات فنی حسابرسان محترم مستقل به تایید سهامداران رسیده است.

همچنین استناد نویسنده خبر در رابطه با غیرقانونی بودن سود سال ۱۳۹۵ این بانک تغییر روش مورد استفاده در استهلاک ساختمان های بانک بوده است. در اینخصوص اذعان می دارد بند حسابرس مستقل در رابطه با تغییر عمر مفید ساختمان های بانک از ۲۵و ۱۵ به ۵۰و۳۰ سال در محاسبات استهلاک ، در بخش” تاکید بر مطلب خاص”در گزارش حسابرس افشاء شده است که به دلیل عدم تسلط و آگاهی نویسنده خبر، این موضوع را خلاف قانون ذکر کرده در حالیکه اصولاً درج مطلب از سوی حسابرس در بخش “تاکید برمطلب خاص” در گزارش حسابرسی یک نکته تاکیدی است نه موضوع خلاف قانون، چه اینکه اتفاقا تغییر عمر مفید ساختمان های بانک در سال ۱۳۹۵ دقیقاً بر اساس ماده ۱۹ بخشنامه شماره ۷۸‏/۹۵‏/۲۰۰ مورخ ۰۴‏/۱۱‏/۱۳۹۵سازمان امور مالیاتی موضوع ماده ۱۴۹ قانون مالیات های مستقیم انجام شده است. فلذا هیچ گونه تخطی و تخلف قانونی وجود نداشته و خبر منتشر شده کاملا خلاف واقع است .

روابط عمومی بانک رفاه کارگران

Twitter Google+ Facebook
319 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه