تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 170806 تاریخ انتشار : 20 دی 1400

 

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: با تثبیت وضعیت شهر آلماتی و سایر مناطق قزاقستان، اقدامات برای از سرگیری معاملات در بورس قزاقستان و پرداخت‌ها و نقل و انتقالات بین‌المللی انجام خواهد شد.

به گزارش بانک مردم و به نقل از ایبِنا، خبرگزاری تاس نوشت، بانک ملی قزاقستان اعلام کرد که فعالیت صرافی ها در این کشور به دلایل ایمنی متوقف شده است. این رگولاتور در بیانیه‌ای که روز یکشنبه در سایت‌اش منتشر شد، اعلام کرد: فعالیت صرافی‌های بانک‌های ردیف دوم و سازمان‌های مجاز به منظور ایمنی صرافی‌ها و کارکنان و مشتریان آنها به طور موقت متوقف می‌شود.

بانک ملی قزاقستان اعلام کرد: اقدامات در مورد از سرگیری معاملات در مبادله ارز خارجی قزاقستان و پرداخت‌ها و نقل و انتقالات بین‌المللی با تثبیت وضعیت در شهر آلماتی و سایر مناطق و همچنین بهبود کانال‌های ارتباطی انجام می‌شود.

بر اساس این بیانیه، کار سیستم بانکی با تکیه بر اولویت و اهمیت اجتماعی خدمات بانکی برای مردم و مشاغل به تدریج از سر گرفته می‌شود. اعتراض‌ها در چندین شهر قزاقستان در ۲ ژانویه آغاز شد و چند روز بعد به شورش‌های دسته‌جمعی تبدیل شد و چند روز بعد ساختمان‌های دولتی در چندین شهر غارت شد. خشونت‌های متعاقب آن ده‌ها نفر را مجروح کرد و تلفات نیز گزارش شده است.

مقامات قزاقستان تأیید می‌کنند که نظم و قانون تا صبح روز ۷ ژانویه به تمام مناطق کشور بازگردانده شد. با این حال، وضعیت در آلماتی همچنان متشنج است. توقایف ۱۰ ژانویه را در این کشور عزای عمومی اعلام کرده است.

 

Twitter Google+ Facebook
145 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه