تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 170824 تاریخ انتشار : 20 دی 1400

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: معاون ارزی بانک مرکزی گفت: تاکنون شرایطی فراهم نشده تا مردم بدانند سیستم بانکی بهترین و امن‌ترین بستر برای نگهداری منابع ارزی آنهاست.

به گزارش بانک مردم و به نقل از  ایبِنا، غلامرضا پناهی در مراسم رونمایی از کارت ریالی ارزی بانک ملی ایران، با اشاره به پیشرفت‌های قابل توجه شبکه بانکی در بهره مندی از خدمات الکترونیک برای حوزه ریالی برخلاف حوزه ارزی گفت: تاکنون شرایطی فراهم نشده تا مردم بدانند سیستم بانکی بهترین و امن‌ترین بستر برای نگهداری منابع ارزی آنهاست به طوری که این منابع در اختیار سیستم بانکی قرار می‌گیرند اما اختیار استفاده از آنها نیز با خودشان است.

وی اظهار کرد: نکته دیگر که امروز صحبت های بسیاری درباره آن صورت می‌گیرد، بحث ابزارهای مشتقه است و این ابزار باید روی بازار واقعی شکل گیرد. در کشور ما دو بازار از قبیل نظام یکپارچه معاملات ارزی و همچنین بازار متشکل وجود دارد که مکمل یکدیگر هستند و نقش بانک‌ها از آن جهت که گردش این بازارها باید در نهایت از طریق حساب‌های بانکی باشد، بسیار مهم است.

پناهی بیان کرد: اکنون این سوال مطرح است که چرا باید اجازه دهیم تا این حجم اسکناس به صورت نقد بین صرافی‌ها جا به جا شود در حالی که باید در اختیار سیستم بانکی باشد تا در صورت نیاز، بانک سرویس‌دهی لازم را داشته باشد.

معاون ارزی بانک مرکزی با تاکید بر اینکه اکنون بانک ملی ایران یکی از کانال‌های ورودی برای بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور است، ابراز کرد: در بازار متشکل، اسکناس عرضه شده و ارز حاصل از صادرات به واسطه صادرکننده و با واریز به حساب سیستم بانکی مدیریت می‌شود. در نظام پرداخت نیز باید شرایط به گونه‌ای باشد که به جای نقش‌آفرینی صرافی ها، این جایگاه در اختیار نظام بانکی قرار گیرد

 

Twitter Google+ Facebook
150 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه