مذاکره با بانک مرکزی برای مجوز دادن به ثامن‌الحجج

  • ۳ آذر ۱۳۹۴
  • 5649

ای دیدن واکنش بانک مرکزی به اعتراض سپرده‌گذاران اینجا را کلیک کنیدپایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:نماینده مردم کرج در مجلس، از مذاکره با مسئولان بانک مرکزی برای تعیین تکلیف وضعیت موسسه مالی ثامن الحجج(ع) خبرداد و گفت: سیاست بانک مرکزی در خصوص موسسه مالی ثامن الحجج(ع) این است که این موسسه مسیری را طی کند که بتواند دارای مجوز شده و فعالیتی قانونی داشته باشد.

محمدجواد کولیوند با اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر ممنوعیت ادامه فعالیت موسسه مالی ثامن الحجج(ع) به علت برخی تخلفات،ازمذاکره با مسئولان بانک مرکزی برای تعیین تکلیف این موسسه خبرداد.

نماینده مردم کرج ،اشتهارد و آسارا درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:سیاست بانک مرکزی درخصوص موسسه مالی ثامن الحجج (ع)این است که این موسسه مسیری را طی کند که دراین مسیر بتواند دارای مجوز شده و فعالیتی قانونی داشته باشد.

وی به خانه ملت گفت:نمی خواهیم در فضای آینده موسسه ثامن الحجج (ع)اتفاقاتی که برای موسسه "میزان" و" پدیده "رخ داده را شاهد باشیم.

کولیوند افزود: درتلاش برای پیگیری اخذ مجوز برای موسسه مالی ثامن الحجج(ع) از روال عادی آن هستیم تا سپرده‌گذاران و کارمندان این موسسات درسراسر کشور متضرر نشوند.

تلاش برای اخذ مجوز موسسه ثامن الحجج در راستای تامین امنیت روانی سپرده گذاران است

این نماینده مردم درمجلس نهم،با بیان اینکه تلاش برای اخذ مجوز برای موسسه ثامن الحجج(ع) در راستای تامین امنیت روانی سپرده گذاران است،تصریح کرد: سپرده مشتریان این موسسه درحال حاضر حفاظت شده و جای نگرانی دراین باره نیست.

وی با تاکید براینکه انتقادی که به دستگاه های مسئول درخصوص تخلف احتمالی موسسه ثامن الحجج(ع) وارد شده چرایی ایجاد این موسسه بدون مجوز است، تصریح کرد: مجموعه بزرگی که ۵ هزار شعبه در کل کشور داشته و تعداد زیادی پرسنل دارد،چرا نباید از مجوزی قانونی برخوردار باشد؟

کولویند ادامه داد: درحال حاضر بانک مرکزی قدم به قدم موسسه ثامن الحجج(ع) را به موسسه مالی و اعتباری مجاز نزدیک می کند.

نماینده مردم کرج درمجلس شورای اسلامی،یادآورشد: تدبیربانک مرکزی این است که موسسه مالی ثامن الحجج(ع) برای ممانعت از ایجاد دغدغه برای مردم تعطیل نشود.

ثروتی: عامل وجود موسسات مالی فاقد مجوز بانک مرکزی است

موسی الرضا ثروتی درگفت وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت،در رابطه با فعالیت موسسات مالی غیرمجاز، گفت: اهمال بانک مرکزی عامل ادامه فعالیت موسسات مالی بدون مجوز است.

نماینده مردم بجنورد،مانه و سملقان درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه هیچ مقام مسئولی حق اظهارنظر در خصوص مجاز یا غیرمجاز بودن موسسات مالی را غیربانک مرکزی ندارد،افزود: بانک مرکزی تنها مرجع رسیدگی به تخلفات احتمالی موسسات و بانک ها است.

وی با تاکید براینکه موسسه ثامن الحجج(ع) نیز درصورتی که هنوز موفق به اخذ مجوز نشده باشد در این باره فعالیت داشته باشد،تصریح کرد: بانک مرکزی باید پاسخگوی مشتریان این موسسه درصورت بروز هر نوع مشکلی باشد.

ثروتی گفت:بی توجهی بانک مرکزی به ادامه فعالیت موسسات‌مالی و اعتباری غیرمجاز سرنوشتی مشابه "موسسه میزان" را رقم خواهد زد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ادامه فعالیت موسسات مالی فاقد مجوز نشان دهنده کوتاهی و اهمال بانک مرکزی است.

بیشتر بخوانید:

هیات نظارت بر فعالیت ثامن‌الحجج تشکیل شد/گام مهم برای مجوز

پلمب شعب ثامن‌الحجج در البرز تکذیب شد+عکس

سپرده گذاران ثامن الحجج در اصفهان هم کلافه شدند

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج مقابل بانک مرکزی+عکس روز

آیا موسسه ثامن‌الحجج مجوز می‌گیرد؟ از تجمع تا امید

ثروتی: چرا بانک مرکزی پاسخ سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج را نمی‌دهد؟

ورود دادستانی کل کشور به مساله موسسات مالی غیر مجاز

تجمع دوباره سپرده‌گذاران ثامن الحجج مقابل بانک مرکزی+عکس روز

ثبت دیدگاه

ثبت