تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 49370 تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۵
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: سخنگوی قوه قضاییه از تشکیل پرونده‌ای در رابطه با موسسه اعتباری کاسپین خبر داد.

به گزارش بانک مردم ایسنا نوشت:

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برای موسسه اعتباری کاسپین که اخیرا مردم برای دریافت پول های خود با مشکل مواجه شده اند، پرونده ای تشکیل شده است؟ گفت: پرونده ای در این خصوص تشکیل شده است. ما بانک اعم از خصوصی و دولتی، موسسه اعتباری و شرکت تعاونی داریم. مواردی که در این زمینه مطرح می شود  موسسه نیستند بلکه تعاونی اعتباری هستند که مجوز آن‌ها را بانک مرکزی نمی دهد. این شرکت های تعاونی اعتباری حق گرفتن سپرده و دادن تسهیلات به مردم را ندارد. این اقدامات کارهای بانکی است و باید تحت نظر بانک اقدامات لازم انجام شود.

وی افزود:‌ در خصوص این موسسه نیز پرونده‌ای تشکیل شده است. این پرونده هم مردم و هم قوه قضاییه را سخت گرفتار می‌کند. دولت مجوز شرکت تعاونی اعتباری را می‌دهد و باید نظارت کامل داشته باشد.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به موسسه ثامن الحجج ادامه داد: در خصوص موسسه ثامن الحجج باید بگویم که این موسسه مجوز لازم را نگرفته بود، یعنی یک شرکت تعاونی اعتباری بود و به عنوان شرکت تعاونی محسوب می‌شد و ۵۰۰ شعبه داشت و میلیون‌ها نفر سپرده گذاشته بودند که به ۱۲ الی ۱۳ هزار میلیارد می‌رسید، البته در این پرونده هنوز مردم گرفتار هستند.

خبرگزاری قوه قضاییه چه نوشت؟

حجت الاسلام المسلمین محسنی اژه ای در رابطه با آخرین وضعیت پرونده یک موسسه مالی و اعتباری اظهار کرد: در رابطه با این موضوع پرونده ای تشکیل شده است.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: ما یک بانک داریم که شامل بانک خصوصی و دولتی می شود. یک موسسه اعتباری و یک شرکت تعاونی اعتبار هم داریم. بسیاری از اینها حتی موسسه هم نیستند و تعاونی اعتبار هستند. مجوز تعاونی های اعتبار از سوی بانک مرکزی صادر نمی شود؛ ولی موسسه مالی اعتباری از بانک مرکزی مجوز می گیرد.

سخنگوی دستگاه قضا ادامه داد: بعضی از این شرکتهای تعاونی اعتبار اصلا حق گرفتن سپرده از مردم و دادن تسهیلات را ندارند. البته درست است که مجوز اینها از سوی بانک مرکزی صادر نمی شود، اما بانک مرکزی باید در این زمینه دخالت کند؛ چرا که اینها کار پولی بانکی انجام می دهند و از مردم سپرده گرفته و به آنها تسهیلات می دهند.

وی بیان داشت: در رابطه با این موسسه نیز پرونده تشکیل شده و از پرونده هایی است که هم مردم و هم قوه قضائیه گرفتار آن هستند و امیدواریم بانک مرکزی و بانکها و دولت کاری کنند که از این دست پرونده ها در آینده نداشته باشیم. یعنی وقتی می بینند یک شرکت تعاونیِ اعتبار کار خلاف انجام می دهد، به این موضوع ورود کنند. دولت در ابتدا نباید به اینها مجوز بدهد و اگر هم داد باید نظارت کند. بانک مرکزی وقتی می بیند این موسسات و یا این تعاونی های اعتبار کار پولی بانکی انجام می دهند، باید دخالت کند. البته در حال حاضر هماهنگی خوبی بین قوه قضائیه و بانک مرکزی وجود دارد.

حجت الاسلام و المسلمین اژه ای بیان داشت: البته بانک مرکزی در مقطعی برای ساماندهی تعاونی های اعتبار عنوان کرد که اگر شرایطش دارید، با هم ادغام شده و بانک تشکیل دهید و اگر شرایط آن وجود ندارد، یک موسسه مالی اعتباری تشکیل دهید، قدم هایی نیز در این زمینه برداشته شد؛ ولی مثل تعاونی اعتبار ثامن به موسسه تبدیل نشدند.

وی ادامه داد: تعاونی اعتبار ثامن هنوز مجوز موسسه بودن را هم نگرفته است. در واقع یک شرکت تعاونی اعتبار بوده؛ درخواست کرده بوده؛ ولی هنوز درخواست آن به مجوز نرسیده بود و حدود ۵۰۰ شعبه داشت و سپرده های زیادی از مردم گرفته بود. البته در این پرونده قوه قضائیه، بانک مرکزی و وزارت اطلاعات کمک های زیادی کردند و بحمدالله خیلی خوب پیش رفت؛ ولی هنوز هم مردم گرفتار هستند.
سخنگوی قوه قضائیه با انتقاد از طمع برخی افراد در سپرده گذاری در این موسسات با هدف اخذ سود بالا ادامه داد: برخی بدون اینکه سئوال کنند که چرا این موسسات سود بالا می دهند، در آنها سپرده گذاری کردند و حالا گرفتار شده اند.
Twitter Google+ Facebook
8,734 views
نظرات
 1. آرش سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  بهتر از این نمیشه.تا چندروزه دیگه اون مشکل هم با کمک بانک مرکزی حل میشه.همین که بین ثامن و کاسپین فرق گذاشته شده و گفته شده کاسپین مجوز داره و مشکلش رو بایستی دولت و بانک مرکزی حل کنه بهترین خبر برای سپرده گذارانه.زنده باد کاسپین.

 2. على سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  خدا به داد برسه

 3. حسینعلی بازقندی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  موسسه ای که مجوز رسمی داره هیچ مشکلی براش پیش نمیاد

 4. ماندانا میرچولی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  کاسپین مجوز داره . ما هم اعتماد داریم به بانک مرکزی

 5. حسن طبسی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  هیچ مشکلی پیش نمیاد.من دیروز زنگ زدم بانک مرکزی و گفتند خیالتون راحت باشه کاسپین مجوز داره

 6. Saeed سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  منم زنگ زدم بانک مرکزی و اپراتورش وصل کرد به قسمت مربوطه و اونا گفتن که یکساله کاسپین مجوز داره

 7. حمید سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  کاسپین جزو صندوق ضمانت سپرده هاست.خیالتون راحت باشه

 8. ابارشی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  برین توی این سایت تا اسم کاسپین رو ببینید و خیالتون راحت شه.
  منکه خیالم راحت شد
  http://www.cbi.ir/simplelist/1541.aspx

 9. قزی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  اقای دادستان درست گفته .باید بانک مرکزی کمی بیشتر حمایت کنه موسساتی رو که مجوز میده.کاسپین هم که مجوز داره. بانک مرکزی لطفا مشکلات رو سریعتر حل کن

 10. سنگ سفیدی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  اینجا اسم موسسات مجاز هست. کاسپین هم هستش.
  برید ببینید سایت بانک مرکزی
  http://www.cbi.ir/simplelist/1541.aspx

 11. سپرده گذار کاسپین سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  من یکساله تمام زندگیم اینجاست و هر ماه با سود پولم زندگی میکنم. و تاحالا همیشه سود پولمو گرفتم و راضیم. کاسپین خیلی خیلی قوی هستش

 12. علیرضا کلاته میمری سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  این موسسه خصوصی هستش و خودش سرپای خودش وایستاده.ولی خیلی قوی هستش .عده ای یه کم براش میخوان مشکل درست کنند که به جایی نمیرسند.من نه اونجا پولی دارم و نه سودی برام دارن.اینو گفتم مردم بدونید

 13. شادی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  برای اطمینان همین سایت کافیه تا برید ببینید مجوز بانک مرکزی رو
  http://www.cbi.ir/simplelist/1541.aspx

 14. سپرده گذار سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  کی بانک مرکزی میاد جلو پس؟

 15. مازيار سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  موسسه کاسپین خیلی قوی داره کارش رو انجام میده و این اخبار فقط بازی سایت های زرده مشکل موسسه اینقد حاد نیست و آینده همه چیز رو به همه نشون میده…

 16. تهمینه سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  من خودم پارسال توی تلویزیون خبر گرفتن مجوزش رو شنیدم.کاسپین مجوز داره بخدا

 17. محمدیان سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  سلام و عرض ادب
  نمیدونم چی بگم بعد از خوندن این خبر که در خبرگزاری های رسمی کشور هم درج شده الان ، فقط امیدوارم زودتر ختم به خیر بشه و مشکل پرداخت نقدی موسسه کاسپین با هشدار قاطع دستگاه قضایی کشور و دستور سریع بانک مرکزی با تخصیص خط اعتباری ویژه به کاسپین ان شاء الله حل و مرتفع بشه .
  عمیقا امیدوارم …

 18. حبیبی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  دوستان اگه خبر جدیدی از آخرین وضعیت فرشتگان و کاسپین دارن لطفا اطلاع رسانی کنند. اظهارات آقای اژه ای قدری نگران کننده است. آیا انتقال دارائیهای فرشتگان به کاسپین به اتمام رسیده؟ آیا وضعیت به حالت عادی باز خواهد گشت؟ آیا تا آخر ماه شروع به دادن پولهای سپرده گذاران خواهند نمود؟

 19. مسعود سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  سلام
  یعنی چی این صحبتا
  بالاخره ما سپرده گذاران کاسپین به پولمون میرسیم یا نه
  این امروز فردا ها همچنان ادامه داره یعنی؟

 20. برقبانی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  پریروز رفتم مقداری پول از حسابم برداشتم هیچ خبری نبود خلوت خلوت بود. این ماجراها چیه. مشکل خودمونیم خود مردم.

 21. مهران سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  آب پاکی رو ریخت رو دستمون بیچاره شدیم خدایا

 22. کرمی تحتانی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  این موسسه کلی بمن وام داده و من بهشون مدیونم واقعا با وامی که بهم دادن تونستم زندگیمو تقویت کنم.

 23. رضا سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  یعنی منحل میشود؟ اینا که میگفتن مشکلی نیست آخرش دادگاهی شد؟

 24. حسن مسکنی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  منم هم از کاسپین وام گرفتم یه بار هم برام تمدید کردم .دستشون درد نکنه که کارمو راه انداختن. بهتره سریع برم و تسویه کنم و جواب خوبیاشونو بدم

 25. جلیلی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  چندین ساله اینجا حساب دارم و هیچ وقت نگران نبودم.اتفاقا دریوز رفتم و یه بلندمدت باز کردم . بانک مرکزی از موسسه ای که بهش مجوز رسمی داده حمایت میکنه

 26. امید سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  من زنگ زدم بانک مرکزی و اونا گفتن کاسپین مجوز داره

 27. سپرده گزار مشهد سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  من دیروز رفتم به حسابم پول ریختم خیلی خلوت بود.لطفا جو ندید

 28. کامران سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  ایسنا که این خبر رو نزده … قابل توجه بانک مردم.

 29. محسنی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  ایسنا این خبر رو زده:
  http://www.isna.ir/news/95101912125/

 30. مینو سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  مردم را سخت گرفتار میکند؟ یعنی چی مارو میخواین سکته بدین؟ یعنی نابود شدیم ؟

 31. نادر سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  لقمه حرومی ها کجا نوشته که بانک مرکزی باید حمایت کند؟ نونه حلال را شما نمی برید به خانه. آه سرمایه گزارا می گیره شمارو..

 32. احمد سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  آقا من سپرده‌گذار شعبه ستارخانم
  آقا نادر تو با کی بودی؟ کی نوشته حمایت؟ اگر تیتر رو میگی نوشته نظارت.
  آه ما کی رو میگیریه؟ میشه بگی؟

 33. بهروز سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  واقعا که بانک مردم حسابی طرفداری میکنی از کاسپین
  دمت گرم هر چی به ما پول نمیده به شما حسابی میده

 34. شهروز سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  کجای ایم مطلب طرفداری بود آخه؟
  اصلا این طرفداری یه. فکر کنم بیشتر منفیه تا مثبت

 35. سپرده گذار سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  ما که نفهمیدیم چی شدمردم برای چی گرفتارمیشن مگه کاسپین مجوزندارد؟!!!؟؟!!

 36. مهدی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  جناب آقای اژه ای

  موسسه اعتباری کاسپین پنجمین موسسه مجاز اعتباری و در سایت بانک مرکزی هم وجود داره و از تاریخ ۲۷ /۱۲ /۱۳۹۴ مجوز گرفته است ضمن اینکه تمامی تعاونی های این مجموعه قبل از گرفتن مجوز موسسه منحل شده بودند.

  مردم هم با اعتماد به مجوز بانک مرکزی بعد از اون تاریخ به موسسه کاسپین مراجعه کرده و سپرده گزاری کرده اند لذا بانک مرکزی وزارت اقتصاد باید جوابگوی اعتماد مردم باشد.
  ضمنا این موسسه تعاونی اعتباری نیست بلکه موسسه اعتباری مجاز هست .

 37. علی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  انشاالله مسولان ارشد دولتی و بانکی مرکزی به جهت صیانت از بانک ها و موسسات مجاز و نیز آبروی نظام و نیز اعتماد مردم سریعا به این موضوع کاسپین پایان بدهند.

  این موضوع ضربه شدیدی به بخش حاکمیتی و مجوز های بانک مرکزی شده و باعث میشود مردم و حتی خارجی ها هم به مجوزات بانک مرکزی شک کنند…

 38. مهدی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  جناب آقای اژه ای

  موسسه اعتباری کاسپین پنجمین موسسه مجاز اعتباری و در سایت بانک مرکزی هم وجود داره و از تاریخ ۲۷ /۱۲ /۱۳۹۴ مجوز گرفته است ضمن اینکه تمامی تعاونی های این مجموعه قبل از گرفتن مجوز موسسه منحل شده بودند.

  مردم هم با اعتماد به مجوز بانک مرکزی بعد از اون تاریخ به موسسه کاسپین مراجعه کرده و سپرده گزاری کرده اند لذا بانک مرکزی وزارت اقتصاد باید جوابگوی اعتماد مردم باشد.
  ضمنا این موسسه تعاونی اعتباری نیست بلکه موسسه اعتباری مجاز هست .

 39. علی سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  انشاالله مسولان ارشد دولتی و بانکی مرکزی به جهت صیانت از بانک ها و موسسات مجاز و نیز آبروی نظام و نیز اعتماد مردم سریعا به این موضوع کاسپین پایان بدهند.

  این موضوع ضربه شدیدی به بخش حاکمیتی و مجوز های بانک مرکزی شده و باعث میشود مردم و حتی خارجی ها هم به مجوزات بانک مرکزی شک کنند…

 40. علی سپرده گذار سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  سراحتا اعلام کردن مجوز داره و تحت نظارت بانک مرکزیه

 41. ali سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  یعنی چی

 42. م.هاشم سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  باسلام واحترام جناب محسنی اژه ای موسسه اعتباری جزو پنچ موئسسه اعتباری میباشد که در ۲۷/۱۲/۱۳۹۴مجوز موسسه اخذ ور با مراجعه به سایت بانک مرکزی شما مشاهده خواهید کرد کرد که موئسسه اعتباری میباشند نه تعاونی اعتبار این سخن شما احتمالا شبه ایجاد کرد.ممنونم

 43. علي سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  این یعنی چی خوبه یا بده؟؟؟

 44. رضا سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

  ماکه از حرفای سر بسته لین اژه ای و یاران هیچی نفهمیدیم. واضح حرف نمیزنن. با این همه قدرتشون باز هم میترسن درست حرف بزنن تا مردم تکلیف خودشون رو بدونن.

 45. رضا چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵

  من چیزی از حرفهای جناب اژه ای نفهمیدم این حرفها خوبه یا بد

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه