تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 60051 تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اتمام طرح بانکداری بدون ربا تا دو ماه دیگر زمان بررسی این طرح در صحن علنی مجلس را اعلام کرد.

 محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به بررسی طرح بانکداری بدون ربا در مجلس به خانه ملت گفت: کلیات طرح بانکداری بدون ربا در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب و کمیسیون وارد جزییات این طرح شده است.

وی افزود: ظرف دو ماه آینده بررسی ها در کمیسیون اقتصادی اتمام می یابد و طرح بانکداری بدون ربا نهایی می شود و پایان نیمه نخست تابستان این طرح برای تقدیم به هیئت رییسه و بررسی در صحن علنی آماده می شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم بازنگری در قوانین بانکی و استفاده از فناوری‌های جهانی و تجربه به روز شده مسلمانان در این حوزه،ادامه داد: بخش‌هایی از این قانون مرتبط با مباحث فقهی و تدوین احکام بر اساس مبانی شرعی است که برای اصلاح و اسلامی کردن مسائل بانکی و انطباق آن با موازین اصلاحات لازم انجام شده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه نحوه جذب منابع در طرح بانکداری بدون ربا متفاوت می شود،گفت:انواع سپرده ها، انواع تسهیلات و نحوه تسهیلات در طرح بانکداری بدون تغییرات عمده ای می یابد،رویکرد عقود اسلامی در این تغییرات کاملا دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه ریسک هایی که در سپرده گذاری و تامین مالی وجود دارد براساس قواعد علمی در این حوزه مدنظر قرار گرفته، افزود: در طرح جدید، اصلاح و کسب سود،روی سود و جریمه دیرکرد نیز اصلاح و تدابیری اتخاذ شده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه در طرح بانکداری بدون ربا، شورای فقهی بر عملکرد بانک ها نظارت می کند،تصریح کرد:حوزه فعالیت بانک ها در طرح بانکداری بدون ربا تعریف شده و بانک ها دسته بندی های خاصی پیدا می کنند.

Twitter Google+ Facebook
1,177 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه