تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 63447 تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

پایگا خبری تحلیلی بانک مردم: امروز یکشنبه ۲۸ خردادماه، با گذشت زمان معاملات و افزایش عرضه در اکثر گروه ها، دادوستدهای منفی اکثر نمادها را نظاره گر شدیم موضوعی که حکایت از ناتوانی شاخص در عبور از مقاومت داشت و لذا شاخص کل با افت ۲۹۴ واحدی از کانال ۷۹ هزار واحدی خارج شد.

به گزارش بانک مردم به نقل از عصربازار، در این روز  شاهد قرمز پوشی شاخص های منتخب بودیم، به این ترتیب شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با کاهش ۹۹ واحدی به رقم  ۲۶ هزار و ۶۶۷ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن با ۱۴۳ واحد افت، عدد ۱۷ هزار و ۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) ۱۱۱ واحد کاهش داشت و به عدد ۱۳ هزار و ۱۵۱ واحد رسید.

بر اساس این گزارش، شاخص سهام آزاد شناور نیز با  کاهش همراه بود و با کاهش ۴۶۲ واحدی به رقم ۸۵ هزار و ۸۵۲ واحد دست یافت. شاخص بازار اول نیز با کاهش۱۸۱ واحدی به رقم ۵۴ هزار و ۵۴۲واحد رسید و شاخص بازار دوم در پایان روز کاری بورس، با  تنزل  ۷۸۵ واحدی، عدد ۱۷۶ هزار و ۶۳۹ واحد را به نمایش گذاشت، شاخص کل بورس در بازار امروز بیشترین افت را ثبت کرد.

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس متاثر از جو منفی کل بازار، بخصوص معاملات منفی نمادهای جم و فخوز با افت حدود ۲۹۴ واحدی به ارتفاع ۷۸,۹۹۰ رسید که در این بین نماد همراه با ۲۴ واحد رشد بیشترین تاثیر مثبت را ایجاد کرد.

معامله‌گران بورس امروز، ۶۰۳ میلیون و ۵۸۹هزار برگه بهادار و سهام در قالب ۴۰ هزار و ۷۶۸ نوبت معامله و به ارزش ۲۴۵ میلیارد و ۶۷۶ میلیون تومان داد و ستد کردند، به این ترتیب شاهد کاهش  حجم و ارزش معاملات پس از ورود به ماه رمضان هستیم.

نمادهای پر بیننده امروز متعلق به خپارس، شپلی، وبملت ، خزامیا، خودرو، شبندر و وساپا بود.

امروز نماد وتجارت پس از انتخاب اعضای هیات مدیره به گردونه بورس بازگشت و در حاشیه ۳ درصد منفی به کار خود خاتمه داد.

در بازار فرابورس نیز امروز شاخص با  کاهش ۹ واحدی به رقم ۸۹۲ واحد رسید. در بازار فرابورس، معامله‌گران ۲۳۰ میلیون و ۸۶۰ هزار برگه بهادار در قالب ۲۸ هزار و ۴۰۶ نوبت معامله و به ارزش ۷۹میلیارد و ۵۹ میلیون تومان داد و ستد کردند.

در پایان گفتنی است یکی از مهمترین دلایل افت ادامه دار و رکود حاکم بر بازار سرمایه کمبود نقدینگی است که اقتصاد کل کشور از آن رنج می برد.

سقوط دسته جمعی شاخص بورس

Twitter Google+ Facebook
380 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه