تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 79562 تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درخصوص مشکلات و معضلات موسسات مالی و اعتباری، اظهار داشت: بانک‌ مرکزی به نظارت‌های خود عمل نکرده و همین مسئله باعث شده تا مجوزهای برخی از موسسات را صادر کند و این موسسات به‌جای بانک‌داری به‌سمت بنگاه‌داری حرکت کرده‌اند.

به گزارش بانک مردم،سیدجواد حسینی ‌کیا با بیان اینکه در برخی از این بنگاه‌داری‌ها با ورشکستگی مواجه شده‌اند وبرخی از سرمایه‌های مردم تا ۴ هزار میلیارد تومان از بین رفته است، گفت:  دولت ظرفیت تامین منابع مورد نیاز بازپرداخت این مطالبات را ندارد و مردم نیز به اعتماد بانک‌ مرکزی این سپرده گذاری‌ها را انجام داده‌اند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اطاله دادرسی مشکات متعددی برای مردم ایجاد کرده است، ادامه‌داد: همه این موارد دست به دست هم داده تا نارضایتی‌های اجتماعی ایجاد شود، سر منشاء تمامی این موارد عدم نظارت بانک مرکزی است.

وی در خصوص اینکه چرا رسیدگی این پرونده تا کنون به تعویق افتاده است، اظهار داشت: بخشی از این تاخیر در اطاله دادرسی بود که مقام معظم رهبری به روسای سه قوه داده‌اند تا سریعا به این پرونده‌ها رسیدگی کنند، در خصوص موسسات کاسپین مطالبات زیر ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت و در پرونده‌های بیش از ۲۰۰ میلیون تومان نیز تا سقف ۲۰۰میلیون پرداخت می‌شود اما مازاد آن باقی می‌ماند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدامات مجلس شورای اسلامی در این خصوص، اظهار داشت: متاسفانه امکان حضور رئیس جمهور برای پاسخگویی به سوال نمایندگان فراهم نشد، مردم قانع نشد‌اند و کار بر روی زمین مانده است.

Twitter Google+ Facebook
769 views
نظرات
 1. مال باخته ارمان وحدت دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

  با این سیاه بازیها و جلسه و نشست و برخواستها مشکل مردم حل نخواهد شد.
  در این مدت انقدر وعده و وعید از کوچک و بزرگ سران شنیده ایم که ناخوداگاه به یاد درس چوپان دروغگو می افتیم.
  اگر واقعا دین و ایمان در وجودتان هست به دادمان برسید.
  به خداوندی خدا دچار بد مخمصه ای شدیم . در شرایط فوق العاده بدی قرار گرفتیم.

 2. سپرده گذار دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

  این ضعف نمایندگان مجلس رو می رسونه نمایندگانی که با رای مردم وارد بهارستان شدن بانک مرکزی اگر نظارتداشت این بلاها سر مردم نمی اومد

 3. kazemi دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

  جناب حسینی کیا هنوز مشکلات ۷ تعاونی دیگر که منحل شده و به کاسپین پیوسطه است باقی مانده است چرا بهاین موارد توجه نمی کنی؟

 4. سپرده گذار کاسپین دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

  اگر بانک مرکزی در قضیه کاسپین دخالتی نداشت مجبور نبود برای توجیه افکار عمومی دهها دروغ خانمانسوز و اعصاب خردکن بگوید و حتی سپرده گذار در شعب رسمی کاسپین دارای قرارداد رسمی با مهر و امضا کاسپین به دروغ سپرده گذار تعاونی منحله فرشتگان در سال ۹۳ بنامد. الان دیگر تقریبا برای عموم مردم حتی از اقشار فرهیخته چون هنرمندان و اقتصاددانان و سایر مردم دروغهای بانک مرکزی و ظلم این بانک به سپرده گذاران مظلوم و بیگناه کاسپین روشن شده است و این بانک برای حفظ اندک اعتبار نظام مالی کشور و همچنین عدم ایجاد میلیونها مخالف نظام چاره ای جز احقاق حق سپرده گذاران ندارد.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه