تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 84979 تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: نماینده مردم سبزوار در مجلس از رئیس‌جمهور خواسته است ۲ وزیر و رئیس بانک مرکزی را تغییر دهد.

به گزارش بانک مردم و به نقل از تسنیم، حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه پس از پایان ناآرامی‌ها که در چند شهر کشور  اتفاق افتاد باید مسئولان آسیب‌شناسی در این زمینه داشته و علل و عوامل آن را شناسایی کنند، گفت: باید راهکارهای اندیشیده شود تا اینگونه اتفاقات در کشور رخ ندهد.

وی با بیان اینکه  در حال حاضر ۷۰ درصد جامعه کشور را جوانان تشکیل می‌دهند، ادامه داد: متاسفانه قشر جوان را وارد مدیریت کشور نکرده‌ایم که این باعث ایجاد نارضایتی در این قشر شده است، به نظر بنده باید افرادی که ۳۰ سال خدمت کرده‌اند هرچه سریعتر بازنشسته شوند تا فضا برای حضور جوانان در صحنه مدیریتی کشور فراهم شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: به طور مثال در برخی از دولت‌ها برای اینکه فردی هم حزبی در جای پستی دریافت کند علیرغم اینکه آن فرد بازنشسته است حکمی از هیئت دولت گرفته می‌شود که این زیبنده جمهوری اسلامی نیست.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با تاکید براینکه در ناآرامی‌های که در کشور ایجاد شد برخی‌ها از دو وزارتخانه و  یک سازمان به شدت گله داشتند، افزود: اولین وزارتخانه، وزارت تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی بود، بحث‌های که درباره بیکاری و صندوق‌های بازنشستگی امروز مطرح می‌شود نشان از ناکارآمدی این وزارتخانه است.

مقصودی با بیان اینکه وزارتخانه دیگری که امروز مردم از آن به شدت گله‌مند هستند وزارت جهاد کشاورزی است، اضافه کرد: امروز دامداران، باغداران و گندمکاران از وضعیت وزارت جهاد کشاورزی به شدت گله‌مند هستند که در همین زمینه بارها اعتراض خود را به وکلای خود در خانه ملت اعلام کرده‌اند.

وی ادامه داد: امروز مردم از وضعیت بانک‌ها به ویژه موسسات مالی و اعتباری گله‌مند هستند که این به مدیریت ضعیف بانک مرکزی و شخص آقای سیف بازمی گردد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با تاکید براینکه رئیس‌جمهور برای پاسخگویی به مطالبات مردم وزرای جهاد و کشاورزی، تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی و رئیس کل بانک مرکزی را هرچه سریعتر تغییر دهد، افزود: با لج‌بازی و آمار اشتباه دادن نمی‌توان کارها را پیش برد و در همین زمینه باید تغییراتی در چند وزارتخانه ایجاد شود.

انتهای پیام/

Twitter Google+ Facebook
1,344 views
نظرات
  1. شکایت به کمیسیون اصل نود بابت عدم وصول طرح سئوال از رئیس جمهور سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶

    موسسات غیرمجاز و تعاونی‌ها که ربطی به این دولت نداشته و حتی مجوز بانک مرکزی را هم نداشتند، اینها مجوزهایشان مجوزهای تعاونی برای دهه ۸۰ و قدیمی است،این بار سنگینی بر دوش دولت است. ما این کار را کردیم. به عهده ما نیست. مگر باید این را دولت حل کند؟ برخی رفتند به یک موسسه غیرمجاز اعتماد کردند و این را هم می‌گویند که به موسسه کاسپین بانک مرکزی مجوز داده ، شما می‌دانید که موسسه فرشتگان، جزو آنهایی بود که داخل این نبود و مجاز نبود داخل این شود. نمی‌خواهم تفسیرش را بگویم یک قاضی‌ در یکی از شهرها اشتباهی کرده و این گرفتاری برای ما درست کرده که ربطی به دولت ندارد.از سخنان آقای روحانی کاملا مشخص است که سیف همچنان دارد اطلاعات اشتباه و نادرست در اختیار ایشان قرار می دهد کلیه این مطالبی که توسط رئیس جمهور در خصوص موسسه فرشتگان گفته شد کاملا اشتباه و نادرست است کاسپین به خودی خود هویتی ندارد و هویتش را از تجمیع این ۸ تعاونی که عمده آنها فرشتگان می باشد بدست می آورد یعنی ۵۳% از کاسپین فقط سهم فرشتگان است بعد رئیس دولت می گوید فرشتگان داخل این نبود و مجاز نبود! اگر فرشتگان نبود که در اینصورت مجوز صادره شما در ۹۴۱۲۲۷ غیر قانونی است چرا که حتی سپرده قانونی کاسپین را فرشتگان پرداخت کرده است و کاسپین به خودی خود که ریالی پول نداشته است حتی پول و در واقع باج مجوز صادره را باز فرشتگان پرداخت کرده است در واقع آقایان تصور کرده اند که می توانند کلیه سپرده های سپرده گذاران مظلوم فرشتگان را به نفع کاسپین و سهامدارانش بالا بکشند فرشتگان در سال ۹۲ منحل شد و موسسه آرمان ایرانیان بوجود آمد نکته ای که سیف همیشه آنرا مخفی می کند تا حقایق این غارت بر مسئولین امر آشکار نگردد موسسه آرمان ایرانیان فقط اسمش به کاسپین تغییر کرده و از منظر حقوقی و تعهدات هیچ تغییری نکرده حتی با یک شماره ثبت در اداره ثبت شرکتها (آرمان ایرانیان و کاسپین) ثبت شده اند جناب آقای روحانی از یکسال گذشته تاکنون بانک مرکزی دولت شما هزاران بار حرف هایش را تغییر داده اما درک نکرده است که مردم به مجوز صادره اعتماد کرده و در کاسپین سپرده گذاری کرده و یا افزایش سپرده داده اند و همه مستندات بانک مرکزی موجود است مطمئن باشید مردم به کمتر از حقشان که همانا پرداخت کلیه مطالباتشان اعم از اصل سپرده و سود سپرده طبق قرارداد تا روز تسویه می باشد راضی نخواهند شد در واقع طبق حقوق شهروندی که جنابعالی بارها فقط اعلام کردید بایستی ضرر و زیان وارده به سپرده گذاران طبق قانون پرداخت شود ضمنا قاضی اشتباه نکرده چرا که قبل از نامه قاضی بانک مرکزی مجوز تغییر تابلوها را داده بوده و مستنداتش موجود است و اینها حقایقی است که بانک مرکزی سعی بر پوشیده و مخفی نگهداشتن آنها دارد و متاسفانه سپرده گذاران راه ارتباطی با جنابعالی ندارند که مستندات واقعی را تقدیم حضورتان کنند در این زمینه ۱۸۳ نماینده ملت در مجلس شورای اسلامی همه مستندات را بررسی کرده و ۱۸۳ نماینده رای بر محکومیت بانک مرکزی طبق ماده ۲۳۶ آئین نامه داخلی داده اند که گزارش محکومیت بانک مرکزی به قوه محترم قضائیه بیش از ۱۰۰ روز است ارجاع شده و قرار بوده بدون اطاله وقت بررسی شود و طبق ماده ۱۷۱ قانون اساسی کلیه مطالبات سپرده گذاران مظلوم کاسپین شامل اصل سپرده و سود سپرده طبق قرارداد از محل بودجه دولت در سال ۹۶ پرداخت گردد.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه