تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 85155 تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: متاسفانه سریال لیسانسه ها تفاوتی بین موسسات مالی مجاز و غیرمجاز قائل نیست.

 هادی نادرزاده استاد- فرهنگ سازی سپرده‌گذاری در بانک‌ها و موسسات اعتباری مجاز همواره مورد تاکید مسئولان رده بالای کشور بوده است.

اقدامی که اگر در چند سال گذشته به خوبی صورت می‌گرفت شاید اکنون بسیاری از مالباختگان موسسات اعتباری غیرمجاز سپرده های خود را از دست رفته نمی‌دیدند.صدا و سیما در شبکه سه سریال شبانه ای به نام لیسانسه ها دارد که در چند قسمت اخیر سعی داشته مردم را از سپرده گذاری در موسسات مالی و اعتباری برحذر دارد.

این در حالی است که صدا و سیما باید شهروندان را از خطرات سپرده گذاری در موسسات مالی و اعتباری “غیر مجاز “آگاه سازند و نه تمامی موسسات اعتباری که برخی از آنها از بانک مرکزی مجوز دارند.

متاسفانه اطلاع رسانی ضعیف و ناقص در این سریال باعث شده بازیگران آن بینندگان سریال را از سپرده‌گذاری در موسسات مالی و اعتباری برحذر دارد.

در دیالوگ های رد و بدل شده بین بازیگران این سریال عنوان می‌شود که در صورت سپرده گذاری در موسسات اعتباری ممکن است سپرده ها از بین برود این در حالی است که این موضوع کاملاً اشتباه بوده و سپرده‌گذاری در موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز باعث از بین رفتن سپرده‌ها می شود و سپرده گذاری در موسسات مجاز مشکلی نداشته و نخواهد داشت.

هم اکنون تعدادی از موسسات اعتباری به صورت مجاز در حال فعالیت در شبکه بانکی هستند که اتفاقا در رده‌های بالایی از نظر منابع قرار دارند.

خوب است صدا و سیما در چند قسمت باقی مانده این موضوع را اصلاح کرده و پس از عبارت موسسات مالی و اعتباری کلمه “غیرمجاز ” را نیز به صدای بازیگران سریال اضافه کند.

“اخبار بانک”
ندانستن فرق میان موسسات مجاز و غیرمجاز در سریال تلویزیونی
Twitter Google+ Facebook
1,230 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه