تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 87957 تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: یک مقام بانک مرکزی روسیه گفت، هکرها در سال ۲۰۱۷ با استفاده از ابزار تست امنیتی «کوبالت استرایک» بیش از یک میلیارد روبل معادل ۱۷ میلیون دلار از بانک های روسی سرقت کرده اند.

هکرها 17 میلیون دلار از بانک های روسیه سرقت کردند

به گزارش بانک مردم و به نقل از تسنیم، پس از طرح اتهاماتی در این باره که هکرهای تحت حمایت روسیه به اهدافی در آمریکا و اروپا حمله کرده اند، روسیه در خصوص جرائم سایبری به شدت هدف انتقاد قرار گرفته است. البته کرملین همواره این اتهامات را رد کرده است.

اکنون مقامات روسی مایل اند نشان دهند که خود روسیه نیز یکی از اهداف جرائم سایبری بوده و اینکه مقامات روسی در تلاش برای مقابله با آن هستند.

دمیتری سکوبلکین، معاون رئیس کل بانک مرکزی روسیه در یک کنفرانس امنیت اطلاعات در شهر ماگنیتوگوروسک روسیه گفت، ۲۱ «مجموعه حمله» با استفاده از نرم افزار امنیتی کوبالت استرایک در سال ۲۰۱۷ ثبت شده است.

وی افزود: «بیش از ۲۴۰ سازمان اعتباری هدف این حملات بوده اند که ۱۱ مورد از آنها موفقیت آمیز بوده است. مقدار پول سرقت شده بیش از یک میلیارد روبل بوده است.»

کوبالت استرایک یک ابزار امنیتی است که برای آزمایش میزان قدرت ابزارهای دفاعی سازمان های اعتباری مورد استفاده قرار می گیرد، اما در عین حال توسط هکرها برای حمله به بانک های روسیه و اروپا نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

یک گروه هکری که به دلیل استفاده از این ابزار به کوبالت معروف است، در سال ۲۰۱۶ به ده ها دستگاه خودپرداز در چندین کشور جهان حمله کرد و با استفاده از این نرم افزار موجب شد تا دستگاه های خودپرداز اسکناس بیرون بدهند.

اسکوبلکین گفت، بانک مرکزی روسیه هشدارهای را به بیش از ۴۰۰ سازمانی که سال گذشته هدف گروه کوبالت بوده اند ارسال نموده است.

Twitter Google+ Facebook
860 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه