تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 88101 تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ازغیرمنطقی بودن نرخ ارز در بازار انتقاد کرد وگفت:بزرگترین عرضه کننده و تقاضاکننده ارز دولت است بنابراین بانک مرکزی می تواند بازار را مدیریت کند.
محمدمهدی مفتح

به گزارش بانک مردم و به نقل از خانه ملت، محمد مهدی مفتح  درباره وضعیت نرخ ارز در کشور گفت: در مصاحبه های قبلی خودنیز  در خصوص نرخ ارز در دو الی سه ماه اخیر این موضوع را مطرح کرده ام که باید بانک مرکزی پاسخگوی وضعیت بازار ارز باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:قیمت ارز در مدت اخیر به شکل غیرمنطقی افزایش یافته است و به هیچ وجه نرخ ارز با وضعیت اقتصاد کشور همگون نیست.در وضعیت عادی باید نرخ ارز در کشور بسیار پایین تر از وضعیت فعلی قرار بگیرد. قیمت دلار کمتر از میزان است که هم اکنون در بازار آزاد ارز خرید و فروش می شود.

وضعیت کنونی بازار ارز با شعار عدالت اجتماعی تطابق ندارد

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بانک مرکزی براساس قانون باید با ابزار بازار آزاد قیمت ارز را در نرخی مدیریت کند که برای مجموعه اقتصاد کشور مناسب است.شعار انقلاب اسلامی حمایت از اقشار مستضعف است بنابراین باید توجه داشت افزایش نرخ ارز، قدرت پول اقشار مستضعف را با کاهش روبرو می کند که بطور طبیعی این موضوع تامین معیشت را دشوار می کند.

مفتح در ادامه گفت  وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:وضعیت کنونی بازار ارز که تاثیرات نامناسب آن در  اقتصاد مشهود است با شعار عدالت اجتماعی تطابق ندارد.

وی با بیان اینکه نوسان نرخ ارز متغیرهای دیگر اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار می دهد، ادامه داد:اینکه کدام نرخ ارز بهترین شرایط را برای کشور از لحاظ صادرات و واردات،سطح عمومی قیمت ها و شاخص های دیگر فراهم می کند، نرخی است که بانک مرکزی باید عدد آن را بدست آورد و با کنترل عرضه و تقاضا، قیمت دلار را در آن محدوده قیمتی حفظ کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:بزرگترین عرضه کننده و تقاضاکننده ارز دولت است بنابراین بانک مرکزی می تواند بازار را مدیریت کند./

Twitter Google+ Facebook
763 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه