تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 88115 تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی قول داده تا پایان سال هیچ موسسه مالی و اعتباری بدون مجوز فعالیت نکند، گفت: در حال حاضر به تعداد انگشتان یک دست موسسه مالی و اعتباری داریم که هنوز تکلیفشان به قطعی مشخص نشده است که امیدواریم تا پایان سال این مسئله حل شود.

به گزارش بانک مردم و به نقل از میزان، سیدحسن حسینی‌شاهرودی نماینده مردم شاهرود با اشاره به آخرین تمهیدات از سوی بانک مرکزی برای حل مشکل سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری گفت: درحال حاضر افرادی که زیر ۲۰۰ میلیون تومان سپرده‌گذاری داشتند نگرانی‌هایشان تا حدودی کاسته شده ولی این نگرانی‌ها صددرصد برطرف نشده است.

عضو «کمیسیون اقتصادی» مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درحال حاضر سپرده‌گذاران ایراداتی را مطرح می‌کنند؛ اینکه پس از سال ۹۴ سودی به آن‌ها از سوی مجموعه کاسپین تعلق نگرفته است.

حسینی‌شاهرودی گفت: با این حال بانک مرکزی ادعا می‌کند که این موسسات منحل اعلام شده و کاسپین صرفا برای حسابرسی و تسویه حساب این شرکت‌ها، تشکیل شده بود.

وی افزود: تخطی که بانک مرکزی در موضوع کاسپین انجام داد، اینکه نظارتی بر فعالیت و شعب کاسپین نداشته است و این شعب کماکان با نام کاسپین تغییر نام دادند و توانسته‌اند وجوه را مجددا جذب کنند که این محل ایراد بوده و این موارد به قوه قضائیه هم ارجاع داده شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک مرکزی قول داده تا پایان سال هیچ موسسه مالی و اعتباری بدون مجوز فعالیت نکند اظهارداشت: در حال حاضر به تعداد انگشتان یک‌دست موسسه مالی و اعتباری داریم که هنوز تکلیفشان به قطعی مشخص نشده است که امیدواریم تا پایان سال این مسئله حل شود.

حسینی شاهرودی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دولت و بانک مرکزی قول ارائه لایحه‌ای با عنوان سامان‎دهی موسسات مالی و اعتباری را در جلسات مجلس مطرح کرده بودند، آیا این لایحه تاکنون به مجلس ارائه شده و یا خیر؟ گفت: خیر. چنین لایحه‌ای تاکنون به مجلس ارائه نشده است.

 

Twitter Google+ Facebook
2,921 views
نظرات
 1. مالباخته کاسپین شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

  تو رو به خدا این شب عیدی به فکر مردم باشید …ما رو برای رسیدن به اهداف سیاسیتان شرمتده خانواده نکنید

 2. فریب خورده مجوز بانک مرکزی شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

  سلام بانک مردم
  شرمنده مزاحم می شوم
  موسسه کاسپین سود سپرده گذاران کاسپین را از شهریور سال۹۴ صفر نموده ولیکن سود تسهیلات را از همان تاریخ با نرخ ۳۸درصد به قوت خود باقی نگه داشته است.
  شما را قسم می دهم که از حقوق فریب خوردگان مجوز بانک مرکزی دفاع فرمائید.
  با سپاس فراوان از احقاق حق حضرتعالی در جهت دفاع از مظلوم.

 3. سپرده گذار افضل توس شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

  الان همه بانکها سود ۲۰درصدی می دهند ولی پول سپرده گذاران موسسات مالی رو با ۱۵ درصد تعدیل و حساب می کنند.

 4. م صفری شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

  سلام
  از ثامن چ خبر بابا بیچاره شدیم پس کی پول میدن تا کی مثل دزدها بریم از صادرات ۲۰۰ بگیریم

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه