تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 90344 تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: براساس دلارِ ۴۸۵۰ تومانی و اونس ۱۳۱۶ دلاری در روز گذشته، تفاوت ارزش ذاتی و بازاری قیمت سکه طرح جدید به ۱۳۳ هزار تومان، نیم سکه ۲۹ هزار تومان، ربع سکه ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ تومان و سکه گرمی ۱۳۶ هزار و ۳۰۰ تومان است.

به گزارش بانک مردم به نقل از فارس، وقتی مابهالتفاوت ارزش بازار و ارزش ذاتی سکه به بیش از ۲۰۰ هزار تومان و رسید، بانک مرکزی فروش سکه در بانک کارگشایی را آغاز کرد.

با گذشت چند هفته از این عرضه‌ها، حباب سکه به کمتر از ۳۰ هزار تومان رسید. بعد از آن بود که بانک مرکزی پیش فروش سکه را هم آغاز کرد.

اما پیش فروش سکه با شرایطی که تعیین شده بود، به هیچ وجه مورد استقبال مردم قرار نگرفت و به همین دلیل بانک مرکزی در بسته سرمایه‌گذاری خود، شرایط پیش فروش را اصلاح کرد و همین مساله موجب افزایش ثبت‌نام‌ها شد، ولی بانک مرکزی به یکباره تصمیم به توقف عرضه سکه در بانک کارگشایی گرفت و این بهایسکه را در یک روز ۴۰ هزار تومان افزایش داد. نتیجه این واکنش بازار، اصلاح تصمیم قبلی و اعلام ادامه روند حراج اما با کاهش تعداد روزهای معامله را در پی داشت.

با این وجود، قیمت سکه مجددا از ارزش ذاتی خود فاصله گرفته است، تا جایی که هم‌اکنون تفاوت ارزش ذاتی و بازاری قیمت سکه طرح جدید به ۱۳۳ هزار تومان، طرح قدیم به ۹۹ هزار تومان، نیم سکه ۲۹ هزار تومان، ربع سکه ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ تومان و سکه گرمی ۱۳۶ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است.

محاسبه ارزش ذاتی سکه بر مبنای قیمت‌های روز گذشته بازار که دلار ۴۸۵۰ تومان و اونس ۱۳۱۶ دلار بود، محاسبه شده است.

* قیمت به تومان

عنوان ارزش ذاتی ارزش بازاری تفاوت
سکه طرح جدید ۱،۴۹۷،۰۰۰ ۱،۶۳۰،۰۰۰ ۱۳۳،۰۰۰
سکه طرح قدیم ۱،۴۹۷،۰۰۰ ۱،۵۹۶،۰۰۰ ۹۹،۰۰۰
نیم سکه ۷۷۱،۰۰۰ ۸۰۰،۰۰۰ ۲۹،۰۰۰
ربع سکه ۳۹۵،۵۰۰ ۵۰۲،۰۰۰ ۱۰۶،۵۰۰
سکه گرمی ۲۰۴،۷۰۰ ۳۴۱،۰۰۰ ۱۳۶،۳۰۰

خبرگزاری فارس: حباب قیمت سکه دوباره رشد کرد/ اختلاف ۱۳۳ هزار تومانی ارزش ذاتی با بهای بازاری

Twitter Google+ Facebook
775 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه