تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 91537 تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: به نظر می‌رسد در چند ماه گذشته بانک مرکزی همه توان خود را برای ساماندهی بازار ارز گذاشته و ادغام بانکها و موسسات اعتباری به فراموشی سپرده شده است.
دلار ادغام بانک‌ها را به فراموشی سپرد؟

به گزارش بانک مردم به نقل از اخبار بانک، اواخر اسفند ماه سال گذشته بود که یکی از معاونان بانک مرکزی در نشست خبری اعلام کرد که در بهار ۹۷ چند بانک و موسسه مالی و اعتباری با یکدیگر ادغام خواهند شد.

بر این اساس موسسه اعتباری ثامن و بانک مهر اقتصاد که هنوز نتوانستند مجوز نهایی خود را برای فعالیت در نظام بانکی کسب نمایند منحل شده و در بانک انصار ادغام خواهند شد.

بنابر تصمیمات اتخاذ شده قرار بود در بهار امسال عملیات ادغام و انحلال موسسات ثامن و بانک مهر اقتصاد صورت پذیرد.

ادغام موسسه ثامن می توانست مشکلات بسیاری از سپرده گذاران این موسسه اعتباری که دارای بیش از ۶۰ شعبه در سراسر کشور می باشد را حل کند.

سپرده گذاران بانک مهر اقتصاد که البته بدون کمترین مشکلی در حال فعالیت و دریافت و پرداخت وجوه خود هستند نیز در بانک انصار ادغام می شوند.

حال آنکه با وجود گذشت حدود یک ماه از اظهارنظر فوق هنوز هیچ اعلامیه و اطلاعیه ای از بانک ها و موسسات یاد شده برای آغاز فرآیند ادغام دیده نشده و مشخص نیست چه سرانجامی در انتظار آنها باشد.

لازم به ذکر است که استفاده از عبارت ادغام در مورد بانکها و موسسات یاد شده چندان صحیح نبوده و این اصطلاح عامیانه است که در بین مشتریان رواج دارد.

عبارت صحیح تر و تخصصی در این خصوص را می‌توان ساماندهی موسسات مالی و اعتباری ثامن و بانک در شرف تاسیس مهر اقتصاد توسط بانک انصار دانست.

Twitter Google+ Facebook
2,512 views
نظرات
 1. مال باخته ارمان وحدت یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

  اقایان انگار حالیشون نیست مالباختگان مردم عادی هستند!
  مردمی که تمام زار و زندگیشون همین چندر غاز پولی هست که بلوکه شده.
  دولت مردان مجلسی ما شاید فکر میکنند با مالباختگانی طرف هستند که پولشان از پارو بالا میرود!!
  خدا شاهده اینجانب پول فروش خانه خودرا با ارزوی دریافت وام و خرید خانه ای بزرگتر در موسسه ارمان وحدت گذاشته بودم.
  خدارا خوش هست الان نزدیک یک سال از بلوکه شدن مبلغ میگذره ولی به غیر از ۱۰۰میلیون ان مابقی هنوز بلوکه مانده و تکلیف مشخص نیست که ایا باید منتظر برگشت این مبلغ باشیم یا قید ان را بزنیم؟؟
  اخر تا کی می بایست صبرکرد؟؟
  مگر ما در کشوری زندگی نمیکنیم که ایین اسلام حاکم ان است؟
  مگر نه اینکه می بایست جشم بسته به نظام حاکم بانکی اعتماد داشته باشیم؟؟
  پس این اعتماد نتیجه ان این باید باشد؟
  وقتی درکشوری اسلامی اینجوری کلاه سر مردم میرود خدا بداد برسد که درکشورهایی بی دین سرمایه گذاری شود!
  وقتی سران قوا حتی حرفی درسال جاری از بابت سپرده گذاران بمیان نمیارن و حتی تا جایی سپرده گذاران را به طمعکار بودن متهم میکند …
  خدا عاقبتمون رو به خیر بکنه.
  ترو خدا کمی تامل…

 2. حسین یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

  سلام
  روند ادغام ثامن در بانک انصار در حال انجام است.تحویلداران ثامن در حال گذراندن دوره جهت اموزش نرم افزار بانک انصار در شعب انصار و اداره اموزش انصار هستند.

 3. بدبخت یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

  الان در شک هستم که آیا دربلاد کفر مال مردم را به ناحق خورده اند یا اینکه دربلاد اسلامی باز دوباره هرچه جستجووتحقیق کردم چیزی به نام تضیع حق مردم وخوردن مال مردم به ناحق دربلاد کفر پیدا نکردم حتی در بعضی ازموارد که افرادی درجاهای مختلف سرمایه گذاری نموده بودند بعد ازمرگ آنان مبالغ هنگفتی را به عنوان سود به انواع مختلف به ورثه آن فرد سپرده گذار میدهند که انان حتی روحشان هم از این سرمایه گذاری ها خبرندارد .حالا چگونه میشود که در دنیای اسلام ودر کشور اسلامی واومل قراء اسلام یک عده ای مردم ساده که فقط نون بازوهایشان رامیخورند وبه هیچ وجه ازرانت دولتی وبیت المال استفاده نمیکنند بیایند وبرای بقاء زندگی خود در جاهایی سرمایه گذاری کنند که آدرس آنهارانهادهای دولتی وباتبلیغ توسط موسسات دولتی واسلامی ایرانی داده اندبعد همین نهادها وموسسات به نام اسلامی وتحت فرمان حکمای اسلامی دست رنج سالها زحمت وجون کندن آنها رابالا بکشد وبه هیچ آئینی هم اعتقاد نداشته باشد چرا باید کشورهای خارجی ودشمن ما وبه نوعی بلاد کفر مارابه رعایت نکردن حقوق شهروندی وبشر متهم کنند.مگر ما درقرآن که کتاب وهدایتگردینمان است نفرموده {ومن یعمل مثقال زرتن خیرن یره فمن یعمل مثقال زرتن شرن یره}بزرگان کشور ودین هم ماشااله همگی دررآس قدرت تصمیم گیری هستن پس هیچ جایی برای اما واگرها باقی نمیماند مگر اینکه واقعاآ بخواهند دزدی کنند که اون موقع مردم میدانند بادزدشان چه کنند.!

 4. رضاکریمی یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

  باسلام وعرض ادب جانباز۴۰%جنگ تحمیلی وبازنشسته هستم حاصل۵۶سال زحمت ورنج وتلاشم باداشتن ۳فرزندلیسانس به بالا وبیکار وهمسربیمار درموسسه ثامن اقدام به افتتاح حساب کردم که فقط وفقط بتوانم خرج ماهانه خود وهمسروفرزندانم ازمحل سودماهانه سپرده درثامن تامین کنم اکنون با گذشت یکسال سود پرداختی به حداقل رسیده که کفاف خرج دانشگاه حتی یکی از فرزندانم نمیدهد ودرمدت یکسال گذشته کراراً درخواست استرداد پولم را دارم اما متاسفانه از پول خبری نیست منکه بیش از ۴۰ماه درخدمت سپاه زمان جنگتحمیلی بودم وسلامتی خودرا در جنگ باخته ام حال اعلام میکنم در صورتیکه بقول خودشان موسسه را ساماندهی نکنند وپولم را ندهند آماده جان دادن هستم

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه