تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 92137 تاریخ انتشار : ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک مرکزی چین در حال استخراج یک ارز دیجیتال با نام «یوآن رمزنگار» است.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبنا، در حاشیه اجلاس اقتصادی در یالتا روسیه، «هوآن ژانگ» موسس گروه بلاک چِین DAEX چین در ارتباط با توسعه بازار رمزنگار در چین و چشم انداز ملحق شدن قدرت ها با روسیه در این حوزه گفت: چین به هیچ ارز رمزنگاری اجازه نخواهد داد که در داخل این کشور گردش داشته باشد؛ مگر اینکه یوآن دیجیتال باشد.

در حال حاضر گروه DAEX بر روی اکوسیستمی شفاف در حوزه ارزهای مجازی فعالیت می کند. این شرکت به صورت فعالانه با روسیه بمنظور معرفی سیستمی شفاف همکاری می کند که مردم را قادر به ردیابی تمام تراکنش های انجام گرفته شده با ارز رمزنگار می کند.

به گفته وی، چین در مورد فناوری بلاک چین یک رویکرد مثبتی دارد؛ اما مقامات پکن نسبت به ارزهای رمزنگار ترس دارند؛ ضمن اینکه بانک مرکزی چین در حال کار بر روی سکه دیجیتال خود با نام «یوآن رمزنگار» است و مقامات چین به هیچ ارزمجازی دیگری اجازه گردش در اقتصاد این کشور نخواهند داد.

بر پایه این گزارش، در سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی چین عرضه اولیه سکه های دیجیتال و ارزهای رمزنگار را ممنوع و سپس تبلیغات ارزها را بر روی اینترنت و شبکه های اجتماعی قدغن و به بانک های ملی این کشور توصیه کرد معاملاتی را که با ارزهای رمزنگار انجام می شوند را خدمات ندهد.

Twitter Google+ Facebook
478 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه