تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 93929 تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:  برای نخستین بار پس از برگزاری اجلاس سران دو کره، چین و کره جنوبی در اندیشه راه هایی برای کمک به ساختار بانکی و مالی کره شمالی هستند.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایرنا اداره نظارت بر امور مالی و بانکی کره جنوبی تصریح کرده است که کمک این دو کشور برای کره شمالی حیاتی است.
دو کشور رایزنی هایی را در آینده در این باره صورت خواهند داد و گزارش طرف کره ای حاکی است که اجرای طرح های اقتصادی در کره شمالی به این کمک ها بستگی دارد.
این گزارش خاطر نشان می کند که کره شمالی فاقد یک ساختار بانکی سیاسی و بازرگانی برای اجرای طرح های اقتصادی است.
خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی به نقل از این اداره آورده است که اگر قرار باشد روابط بهبود یابد و فرایند خلع سلاح هسته ای به پیش برود، برای طرح های اقتصادی به چنین ساختاری در کره شمالی نیاز خواهد بود.
کره جنوبی تاکید کرده است که نقش چین در این راستا بسیار مهم است این کشور بزرگترین شریک تجاری کره شمالی است و باید یک برنامه سیاسی، اقتصادی و بانکی برای کره شمالی تدوین کند که در جریان آن از سرمایه گذاری ها در کره شمالی حراست شود.
ایجاد بانک های تجاری در کره شمالی و یا شعبات بانکی بازرگانی مشترک در دو کره از دیگر طرح های پیشنهادی کره جنوبی برای توسعه ساختار بانکی پیونگ یانگ است.
وزارت وحدت کره جنوبی امروز در بیانیه ای اعلام کرد که یک نشست مهم کاری در همین هفته بین دو کره برگزار خواهد شد تا موافقت های اجلاس سران دو کشور در پایان ماه آوریل در آن پیگیری شود.
دو کره همچنین در حال همکاری نزدیک با برنامه غذای سازمان ملل هستند تا به کره شمالی برای رهایی از مشکلات تامین مواد غذایی با توجه به بهبود شرایط سیاسی دو کشور کمک شود.
کره شمالی بعد از برگزاری اجلاس سران با کره جنوبی اقداماتی در راستای بهبود صلح و کاهش بحران در شبه جزیره در منطقه انجام داده است یکی کردن ساعت زمانی دو کره، برچیدن بلندگوهای تبلیغاتی در مرز دو کشور، درخواست راه اندازی خط هوایی میان دو کره و تعطیلی سایت هسته ای کره شمالی از جمله این موارد است.
کره شمالی ماه گذشته اعلام کرد سایت هسته ای اش را تعطیل و آزمایش موشک های بالستیک و سلاح های هسته ای خود را پیش از نشست برنامه ریزی شده ‘کیم جونگ اون’ رهبر این کشور و ‘دونالد ترامپ’ رئیس جمهور آمریکا متوقف خواهد کرد.
امروز رسانه های منطقه گزارش کردند تحلیل آخرین تصاویر ماهواره ای، آغاز عملیات تخریب سایت هسته ای کره شمالی توسط این کشور را تایید می کند.

Twitter Google+ Facebook
1,026 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه