تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 94716 تاریخ انتشار : ۲ خرداد ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مجمع رسمی موسسات مالی و پولی اعلام کرد که میزان سرمایه گذاری در بخش عمومی با ۲.۵ تریلیون دلار افزایش به ۳۶.۲ تریلیون دلار رسید.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبنا، دارایی سرمایه گذاری در بخش عمومی در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۷.۳ درصد رشد یا معادل ۲.۵ تریلیون دلار به ۳۶.۲ تریلیون دلار افزایش پیدا کرد که در ۵ سال اخیر بیشترین سیر صعودی محسوب می شود. جهش قیمت طلا و رشد قابل توجه بازار سهام به افزایش دارایی های سرمایه گذاران کمک کرده است.

مجمع رسمی موسسات مالی و پولی با بررسی دارایی ۷۵۰ سرمایه گذار نهادی از قبیل بانک های مرکزی، صندوق دارایی ثروت ملی و صندوق های بازنشستگی در گزارشی تحت عنوان «سرمایه گذار عمومی جهانی» این آمار را منتشر کرده است.

در این گزارش آمده که یک پنجم از رشد ۲.۵ تریلیون دلار دارایی در بخش سرمایه گذاری عمومی به افزایش سرمایه گذاری در بانک خلق چین، بانک ملی سوئیس، مدیریت سرمایه گذاری بانک نروژ و صندوق سرمایه گذاری مستمری دولت ژاپن بر می گردد.

در این بین بانک خلق چین با ۴ درصد افزایش دارایی خود و رسیدن آن به رقم ۳.۲۳۱ تریلیون دلار در رتبه نخست قرار گرفت و در کل دارایی صندوق های بازنشستگی با ۸.۱ درصد رشد معادل ۱.۱ تریلیون دلار ثبت شد؛ ضمن اینکه دارایی بانک های مرکزی با ۷.۸ درصد افزایش معادل ۹۵۹ میلیارد دلار و دارایی صندوق های ثروت مالی هم با ۵.۱ درصد روند صعودی معادل ۳۹۷ میلیارد دلار اعلام شد.

مجمع رسمی موسسات مالی و پولی  اعلام کرد که دارایی ها به دلیل تداوم بهبود اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۷ میلادی به ویژه در اقتصادهای پیشرفته افزایش پیدا کرد و اروپا با ۱۱.۸ رشد در دارایی های خود که به دلیل ذخایر بانک های مرکزی این منطقه است، بیشترین افزایش رشد دارایی را به خود اختصاص و دارایی های این منطقه به ۷.۶ تریلیون دلار رسید.

سال گذشته بانک های مرکزی جهان ۳۷۱تن طلا به ذخایر خود افزودند و در حال حاضر مجموع ذخایر طلای جهان تقریبا ۳۱ هزار و ۸۰۰ تن است که بیشترین رقم از دهه ۱۹۹۰ میلادی به بعد محسوب می شود.

از طرفی هم بازارهای سهام در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۲۰ درصد رشد کردند و در حدود ۳۶ تا ۴۰ درصد از دارایی صندوق های ثروت ملی و بازنشستگی در بورس ها است. در این بین فقط دارایی بانک های مرکزی خاورمیانه ۳۲ میلیارد دلار کاهش پیدا کرد که علت اصلی آن به تنش های این منطقه، کاهش بهای نفت و نوسان در قیمت ارز نسبت داده می شود.

دارایی مرجمع پولی عربستان با ۵۱ میلیارد دلار کاهش به ۴۹۶ میلیارد دلار رسید و بانک مرکزی قطر هم به دلیل خروج سرمایه از این کشور و تحریم های عربی ۵۳ درصد از درآمدهای خود را از دست داد.

صندوق سرمایه ملی کویت هم از جایگاه دهم به جایگاه یازدهم تنزل پیدا کرد و ۶۸ درصد از دارایی های خود را از دست داد. جایگاه دهم به صندوق خدمات مستمری ملی کره جنوبی به دلیل ۱۶ درصد رشد در دارایی خود اختصاص داده شد. آسیا بزرگترین منطقه به لحاظ میزان دارایی ها با رقم ۱۳.۸ تریلیون دلار یا ۳۸ درصد از مجموع کل شناخته شد و در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی ۹۴۸ میلیارد دلار به دارایی های خود افزود.

دارایی مرجع پولی هنگ کنگ هم با ۱۹ درصد رشد معادل ۷۳.۳ میلیارد دلار از بالاترین رشد در منطقه آسیا بر خوردار بود. همچنین سرمایه گذاری در بخش زیرساخت ها و مسکن هم سهم قابل توجهی را در افزایش دارایی سرمایه گذاران به خود اختصاص داده است. بر پایه این گزارش، انتظار می رود که به کارگیری یوآن در تراکنش های مالی بین المللی در ظرف یک تا دو سال آینده روند افزایشی به خود گیرد.

Twitter Google+ Facebook
1,472 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه